Heroes (Hrdinové)
83/100 - 169×

Heroes(Hrdinové)

Mysleli si, že jsou jako ostatní, dokud v sobě neobjevili nadpřirozené schopnosti. Hrdinové se vracejí s novou řadou.

USA | 2006 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | NBC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Komiksový, Sci-fi
hrají
Pruitt Taylor Vince (Caspar Abraham), Dylan Bruce (James Dearing), Clé Bennett (M. F. Harris), Aislinn Paul (Phoebe Frady), Toru Uchikado (Ren Shimosawa), Eve Harlow (Taylor Kravid), Zachary Levi (Luke Collins), Kiki Sukezane (Miko Otomo), Robbie Kay (Tommy Clarke), Danika Yarosh (Malina), Ryan Guzman (Carlos Gutierrez), Judith Shekoni (Joanne Collins), Rya Kihlstedt (Erica Kravid), Gatlin Green (Emily Duval)

Recenze Heroes Reborn

Recenze Heroes Reborn

Je to týden, co seriál skončil a nám se usadily myšlenky, abychom mohli napsat ucelenou recenzi. Jak tedy dopadl seriál oproti původním Heroes? Je o co stát? A má Tim Kring stále co nabídnout?

11 0
1.2.2016

Heroes Reborn se vrátili na televizní obrazovky po pěti letech s novými herci a stejným tvůrcem, který slíbil, že se poučí z chyb, které zasel v původním seriálu. Už tedy nehrozilo žádné cestování časem, měnění časových linií, umírání a následné oživování. Jak to ale nakonec dopadlo?

Seriál začal výborně a starým fanouškům hrál krásně na nostalgickou notu a servíroval divákovi poměrně zajímavý a přímočarý příběh, který nemusel každého nadchnout, ale nemohl také nikoho urazit. Tim Kring znovu sázel na velký výskyt postav a postupné propojování mezi nimi, ale čím více epizod uplynulo, tím lépe mu bylo vidět do karet a zjistili jsme, že Kring se nezměnil ani o chlup.

(Maskovaný strážce Carlos navlékne masku snad jen jednou. Foto: NBC)

Začátek seriálu je zcela jak od jiného tvůrce – člověk se bojí o postavy, které zničehonic umírají hned na začátku příběhu, děj vypadá promyšlený do puntíku od začátku do konce. Co se tedy pokazilo? Existuje na to jednoduchá odpověď a tou je cestování v čase a s ním všechny spojené patálie.

Ačkoliv flashbackové epizody June 13th (Part 1) a June 13th (Part 2) patří možná k nejlepším epizodám z celých Heroes, zasely mnoho problémů, kvůli kterým trpěly závěrečné epizody. Zničehonic se mrtvé postavy vracely opět mezi živé (a to několikrát), minulost se měnila jako na běžícím páse a vlastně všechny (ne)zahojené rány, kvůli kterým jste trpěli v původních Heroes, se zčistajasna otevřely a seriál postupně začal ztrácet dech.

Nejhorší na tom bylo, že z posledních čtyř epizod cítíte, jako by si to uvědomili i samotní herci, kteří zčistajasna přestali hrát. Některé scény se Zacharym Levim a Robbiem Kayem byly naprosto nekoukatelné, a z herců sršel amatérismus. Z posledních epizod se vytratila i hudba a na závěrečné rovince, kdy měl seriál zrychlit, těžce upadává před vítěznou čárou.

(Seznamte se s Tommym – Hirem Nakamurou 2.0. Foto: NBC)

Zkrátka se zdá, jako by se Kring v úvodních epizodách chtěl zavděčit fanouškům, přečetl si internetová fóra a zjistil, co se lidem na seriálu nelíbilo, a následně to zakomponoval do Heroes Reborn. V půlce řady si zřejmě uvědomil, že to je jeho seriál a udělá si to vše po svém a opět sklouzl ke svým tradičním chybám.

Seriál tak působí nevyváženým dojmem, kdy ty skvělé epizody střídají naprosto nesnesitelné. Postavy postupem času ztrácely na významu a jejich výskyt byl u některých zbytečný (Carlos, Emily, Ren a další). Kupodivu staré postavy z původního seriálu zapadly do příběhu nejlépe, až na pár výjimek (Micah).

Seriál ovšem dokázal hrát skvěle na nostalgickou notu a leccos šlo odpustit či přehlédnout. Kring se pokoušel s Hrdiny svést na současné, komiksové vlně. Nutno podotknout, že i když stále jde o lidi se schopnostmi jako právě u zmíněných komiksových seriálů, v Heroes se řeší zcela jiné věci než např. v Arrowovi a Flashovi. Příběh by ale příště chtělo dotáhnout lépe do konce, seškrtat několik postav a dohlédnout na casting nových herců.

(Malina, dívka, která byla předurčena zachránit svět. Foto: NBC)

Na prvních devět dílů budu vždy vzpomínat jako na epizody, kdy to Kring málem zvládl. Ke zbytku bohužel nemám slov. Jelikož byl seriál ukončen a zřejmě se nedočkáme pokračování, jak se na Heroes Reborn bude vzpomínat za pár let? Nijak. Každý fanoušek Heroes si vybaví skvělou první řadu a zpackanou druhou řadu, na které se podepsala stávka scenáristů. Na zbytek si už nikdo pamatovat nebude a za dva měsíce bohužel ani nikdo nebude vědět, že nějací Heroes Reborn běželi na televizních obrazovkách.

Hodnocení: 70 %

P.S.: Když si většina z nás vzpomene na Heroes, první, co nás napadne, je Peter a Sylar. Jaká postava se vám ovšem vybaví, když se řekne Heroes Reborn? Nás bohužel žádné jméno nenapadá. V komentářích dejte vědět, jak byste řadu hodnotili vy. Za pět let, až bude světem řádit seriálová krize, se opět uvidíme na NBC u nových Heroes s Timem Kringem v nejlepší možné formě.

Diskuze /13

frozen

Z heroes reborn napadne Hiro :D

#8 komja
1.2.2016 | 16:13:03
Derek94

za me odpad a zklamani…

1.2.2016 | 16:21:23
Caroline115

Oceňuju, že se dáváte různý články, kde rozebíráte seriál, škoda, že tohle není i na jiných webech :-) Tenhle seriál je mrtvý, ale doufám, že budete takhle psát dál k jiným seriálům…a nejlépe k těm mým oblíbeným :-)

#6 tom99
1.2.2016 | 16:25:45
RhaeLin

Tak jak mě první epizody docela zaujaly, tak mě ty poslední dokonale odradily. Ani se mi nechtělo dívat se na finále, jedenáctá epizoda byla vyloženě příšerná, až jsem se chvílemi překvapovala, že jsem to ještě nevypnula. Bohužel, doufala jsem, že se to nějak rozjede, ale opravdu spíš jen ztráceli dech, obzvláště po zimní pauze :(

RhaeLin
1.2.2016 | 16:28:52
VampKošilka

Přijde mi, že každý článek je furt a dokola to samé. Musí vás to hodně žrát, just saying, no hate. :-P

Já si při Rebornu hned vybavím Noaha, však byl hlavní postavou. A i Tommy a Malina. Asi jsem jediná, ale já ty postavy prostě měla ráda, včetně Luka.

#6 tom99
1.2.2016 | 16:33:50
tom99

#5 VampKošilka: Po sezóně vždy děláme sumarizační články, kde hodnotíme postavy, děj atd. K tvému klidu tě můžu ujistit, že toto je jeden z posledních článků.

#3 Caroline115: Děkujeme :)

#7 VampKošilka
webmaster
1.2.2016 | 17:38:00
VampKošilka

#6 tom99: Mě to žíly netrhá, jen konstatuji, čeho jsem si všimla.:-D

1.2.2016 | 17:58:02
komja

#1 frozen: No právě Hiro nebo Noah :D nikdo jinej by mě nenapadnul xD

1.2.2016 | 20:07:16
Angi

Je v tom článku ještě něco, co už nebylo napsáno tebou samotným, tome? =) Abych si když tak ušetřil pět minut.

1.2.2016 | 20:17:26
IR7

Když se nad tím tak zamyslíte, tak celí Hrdinové pocházejí z ho*na a do ho*na se zase vracejí :D

1.2.2016 | 21:30:37
veba

Ono by to zachranit slo. Stacilo by dostat posledni vete. Jde pro vas vas otec a nic vas nezachrani. Staci aby prisel Sylar a jelo by to dal. Moznosti je dost. Skoda ze neni i vule.

1.2.2016 | 23:10:25
Allien9

MOJE Hodnocení: 50 %.

Allien9
2.2.2016 | 0:50:34
Sookie95

Skúsila som pozrieť prvú časť, totálne ma to nezaujalo. O ďalšie sledovanie som sa ani nepokúšala

20.2.2017 | 2:03:41
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Hlídejte si nás

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama