Once Upon a Time (Bylo, nebylo) Rekapitulace epizody 3x15 Quiet Minds

Rekapitulace epizody 3x15 Quiet Minds

Rekapitulace epizody 3x15 Quiet Minds

Epizoda S03E15 Quiet Minds byla označena za nejsmutnější epizodu celého seriálu. Pojďme si nyní zrekapitulovat její tragické události.


0 0
3.4.2014Neal zaskočil na návštěvu

Ve Storybrooku: Tato neskutečně smutná epizoda začíná s našimi hrdiny, kteří hledají Rampelníka, a oznamují Belle, že je skutečně naživu. Toho vzápětí vidíme běžet lesem. Zelena ho chce najít, ale není schopna ho přivolat jeho dýkou, proto pošle jednoho ze svých opičích oblíbenců.

Hook pomáhá Belle v obchodě, když se zázračně objeví ve dveřích Neal. Vypadá strašně a navíc má na ruce podivné znamení, takže skončí v nemocnici. Neal z nemocnice uteče – ale nejdřív se on a Hook obejmou. Není nad dobré přátelské objetí.

Další krásný moment se nabízí, když Robin Hood nabizí Regině pomoc ve vystopování prohnané čarodějnice. Oba se spolu chtějí napít, ale Regina se vyděsí, protože si všimne Robinova tetování ve tvaru lva. A když jsme u nápojů, Zelena přesvědčí Sněhurku, aby uhasila svou žízeň jakýmsi strašlivým pomerančovým nápojem.Tohle dává nový význam „Být uvnitř něčí hlavy“

David a Emma najdou v lese Golda, který nesouvisle blábolí i hlasech ve své hlavě a po napadení letájící opicí opět prchá. Po chvíli narazí Emma na Neala a je tu krásná scéna, jak vzpomínají na jejich minulost. Krásné.

Najednou se Neal zhroutí, a Emma zjistí, že je uvnitř něj Gold. Taky nesnášíte, když vám táta zabírá vaše tělo? Emma si uvědomí, že potřebuje Golda, aby zjistila, kdo je prohnaná čarodějnice, a použije její magii, aby je oddělila. Je tragické, že to znamená, že Neal musí zemřít, a vidíme, jak dává Emmě náhrdelník. Ne! Proč jsi nám ho vzalo, OUaT?!

Zelena vidí truchlícího Golda nad Nealovou mrtvolou a nutí ho, aby se vrátil zpět do klece. To je tak krutá, že ho ani nenechala pořádně truchlit. A nakonec, Emma sdělí Henrymu, že jeho otec je mrtvý. Zemřel jako hrdina. Sbohem, Neale!Také nemáte rádi záludné svícny?

V Pohádkové říši: Ve flashbacku, se Neal spojí s Belle, aby přivedli zpět Rampelníka. Seznamují se s mluvícím svícnem Lumierem, který jim ukazuje klíč ukrytý v knize – něco ve stylu Vykoupení z věznice Shawshank. Lumiere tvrdí, že byl uvězněn Ramplem – ale ukázalo se, že je to vlastně jeden z pěšáků Zeleny.

Berou klíč ke kryptě, ale když Belle dojde, pro koho Lumiere pracuje, snaží se přesvětčit Neala, aby klíč nepoužil. Nicméně, Neal to tak jako tak udělá. Vzápětí je krypta aktivována a Rampelník je přiveden zpět k životu, ale Neal už tak moc živě nevypadá. Rampelník se rozhodne Neala zachránit, ale svou dýku musel podvolit Zeleně.Největší záhady epizody:

  • Bylo těžké vidět, Emma rozloučit se s Nealem, a uvědomit si, že neskončí spolu. Znamená to tedy, že skončí s Hookem?
  • Vypadá to, že příští týden příjde velké zůčtování se Zelenou. Podaří se jim ji porazit?
  • Co bylo v džusu, který dala Zelena Sněhurce? A co má v plánu s jejím dítětem?

Diskuze /7

RhaeLin

Krasna epizoda… Neal byl skvela postava, ale doufam, ze ho neprivedou zase zpet, protoze by to znehodnotilo emoconalni stranku tohohle dilu a asi by to bylo docela trapny… Sbohem, Baelfire, necht zustanes v nasich srdcich!

3.4.2014 | 23:02:21
Akoomy

Prosím ať není doopravdy rtvej ! :( Hooka mám ráada, ale Emmu chci s Nealem!! :(

4.4.2014 | 15:56:08
Sjuzzn

trošku som počas ich rozlučky čakala že si zas povedia ako sa ľubia,…a ako fanynka Hookaa by ma potešilo keby skončili spolu, ale myslim že takto to režiseri neplanuju:D..určite sa to ešte poriadne zamota

4.4.2014 | 16:21:12
zoey

Nevím, nevím. Všichni tento díl hrozně prožívají,ale určitě bych ho nehodnotila jako nejsmutnější. Mě osobně je Nealova smrt celkem volná. Bylo to dost fér byla to prostě cena, kterou musel zaplatit hotovo. Taky doufám, že ho už zpět nepřivedou, bylo by to trapné. Nejvíc z tohoto dílu mě zasáhlo to, že Rampl musel zpátky do klece a je stále ovládán tou proklatou Zelenou. Chudák Belle. (Ano opakuji se :D.)

#7 Stelly
4.4.2014 | 19:24:24
DHARMA4,8

Mě taky Nealova smrt nepřišla nějak přehnaně smutná. Nejsmutnější to bylo s Ramplem, jak musel do klece. A tak jsem chvíli doufal, že budou 2 Ramplové, jeden ovládaný Zelenou a jeden co pomáhá Emě.

5.4.2014 | 9:56:57
komcus

Bohužel to vypadá, že Nealova smrt bude mít na svědomí uvolnění Rampelníkovy zlé stránky.

#7 Stelly
webmaster
5.4.2014 | 11:34:49
Stelly

#4 zoey: taky myslím že to nebyl nejsmutnější díl.....pro mě byl nejsmutnější díl 3×11.....jinak smrt Nela mi přišla smutná.....a ano i to s tím Ramplem nebylo moc hezký.....něco v tom smyslu jako „Alíku udělal si moc ošklivou věc,dostaneš náhubek…“......
#6 komcus: to si moc nemyslím…jako je to možný,ale on ví že,Zelená za to zaplatí.....a abych pravdu řekla tak dokud je ještě naživu Belle,tak má šanci..... :)

6.4.2014 | 13:14:18
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E03: The Garden of Forking Paths

cz85%
en100%
DOKONČENO

České titulky pro vás připravují: @Annie2809, @mychal29, @komcus & @Akordak

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Ednu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

Co se nám na šesté řadě Once Upon a Time líbilo a co naopak vůbec? Podívejte se na náš seznam a v komentářích nám sdělte, se kterými body souhlasíte.

Propagační fotografie

Propagační fotografie

Nejlepší postavy