Zřejmě byl odhalen pravý důvod odchodu Miguela Sapochnika z pozice tvůrce

Zřejmě byl odhalen pravý důvod odchodu Miguela Sapochnika z pozice tvůrce

V průběhu vysílání první řady bylo oznámeno, že se tvůrce a režisér Miguel Sapochnik již nebude podílet na přípravě pokračování. Tehdy byl důvod jeho odchodu poměrně nejasný, nyní by tato záležitost měla být vyřešena.

4 1
18.1.2023

Miguel Sapochnik se už nebude podílet na seriálu House of the Dragon z pozice tvůrce. Právě to bylo oznámeno brzy po premiéře druhé epizody, tedy na začátku září. Tehdy to bylo odůvodněno tak, že si odchod přál sám Sapochnik, přičemž se tak rozhodl z toho důvodu, že si chce po dlouhých pracích na seriálech ze světa Písně ledu a ohně odpočinout.

Tehdejší důvod sice byl pochopitelný, nicméně jsme tak nějak tušili, že to není celá pravda. Ta byla pravděpodobně odhalena až nyní. Nedávno se totiž na internetu objevily informace, které se zaměřily právě na Sapochnikův odchod. A ty tvrdí, že neodešel od projektu jen kvůli odpočinku.

(Zřejmě kvůli této ženě Sapochnik opustil seriál. Foto: HBO)

Podle všeho se Sapochnik nepohodl s představiteli stanice HBO na tom, kdo má produkovat druhou sérii. Jednou z producentek první řady totiž byla i jeho manželka Alexis Raben, která zároveň vystupuje v seriálu jako služebná Talya, kterou jsme mohli několikrát vidět po boku královny Alicent a později jsme zjistili, pro koho skutečně pracuje.

Když se začalo řešit pokračování, Sapochnik trval na tom, aby Raben byla i nadále jednou z producentek, což si stanice už nepřála, protože si myslela, že nemá dostatek tvůrčích zkušeností (House of the Dragon byl jejím prvním tvůrčím projektem). Tento důvod je pochopitelný, ale proč jí tedy dovolili se podílet na tvorbě první řady? Třeba šlo jen o honorář, který stanice nechtěla zvednout Raben. To se už zřejmě nedozvíme.

Zdroj článku: Winter is Coming

Diskuze /3

Rafan

Je faktem, že ta krásnější polovina lidstva často dokáže dotlačit nás chlapy do situace, do které bychom se bez nich zřejmě nikdy nedostaly :-).

19.1.2023 | 7:24:31
Azor Ahai

To je vůl…

19.1.2023 | 14:25:08
Londo

Rusanda holt dostala BAN, koho to zajímá… :-)

23.1.2023 | 7:08:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Ani seriál House of the Dragon se neobejde bez početného množství rodů. Které rody, jež známe už ze seriálu Game of Thrones, zasáhnou do války? A které nové rody nám naopak budou představeny?

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama