House of the Dragon (Rod draka)
89/100 - 92×

House of the Dragon(Rod draka)

Po celosvětovém úspěchu seriálu Game of Thrones přichází stanice HBO s jeho prequelem, který se zaměří především na rod Targaryenů a jeho působení v Západozemí.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Emma D'Arcy (starší Rhaenyra Targaryen), Olivia Cooke (starší Alicent Hightower), Fabien Frankel (Criston Cole), Matt Smith (Daemon Targaryen), Rhys Ifans (Otto Hightower), Paddy Considine (Viserys I. Targaryen), Eve Best (Rhaenys Targaryen), Steve Toussaint (Corlys Velaryon), Sonoya Mizuno (Mysaria)

Zřejmě byl odhalen pravý důvod odchodu Miguela Sapochnika z pozice tvůrce

Zřejmě byl odhalen pravý důvod odchodu Miguela Sapochnika z pozice tvůrce

V průběhu vysílání první řady bylo oznámeno, že se tvůrce a režisér Miguel Sapochnik již nebude podílet na přípravě pokračování. Tehdy byl důvod jeho odchodu poměrně nejasný, nyní by tato záležitost měla být vyřešena.

4 1
18.1.2023

Miguel Sapochnik se už nebude podílet na seriálu House of the Dragon z pozice tvůrce. Právě to bylo oznámeno brzy po premiéře druhé epizody, tedy na začátku září. Tehdy to bylo odůvodněno tak, že si odchod přál sám Sapochnik, přičemž se tak rozhodl z toho důvodu, že si chce po dlouhých pracích na seriálech ze světa Písně ledu a ohně odpočinout.

Tehdejší důvod sice byl pochopitelný, nicméně jsme tak nějak tušili, že to není celá pravda. Ta byla pravděpodobně odhalena až nyní. Nedávno se totiž na internetu objevily informace, které se zaměřily právě na Sapochnikův odchod. A ty tvrdí, že neodešel od projektu jen kvůli odpočinku.

(Zřejmě kvůli této ženě Sapochnik opustil seriál. Foto: HBO)

Podle všeho se Sapochnik nepohodl s představiteli stanice HBO na tom, kdo má produkovat druhou sérii. Jednou z producentek první řady totiž byla i jeho manželka Alexis Raben, která zároveň vystupuje v seriálu jako služebná Talya, kterou jsme mohli několikrát vidět po boku královny Alicent a později jsme zjistili, pro koho skutečně pracuje.

Když se začalo řešit pokračování, Sapochnik trval na tom, aby Raben byla i nadále jednou z producentek, což si stanice už nepřála, protože si myslela, že nemá dostatek tvůrčích zkušeností (House of the Dragon byl jejím prvním tvůrčím projektem). Tento důvod je pochopitelný, ale proč jí tedy dovolili se podílet na tvorbě první řady? Třeba šlo jen o honorář, který stanice nechtěla zvednout Raben. To se už zřejmě nedozvíme.

Zdroj článku: Winter is Coming

Diskuze /3

Rafan

Je faktem, že ta krásnější polovina lidstva často dokáže dotlačit nás chlapy do situace, do které bychom se bez nich zřejmě nikdy nedostaly :-).

19.1.2023 | 7:24:31
Azor Ahai

To je vůl…

19.1.2023 | 14:25:08
Londo

Rusanda holt dostala BAN, koho to zajímá… :-)

23.1.2023 | 7:08:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Stav překladu

Epizoda S01E10: The Black Queen

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Nejnovější díly seriálu House of the Dragon si můžete pustit na streamovací službě HBO Max, kde si je užijete i s českou podporou.

Reklama

Nepřehlédněte

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Ani seriál House of the Dragon se neobejde bez početného množství rodů. Které rody, jež známe už ze seriálu Game of Thrones, zasáhnou do války? A které nové rody nám naopak budou představeny?

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama