Mad Men (Šílenci z Manhattanu)
93/100 - 56×

Mad Men(Šílenci z Manhattanu)

New York, 60. léta. Prestižní reklamní agentura, honba za mocí, konflikty a nevěra. Příběh se točí okolo fiktivní reklamní agentury Sterling Cooper sídlící na Madison Avenue. Nejde tu ale jen o chod agentury, vymýšlení reklam, ale hlavně o životy lidí, kteří v ní pracují. Hlavními aktéry jsou kreativní ředitel Don Draper, jehož život je opředen tajemstvím a sekretářka Peggy Olson, jež se snaží prosadit v mužském světě. Seriál nás pomalu ale jistě vtahuje do dění a fascinuje brilantními dialogy, výborně napsanými postavami a dokonalou šedesátkovou výpravou.

USA | 2007 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | AMC | 49 minut
žánr
Drama, Historický, Romantický
hrají
Jon Hamm (Don Draper), Elisabeth Moss (Peggy Olson), John Slattery (Roger Sterling), Christina Hendricks (Joan Holloway), Robert Morse (Bertram Cooper), January Jones (Betty Draper), Vincent Kartheiser (Pete Campbell), Jessica Paré (Megan Draper), Jared Harris (Lane Pryce), Kiernan Shipka (Sally Draper), Jay R. Ferguson (Stan Rizzo), Maggie Siff (Rachel Menken)

To nejlepší z epizody 5x01 a 5x02 - A Little Kiss

To nejlepší z epizody 5x01 a 5x02 - A Little Kiss

Ještě než budou hotové české titulky ke 3. epizodě, pojďme si shrnout ty nejzajímavější okamžiky z premiérového dvoudílu 5. série.

0 0
13.4.2012

Rovnoprávnost pro všechny!

Ano, úvod páté série nás přenesl do roku 1966 a tak i ve Sterling Cooper Draper Pryce nastávají určité změny. Černoši bojují za svá práva na zaměstnání a tvůrci Mad Men tyto společenské změny využívají s kouzlem sobě vlastním… Začalo to jako žertík na účet konkurenční firmy, skončilo to najmutím černošské sekretářky. Ale ta scéna s artefaktem byla neuvěřitelně vtipná a závěr dvoudílné epizody prostě krásný.

Joan má dítě!

V nové sezóně se nám Joan představila jako čerstvá matka. A jelikož se jí moc stýská po kamarádech z kanceláře, stavila se na pokec i se svým roztomilým chlapečkem. Jak tam tak koloval mezi všemi, bylo zábavné sledovat jejich výrazy. Zvláště ten Rogerův stál za to, ostatně on je ve skutečnosti otcem dítěte. Peggy a Pete s kočárkem, to ovšem byl takový zlatý hřeb (vy-víte-proč).

Sex u Draperů

Přiznejme si to, jedna z věcí, již máme na seriálu Mad Men tak rádi, jsou sexy scény. A premiérový dvoudíl nové sezóny ani v tomto ohledu nezklamal. Don Draper v roli dominantního muže krotícího svou nezbednou ženu… to vždycky zabere. Ano… Don a Megan, kteří se v závěru 4. řady zasnoubili, jsou manželé!

Pete vs sloup

Pete Campbell má těžký život. Nikdy nedostane přesně to, co chce. V návalu vzteku si to namířil přímo do sloupu ve své mrňavé kanceláři. A pak se mu divte, že si vydupal větší kancelář. Doufejme, že teď bude aspoň na chvíli spokojený.

Zou Bisou Bisou

To nejlepší na konec. Taneční vystoupení Megan Draper na narozeninovém večírku uchvátilo všechny, až na jejího manžela Dona. Francouzská píseň, sexy tanec, pravý šedesátkový feeling a červenající se Don. Kdo by odolal? Spolehlivý ušní červ, kterého se nezbavíte týdny. Stačí si pustit video.

A když už jsme u Zou Bisou… Rogerova taneční kreace, napodobující paní Draperovou, byla vskutku zábavná. Nemyslíte?

A jaké scény se líbily vám? Nestyďte se, podělte se!

Thumbnail Play icon

Zdroj: AMC

Diskuze /3

Arlette

Rozhodně nejlepší byl Roger a jeho taneční sólo. Osobně mi vadí postava Megan a tudíž i scény s ní…nějak si na novou Mrs Draper.

13.4.2012 | 19:34:16
Arlette

Jinak pěkný článek…

13.4.2012 | 19:34:56
KevSpa

Díky. ;-) Já mám zas Megan docela ráda. :-)

webmaster
14.4.2012 | 10:35:18
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

10 důvodů proč si pustit Mad Men

10 důvodů proč si pustit Mad Men

Ještě jste Mad Men neviděli? Chyba! Je to seriál opěvovaný kritiky i diváky. U nás zatím do podvědomí nevstoupil, takže si pojďme probrat důvody, proč byste se na něj měli podívat, což znamená zamilovat si ho.

Upoutávka

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama