Hunger Games Paní Everdeenová

Paní Everdeenová

Paní Everdeenová

Je matkou Katniss a Prim. Nežila vždy ve slóji (chudší část 12. kraje), ale v obchodnické části, která na tom byla o něco lépe. Stala se profesionální doktorkou a léčila všechny ve 12. kraji. Shodou náhod ji miloval otec Peety Mellarka, který si ji chtěl vzít. Paní Everdeenová ale dala přednost pohlednému horníkovy, kvůli kterému se vzdala všeho, jako je její dům, práce a své rodiny. Spolu se svým manželem se přestěhovali do slóje. Po jeho smrti v dolu se zcela uzavřela a přestala se naplno věnovat malé Prim. Tuto úlohu převzala Katniss.

Při 50. Hladových Hrách, kdy se vybírali dva chlapci a dvě dívky (ročník vítězství Haymitche) byla sklizena její blízká kamarádka Maysilee Donner, která v aréně umírá. Tato událost Paní Everdeenovou velice zasahuje.


Aréna Smrti

V den sklizně dala své dceři Katniss modré šaty a upravila jí vlasy. Byla velice šokována, když jako splátkyně byla vybrána její mladší dcera Prim a o něco více zaskočena, když se Katniss přihlásila dobrovolně. Při rozloučení, poté co na ni Katniss apeluje ať nenechává Prim o samotě, nebo aby se vzpamatovala z úmrtí jejího manžela, se Paní Everdeenová dává konečně dohromady a začíná zase plnit povinnosti matky.

Vražedná Pomsta

Když prezident Snow přijel navštívit Katniss, byla velice rozrušená a považovala Snowa za zvláštního člověka. Při rozhovoru se Snowem chodí svojí dceru kontrolovat jestli je vše v pořádku. Ve chvíli, když je Gale zbičován a odnesen ke Katniss domů, ho Paní Everdeenová spolu s Prim léčí. Katniss na ní často řve ať je opatrná a pozorná. Při ohlašování zprávy, že budou splátci sklizeni z předešlých vítězů se snaží spolu s Prim Katniss co nejvíce uklidnit. Při sklizni, když se s Katniss nemůže rozloučit se s Prim dává do breku.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Síla Vzdoru 2.část

Hunger Games: Síla Vzdoru 2.část

Premiéra: 19. 11. 2015
Režie: Francis Lawrence
Scénář: Danny Strong, Peter Craig
Kamera: Jo Willems
Hudba: James Newton Howard
Hrají: Sam Claflin, Elizabeth Banks, Jennifer Lawrence, Stanley Tucci, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson, Woody Harrelson, Philip Seymour Hoffman, Jeffrey Wright, Jena Malone, Amanda Plummer
Stopáž: 135 minut

Ohodnoťte jednotlivé filmy:

Reklama

Síla Vzdoru část 1.

Thumbnail Play icon

Reklama

Plakáty

Plakáty

Hlídejte si nás