Lucifer
93/100 - 363×

Lucifer

Lucifer je jako Vládce pekel znuděný a nešťastný, a tak rezignuje na svůj titul a opustí pekelné království pro oslnivý lesk a odvázanost Los Angeles, kde si otevře klub. Náhodně se však nachomýtne k vraždě a ke spolupráci s policí se dostane, ani neví jak.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | FOX, Netflix | 44 minut
žánr
Komiksový, Krimi, Mysteriózní
hrají
Tom Ellis (Lucifer Morningstar), Lauren German (Chloe Decker), D.B. Woodside (Amenadiel), Lesley-Ann Brandt (Maze), Kevin Alejandro (Dan Espinoza), Rachael Harris (Linda Martin), Scarlett Estevez (Trixie), Tricia Helfer (Charlotte), Aimee Garcia (Ella Lopez), Inbar Lavi (Eve), Tom Welling (Marcus Pierce), Dennis Haysbert (Bůh), Tom Ellis (Michael), Brianna Hildebrand (Aurora Morningstar), Scott Porter (Carol Corbett)

Kdo je Lucifer? Probádejte komiksová léta Pána pekel

Kdo je Lucifer? Probádejte komiksová léta Pána pekel

Jak dobře znáte Lucifera? Pokud o této postavě a jejím světě nic nevíte, nebo si chcete své znalosti ještě zdokonalit, přinášíme vám video nazvané Kdo je Lucifer? To představuje schopnosti, zákulisí i minulost komiksového Pána pekel.

37 0
29.1.2016
TheDarkKnight

Thumbnail Play icon

Zdroj: FOX, Netflix

Diskuze /4

HellTsuku

DC no nazdar s toho lidé radost mít nebudou :D

30.1.2016 | 10:32:41
Holmesolog

Ten pocit když zjistíte, že luxfery a Lucifer mají hodně společného. Slovo Lucifer vzniklo z latinského Lux – světlo (tudíž známe původ názvu klubu) a slova ferro – nosit. Lucifer znamená světlonoš. Nevím jak jméno Lucifer došlo k dnešní podobě, ale po spojení latinských slov vznikne – Luxferro (což je velice podoné luxferům).Prav­děpodobný vznik: luxferr – luxiferr – lucifer

#3 Kambium
4.11.2016 | 23:14:26
Kambium

#2 Holmesolog: Latina skloňuje, takže cesta ke jménu Lucifer byla mnohem jednodušší. Asi stejně jako v češtině pro výraz světlonoš. A taková luxfera by měla taky skrze sebe nosit světlo, tam se ovšem na skloňování nehraje :)

23.11.2016 | 14:41:33
vend123

Tak, tak, všechno je ve skloňování. Například „cesta světla“ se řekne Via Lucis.

6.2.2018 | 20:55:47
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Budoucnost Lucifera

Konec dobrý, všechno dobré?

Konec dobrý, všechno dobré?

Máme za sebou poslední řadu Lucifera a s přitažlivým vládcem Pekla se již nepotkáme. Stejně tak i s ostatními postavami ze seriálu. Proto se celá šestá řada nesla ve stylu rozloučení. Pojďme si společně finální řadu rozebrat.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Zůstaňte v obraze

Momentky

Momentky

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama