Lucifer
93/100 - 363×

Lucifer

Lucifer je jako Vládce pekel znuděný a nešťastný, a tak rezignuje na svůj titul a opustí pekelné království pro oslnivý lesk a odvázanost Los Angeles, kde si otevře klub. Náhodně se však nachomýtne k vraždě a ke spolupráci s policí se dostane, ani neví jak.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | FOX, Netflix | 44 minut
žánr
Komiksový, Krimi, Mysteriózní
hrají
Tom Ellis (Lucifer Morningstar), Lauren German (Chloe Decker), D.B. Woodside (Amenadiel), Lesley-Ann Brandt (Maze), Kevin Alejandro (Dan Espinoza), Rachael Harris (Linda Martin), Scarlett Estevez (Trixie), Tricia Helfer (Charlotte), Aimee Garcia (Ella Lopez), Inbar Lavi (Eve), Tom Welling (Marcus Pierce), Dennis Haysbert (Bůh), Tom Ellis (Michael), Brianna Hildebrand (Aurora Morningstar), Scott Porter (Carol Corbett)

Ohlédnutí se za pátou řadou

Ohlédnutí se za pátou řadou

Pátá řada seriálu Lucifer je za námi. Tato řada byla rozdělena na dvě poloviny. Tu první Netflix odvysílal v srpnu minulého roku a druhá část přišla na řadu teď na konci května. Je tedy na čase se trochu na uplynulou řadu podívat a shrnout si všechny podstatné momenty.

18 0
13.6.2021

Článek obsahuje spoilery!

Michael na scéně

Lucifera jsme na konci čtvrté řady opustili v momentě, kdy se musel vrátit do Pekla, aby tam udělal pořádek. Této situace využije jeho bratr- dvojče Michael. Je známo, že Michael na své dvojče vždycky žárlil. Žárlil na něj tolik, že ho zmanipuloval do rebélie proti Bohu, která nakonec vedla ke svržení Lucifera do Pekla. Michael se poté stal pravou rukou Boha. A nyní, když si Lucifer vybudoval spokojený život na Zemi, začal Michael žárlit znova. Maze jako první odhalí Michaelovu pravou identitu, ale rozhodne se hrát hru s ním. Michaela ale odhalí i Chloe, ale on ji zaskočí informací, že nikdy neměla existovat, ale že Bůh ji stvořil jako dárek pro Lucifera. Potom, co Amenadiel Luciferovi oznámí, co se děje na Zemi, Lucifer se rozhodne vrátit a konfrontovat Michaela. Během bitky udělá Lucifer Michaelovi přes obličej jizvu démonickým nožem, aby si je už nikdo nespletl.

(Lucifer udělá Michaelovi jizvu, aby bylo jasné, kdo je kdo. Foto: Netflix)

Speciální epizody

Během páté řady jsme se dočkali i dvou speciálních epizod. Ta první byla čtvrtá epizoda It Never Ends Well for the Chicken, které byla celá černobílá. Lucifer je tu hvězdou vlastního detektivního příběhu, ve kterém se setkáme i s dalšími známými postavami ze seriálu. Zásadní v této epizodě bylo seznámení s Lilith, matkou všech démonů, včetně Maze. Lilith zmizí její prsten, ve kterém je její nesmrtelnost a Lucifer ho musí najít.

(Ve speciální epizodě jsme se seznámili s matkou všech démonů Lilith. Foto: Netflix)

Druhou speciální epizodou byla ta desátá s názvem Bloody Celestial Karaoke Jam, která byla koncipována jako muzikál. Známé postavy z ničeho nic začnou tančit a zpívat známé hity. Nakonec se ukáže, že za vše může Bůh, který přestává ovládat své schopnosti.

Bůh přichází

Když už mluvíme o Bohu… taťka se vrací na Zem, aby vyřešil spory mezi svými syny. Michaela nakonec vykáže zpět do Nebe a sám zůstane na Zemi s Luciferem a Amenadielem, aby s nimi strávil nějaký čas a více se poznali. Bůh je též nadšený ze svého vnuka Charlieho, kterého má Amenadiel s doktorkou Lindou. Navíc se dozvídáme, že Charlie je opravdu „pouze“ člověk, což se Amenadielovi moc nelíbí. Postupem času to vypadá, že Bůh přestává kontrolovat to, co se kolem něj děje a rozhodne se odejít do důchodu a přenechat své místo jednomu ze svých dětí. Nakonec se ukáže, že myšlenku toho, že Bůh svou práci nezvládá, mu vnukl Michael, ale i přes to Bůh odchází se svou ženou do její dimenze.

(Bůh se snaží s Luciferem trávit více času. Tomu se to ale moc nelíbí. Foto: Netflix)

Vztah Chloe a Lucifera

Ani v této řadě se vztah mezi Chloe a Luciferem moc nevyjasnil. Je jasné, že to oba k sobě táhne, ale nejsou schopni svůj vztah posunout na další level. Když se Lucifer rozhodne bojovat o místo Boha, Chloe se jako správně partnerka rozhodne, že opustí místo detektiva a bude Lucifera podporovat v nové funkci. Ovšem Lucifer jí není schopen říci ta dvě slova „miluji tě“, protože si myslí, že nikoho opravdu milovat nedokáže. Až ke konci řady se dozvíme, že se chce stát Bohem, aby byl vůbec Chloe hoden a nakonec ta kouzelná slůvka pronese.

(Lucifera a Chloe to k sobě táhne, ale on jí nedokáže říct „Miluji tě“. Foto: Netlix)

Sbohem, Dane

Poručík Dan si tuhle řadu užil svoje. Nejprve se nemohl vyrovnat s odhalením skutečné identity Lucifera a všech nelidských postav (za což mohl opět Michael). Potom se setkal i s Bohem, od kterého zjistil, že spal s jeho ženou, Bohyní Všehomíra. A Bůh zde ukázal jednu ze svých lidských vlastností- žárlivost a při jednom setkání nechal Dana vybouchnout (ale nakonec tento svůj čin vrátil). Dále Dan také řeší to, aby se Trixie nedostala do pekla. V patnácté epizodě Is This Really How It´s Going to End? však dojde ke zvratu. Dana unesou a při pokusu o útěk ho zastřelí. A prsty v tom nemá nikdo jiný, než Michael. A aby toho nebylo málo, ještě se od Amenadiela dozvíme, že Dan rozhodně není v Nebi. Je jen otázkou, jestli se ještě s postavou Dana v poslední šesté sérii potkáme a bude se zde řešit i jeho posmrtná existence.

(Dan umírá Chloe v náručí. Foto: Netlix)

Bitva o božský trůn

Jak už tu bylo řečeno, tak Bůh odešel do důchodu a nechal své děti, anděly, aby tuto situaci vyřešili. Takovým jasným nástupcem je Amenadiel, ale ten tuto pozici odmítne, protože chce být lepším otcem a trávit svůj čas s Charliem. Lucifer tedy začne verbovat ostatní anděly, aby pro něj hlasovali. Ovšem zjistí, že v Nebi proti němu zbrojí Michael, který chce současně získat ohnivý meč, aby dokázal vyhrát závěrečnou bitvu o trůn. Na Luciferovu stranu se kromě Amenadiela, Chloe, Maze a Eve postaví ještě anděl spravedlnosti Zadkiel. Dojde k velké bitvě, při které Michael zabije Chloe. Lucifer se rozhodne pro ni letět do Nebe a přivést ji zpět, i když to pro něj znamená, že shoří. Ovšem Lucifer má prsten Lilith, který ho ochrání, dokud Chloe nenajde. Konečně jí řekne, že ji miluje a pošle ji zpět na Zem díky moci prstenu a my vidíme Lucifera hořet. Chloe se probouzí uprostřed bitvy a díky Amenadielovu přívěšku (součást ohnivého meče) má nadlidskou sílu, takže dokáže Michaela přemoct. Chce ho zabít, protože ji připravil o její lásku. V poslední chvíli ji zarazí Luciferův hlas. Díky tomu se dozvídáme, že Lucifer se opravdu stal Bohem, protože se obětoval kvůli své lásce.

(Lucifer a Michael svedou bitvu o božský trůn. Foto: Netflix)

Jak se vám pátá řada líbila? Co si myslíte, že se bude řešit v poslední šesté řadě? Určitě své názory a tipy napište do komentářů.

Diskuze /15

geroge kalous

Nadliska sila Chloe nebyla diky prstenu, ale kuli te casti z ohniveho mece. Mel ji predtim ten kluk ktereho hledali a taky mel schopnosti diky tomu.. Pokud se nepletu, hehe

#2 anushka
13.6.2021 | 22:59:39
anushka

#1 geroge kalous: Oh, ano, máš pravdu. Opraveno ;)

webmaster
13.6.2021 | 23:03:58
Lex Luthor

Super do bodů této řady bych ještě přidal návrat Evy a fakt, že Maze a Eva skončili spolu

13.6.2021 | 23:05:35
wombraider

Po solídnej štvrtej rade bola piata fakt slabá, vôbec nepotrebovala toľko častí (aj napriek tomu mi prišlo finále unáhlené) a ten ročný break v strede série bol teda poriadny fail. 3/10 som rád že seriál už končí.

14.6.2021 | 14:42:04
Leuki

nejvíc mě dostalo že Dana vlastně zastřelil Bůh ze Supernatural :D

14.6.2021 | 15:14:23
CoRnDuCK

Pátá za mě celkem zklamání, první část pomalá ale ke konci velmi slibná, tou druhou si to trochu zpackali. Michael je prostě nezajímavý a Danova smrt taky byla strašně vnucená.

14.6.2021 | 20:12:59
nowas

Kdyby Michael nepřišel srát Lucifera tak by se stal Bohem s přehledem.. nikdo na zemi by na něj nebyl ready..

14.6.2021 | 20:34:57
Vencais

Dokončení 5. řady bylo skvělé, vlastně to bylo přímo super skvělé. Jediné co mě moc nebavilo byla ta muzikální epizoda a hlavně to že bůh zpívá příšerně. Naštěstí odešel do důchodu a tak od něj snad už bude pokoj, nebo alespoň od jeho zpěvu.

14.6.2021 | 21:09:13
vencas01

za mě další super serie muzikálová epizoda super nikdy me nebavily muzikálové epizody ale když sem slyšel Every breath you take od The Police v coveru Lucifera tak musim priznat o 300 zhlednuti na yt vic to ma diky mě. Neveřil bych že Amenadiel umí rapovat. celkově super Dana sem obrečel a posledni epizodu kdo nebrečel není fanoušek 10/10

14.6.2021 | 23:23:43
Kačos

Začátek serie byl super, člověk nevěděl co se bude dít a utnuti dílu s tim, ze na scénu ma dorazit Bůh sliboval podle mého pořádný nářez. K velkému zklamání se to bohužel nestalo. Co díl to úžas a jako wtf? To snad nemysli vážně. Jako co melo byt tohle za Boha? Jako wtf, stále mi to nejde na hlavu, jak takhle mohli zmrvit druhou cast serie. Alespoň, ze ty posledni dva dily dostali trochu nadechu. Pokud mam hodnotit prvni cast, tak rozhodne 10/10. Pokud mam hodnotit cast druhou, tak davam ubohych 2/10

15.6.2021 | 19:11:00
vlasacek007

Nemyslím si, že Bůh nechal Dana vybouchnout a následně to vrátil zpět. Spíš mám pocit, že se to Danovi zdálo. Návrat Evy bych také klidně připsal, jak psal Lex Luthor. Každopádně jinak super článek! c: Já jsem i s pátou řadou Lucifera poměrně spokojený a těším se na šestou.

#13 Levascue
19.6.2021 | 13:01:18
Lolamoon

Veľké sklamanie 5. séria a hlavne druhej polovice. Veľká vata (hudobné časti). Bez šťavy. Zápletka s bohom o ničom. Ako mám rada Toma,ale zas ho nebolo treba v dvojroli. Asi najsilnejšia časť bola Danova smrť. Ja som myslela, že je to dosť populárny seriál na väčší rozpočet, ale pôsobilo to dosť lacno. Očividné bolo, že sa vyhýbali pri Luciferovi bojovým scénem a pritom záver prvej časti série bol pekne bojový. Jedine Maze dáva poriadne scény. A taká je aj záverečná bitka. Bitka armád bola na 3 scény a hotovo. Súboj Lucifera s Michaelom trochu šermovania a hotovo. Nič veľkolepé. Vôbec so mnou posledná časť nepohla. 4/10

21.6.2021 | 22:40:45
Levascue

#11 vlasacek007: Ten výbuch se opravdu stal, Lucifer, jakožto „celestián“, nebyl ovlivněn a onen výbuch si pamatoval (komentoval to pak stylem „táta nechává rozprskávat lidi na kusy“).

#14 Levascue
23.6.2021 | 15:30:53
Levascue

#13 Levascue: oprava – dokonce ho přímo nařkl, že tím činem Danovi úplně pomotal hlavu

23.6.2021 | 15:35:28
tigy

Prvá časť 5-ky úplne super a ten Boží nástup nemal chybu… ale potom bol ten Boh taký nemastný-neslaný, nič neriešil, všetko len tak neurčito komentoval… vlastne som bola rada, keď znova odišiel – a aspoň sa na chvíľočku vrátila Charlotte :) Predposlednú časť som samozrejme oplakala a poslednú skoro nedýchala, že ako to nakoniec vlastne dopadne. Ja som hlavne zvedavá, či sa konečne v 6-ke aj Ella dozvie pravdu :D

11.7.2021 | 16:41:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Budoucnost Lucifera

Konec dobrý, všechno dobré?

Konec dobrý, všechno dobré?

Máme za sebou poslední řadu Lucifera a s přitažlivým vládcem Pekla se již nepotkáme. Stejně tak i s ostatními postavami ze seriálu. Proto se celá šestá řada nesla ve stylu rozloučení. Pojďme si společně finální řadu rozebrat.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Zůstaňte v obraze

Momentky

Momentky

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama