Mad Men (Šílenci z Manhattanu)
94/100 - 53×

Mad Men(Šílenci z Manhattanu)

New York, 60. léta. Prestižní reklamní agentura, honba za mocí, konflikty a nevěra. Příběh se točí okolo fiktivní reklamní agentury Sterling Cooper sídlící na Madison Avenue. Nejde tu ale jen o chod agentury, vymýšlení reklam, ale hlavně o životy lidí, kteří v ní pracují. Hlavními aktéry jsou kreativní ředitel Don Draper, jehož život je opředen tajemstvím a sekretářka Peggy Olson, jež se snaží prosadit v mužském světě. Seriál nás pomalu ale jistě vtahuje do dění a fascinuje brilantními dialogy, výborně napsanými postavami a dokonalou šedesátkovou výpravou.

USA | 2007 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | AMC | 49 minut
žánr
Drama, Historický, Romantický
hrají
Jon Hamm (Don Draper), Elisabeth Moss (Peggy Olson), John Slattery (Roger Sterling), Christina Hendricks (Joan Holloway), Robert Morse (Bertram Cooper), January Jones (Betty Draper), Vincent Kartheiser (Pete Campbell), Jessica Paré (Megan Draper), Jared Harris (Lane Pryce), Kiernan Shipka (Sally Draper), Jay R. Ferguson (Stan Rizzo), Maggie Siff (Rachel Menken)

Rozhovor s Elisabeth Moss

Rozhovor s Elisabeth Moss

Přečtěte si rozhovor s Elisabeth Moss o vývoji Peggy Olson v průběhu pěti sérii. A o tom, jaké je to hrát pod režijním vedením Jona Hamma.

0 0
3.6.2012

S Johnem Slatterym jste si zkusili vystřelit z Jona Hamma během jeho režírování. Co se stalo?

Elisabeth Moss: Zajímalo by mě, jestli Slattery kápnul božskou, proč to nevyšlo. Protože to byla naprosto jeho vina. Abych řekla pravdu, udělali jsme kravinu, když jsme se snažili vystřelit si z Hamma. Byla to první scéna páté série, kterou jsme natáčeli a my si nebyli schopni vzpomenout, jak chodit, mluvit a hrát zároveň.

Jaký to byl vtípek?

Elisabeth Moss: Prostě jsme chtěli mluvit opravdu potichu, aby si myslel, že je něco špatně se zvukem v jeho sluchátkách… Většinou jsem to já, kdo nevydrží a směje se, ale byl to John Slattery, který to nevydržel. Dostal záchvat smíchu a odešel. Všechno se to pokazilo.

Jaké to bylo pod režisérskou taktovkou Jona Hamma?

Elisabeth Moss: Jednu příhodu, když Hamm režíroval, mám moc ráda, a to když jsme točili mou scénu s Ginsbergem… když jsem s ním vedla pohovor. Natočili jsme už několik záběrů a v té scéně se toho hodně dělo a já nad tím už asi moc přemýšlela a Hamm ke mně přišel a řekl mi: „Vedeš si skvěle.“ Znal mě tak dobře, takže poznal, že mířím směrem, kterým bych neměla, a že vše, co jsem potřebovala vědět, bylo, že si vedu skvěle.

Byla ta scéna obtížnější, protože jste se seznamovala s novou postavou?

Elisabeth Moss: O tom, jaký ten vztah bude, jsem věděla tolik, co diváci. Svým způsobem se musíte i vy stát divákem a zbytečně to nekomplikovat.

Máte zájem o režírování epizody?

Elisabeth Moss: Tenhle most překročím, až k němu dojdu… Je to spojeno s velkým stresem a my měli opravdu štěstí, že dva herci, kteří režírovali, odvedli neuvěřitelnou práci. Ta laťka je nastavena hodně vysoko.

Od začátku seriálu je Peggy stoupající hvězdou. Změnila jste během těch let přístup k její postavě?

Elisabeth Moss: Peggy znám šest let. Skvělé na tom je, že když jsem začínala, bylo mi 23 a teď je mi 29, takže já jsem se za těch 6 let hodně změnila. Takovou příležitost, jakou je směs změn, vývoje a sžívání se s postavou, hned tak nedostanete. Nikdy to nebylo tak, že by se Peggy najednou mezi sezónami změnila ve stylu, že teď nosí kostýmek a rozkazuje všem okolo. Myslím, že se během pěti sérií hodně změnila, ale zároveň je to realistické.

A teď se z Peggy, se změnou ve vedení, stává mladý Don Draper…

Elisabeth Moss: Jo, vzpomínáte si na úžasné záběry z minulosti, kdy Don usiluje o spolupráci s Rogerem a je tam mladý a horlivý a bez skrupulí? On byl Peggy!

Panovala mezi vámi a January Jones soudržnost kvůli tomu, že jste obě musely nosit těhotenský oblek?

Elisabeth Moss: Myslím, že si v tomhle vytáhla trumf. [Smích] Byla doopravdy těhotná, nehrála to. Rozhodně jsme se tomu zasmály.

Peggy radili, aby nepřijímala Michaela Ginsberga, protože by se mohl stát jejím šéfem. Myslíte, že tato rada stále platí?

Elisabeth Moss: Bezpochyby! To je ten vnitřní boj v jakémkoliv druhu práce. Chcete přijmout lidi, kteří jsou dobří, protože práci udělají lépe a usnadní vám ji. Zároveň je tu samozřejmě obava, že by mohli být lepší a přeskočit vás v žebříčku. S tím bude Peggy i nadále bojovat.

Zdroj: AMCtv.com

Čtěte také:

Rozhovor s Christinou Hendricks

Rozhovor s Johnem Slatterym

Rozhovor s Jonem Hammem

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

10 důvodů proč si pustit Mad Men

10 důvodů proč si pustit Mad Men

Ještě jste Mad Men neviděli? Chyba! Je to seriál opěvovaný kritiky i diváky. U nás zatím do podvědomí nevstoupil, takže si pojďme probrat důvody, proč byste se na něj měli podívat, což znamená zamilovat si ho.

Upoutávka

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama