Hunger Games
91/100 - 149×

Hunger Games

Severní Amerika byla zničena ve válce. Vznikla nová země – Panem. Panem tvoří bohaté hlavní město Kapitol a třináct přilehlých a o poznání chudších krajů. Jako trest za předešlé rebelie musí jednotlivé kraje každý rok vybrat jednoho chlapce a dívku do Hladových her. Tito splátci pak bojují v aréně na život a na smrt, dokud nezbude jen jeden. Tentokrát se do arény dostává Katniss Everdeenová a Peeta Mellark z dvanáctého kraje a tato jiskra zažehne plamen.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Jennifer Lawrence (Katniss Everdeen), Josh Hutcherson (Peeta Mellark), Liam Hemsworth (Gale Hawthorne (Hurikán)), Woody Harrelson (Haymitch Abernathy), Sam Claflin (Finnick Odair), Elizabeth Banks (Effie Trinketová (Cetkie)), Donald Sutherland (Cornelius Snow), Natalie Dormer (Cressida), Mahershala Ali (Boggs),

Paní Everdeenová

Paní Everdeenová

Je matkou Katniss a Prim. Nežila vždy ve slóji (chudší část 12. kraje), ale v obchodnické části, která na tom byla o něco lépe. Stala se profesionální doktorkou a léčila všechny ve 12. kraji. Shodou náhod ji miloval otec Peety Mellarka, který si ji chtěl vzít. Paní Everdeenová ale dala přednost pohlednému horníkovy, kvůli kterému se vzdala všeho, jako je její dům, práce a své rodiny. Spolu se svým manželem se přestěhovali do slóje. Po jeho smrti v dolu se zcela uzavřela a přestala se naplno věnovat malé Prim. Tuto úlohu převzala Katniss.

Při 50. Hladových Hrách, kdy se vybírali dva chlapci a dvě dívky (ročník vítězství Haymitche) byla sklizena její blízká kamarádka Maysilee Donner, která v aréně umírá. Tato událost Paní Everdeenovou velice zasahuje.

Aréna Smrti

V den sklizně dala své dceři Katniss modré šaty a upravila jí vlasy. Byla velice šokována, když jako splátkyně byla vybrána její mladší dcera Prim a o něco více zaskočena, když se Katniss přihlásila dobrovolně. Při rozloučení, poté co na ni Katniss apeluje ať nenechává Prim o samotě, nebo aby se vzpamatovala z úmrtí jejího manžela, se Paní Everdeenová dává konečně dohromady a začíná zase plnit povinnosti matky.

Vražedná Pomsta

Když prezident Snow přijel navštívit Katniss, byla velice rozrušená a považovala Snowa za zvláštního člověka. Při rozhovoru se Snowem chodí svojí dceru kontrolovat jestli je vše v pořádku. Ve chvíli, když je Gale zbičován a odnesen ke Katniss domů, ho Paní Everdeenová spolu s Prim léčí. Katniss na ní často řve ať je opatrná a pozorná. Při ohlašování zprávy, že budou splátci sklizeni z předešlých vítězů se snaží spolu s Prim Katniss co nejvíce uklidnit. Při sklizni, když se s Katniss nemůže rozloučit se s Prim dává do breku.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Síla Vzdoru 2.část

Hunger Games: Síla Vzdoru 2.část

Premiéra: 19. 11. 2015
Režie: Francis Lawrence
Scénář: Danny Strong, Peter Craig
Kamera: Jo Willems
Hudba: James Newton Howard
Hrají: Sam Claflin, Elizabeth Banks, Jennifer Lawrence, Stanley Tucci, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson, Woody Harrelson, Philip Seymour Hoffman, Jeffrey Wright, Jena Malone, Amanda Plummer
Stopáž: 135 minut

Ohodnoťte jednotlivé filmy:

Reklama

Síla Vzdoru část 1.

Thumbnail Play icon

Plakáty

Plakáty

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama