Once Upon a Time (Bylo, nebylo) Rekapitulace epizody 4x01 A Tale of Two Sisters

Rekapitulace epizody 4x01 A Tale of Two Sisters

Rekapitulace epizody 4x01 A Tale of Two Sisters

Co přinesla úžasná první epizoda 4.série? Pojďme si to zopakovat v následující rekapitulaci…


1 0
3.10.2014Zima přichází…

Ve Storybrooku, jsme byli svědky rozhovoru (hádky) mezi Robinem, Reginou a Marion. Poté, co Marion nazve Reginu mostrem, odchází zdrcená Regina pryč.

Aniž by to kdokoliv věděl, do Storybrooku přichází Elsa, kterou Emma a Hook přivedli z minulosti. Hned u hranic města se připlete do menší autonehody, když ji málem srazí spící Dřímal s napitým Rejpalem; a Elsa promění jejich auto doslova v kus ledu.

,,Vyklepaný'' Rejpal okamžitě upozorňuje Emmu a ostatní, že ve Storybrooku je někdo nový s ledovými schopnosti. Emma a Hook následují ledovou stezku, kterou za sebou Elsa zanechává. Než však stačí zjistit, o koho jde, vystrašená Elsa náhodou vyčaruje velké ledové mostrum.

Emma, Hook a David jdou do lesa varovat Robina, Marion a Malého Johna. V tu chvíli přichází ,,Frosty'' , na kterého Emmina magie příliš neúčinkuje. Mostrum všechny odhodí a ti leží bezvládně na zemi, kromě Marion, kterou by nebýt Reginy,která ho zničila ohněm, ,,Frosty'' zašlápnul; Regina se opět mizí pryč. Emma pak správně tuší, že to ještě není konec, neboť ,,Frostyho'' musel někdo vytvořit.Zrcadlo, zrcadlo na zdi…

Poté, co se s Reginou Robin rozejde, rozhodne se navštívit v blázinci starého známého – Sidneyho. Sidney si však svobody dlouho neužije, neboť ho Regina (dočasně) uzavírá od zdrcadla, aby ji ukázal chvíli, kdy potkala Marion, aby se do té doby mohla vrátit a zabít ji. Jak se zdá Regina začíná myslet jako její sestra Zelena – návrat v čase všechno spraví…

Regina se nakonec rozhodla pro změnu plánu – rozkáže Sindeymu, aby našel autora pohádkové knihy, neboť je čas, aby se i padouši dočkali svých šťastných konců.
Neboj se, Anno. Já tě najdu.

Také zde byla svatební cesta Rampla a Belle. Ještě před ní jsme viděli dojemnou scénu Rampla nad Nealovým hrobem.

Pro svatební cestu vybrala Belle krásný velký dům mimo město, který se zde nejspíš objevil po poslední kletbě. Rampl zastaví čas, dá Belle do tašky pravou dýku, a dělá jako by se nic nestalo. A samozřejmě jsme viděli také krásnou Rumbelle scénu – novomanželský tanec. Když pak Belle spí, aktivuje Rampl podivný předmět, kterého si všiml již předtím, a najednou vidíme něco jako klobouk s hvězdnou mapou.

Na konci epizody se Elsa vloupala do Goldova obchodu a vzala si Annin přívěšek, který ji kdysi darovala.Příběh o dvou sestrách

Epizoda začala flashbackem o mnoho let dříve. Rodiče Elsy a Anny zastihla na moři obrovská bouře. Matka se rozhodla poslat zprávu v lahvi, aby se Elsa dozvěděla pravdu. V tom momentu přišla obrovská vlna a všichni na lodi pravděpodobně zahunuli.

O pět let později vidíme Elsu a Annu u pomníků jejich rodičů a Elsa má pro Annu svatební překvapení – krásné svatební šaty po jejich matce. Elsa zároveň objeví matčin deník a zjistí, že cesta, při které jejich rodiče zahynuli nebyla obchodní, ale týkala se právě jí. Anna se snaží Elsu pozvbudit (taky jste si všimli, že je,,ukecaná'' jako ve filmu :D) a společně zašli za Pabbiem, který jim prozradil, že jejich rodiče cestovali do Misthavenu. A i přes Elsin nesouhlas, odplouvá Anne právš do Misthavenu zjistit pravdu. A nakonec překvapivě zjišťujeme, že Misthavenu dali jeho obyvatelé svůj vlastní název – Začarovaný les.Čestná zmínka

Je třeba zmínit i soba, který v epizodě ztvárnil Svena, neboť jeho výkon by si zasloužil Oskara. :D No… a jak často vidíte v seriálu živého soba, že?

 

Diskuze /9

Zrnko

Líbilo se mi, jak Kristoff komunikoval se Svenem stejně jako ve filmu :D To bylo boží :D

3.10.2014 | 18:48:19
jh666

Já myslel, že tu knihu napsal Pinochio/August.

#3 komcus
3.10.2014 | 19:33:59
komcus

#2 jh666: To asi ne. :D Ten, kdo tu knihu napsal, ten vytvořil všechny pohádkové bytosti, takže je to takovej stvořitel.

#4 SerFirox
webmaster
3.10.2014 | 20:28:48
SerFirox

#3 komcus: No, jasně, Bůh. Promiň, ale nikdo je nestvořil… To jsou mi úvahy.

webmaster
3.10.2014 | 21:09:02
dextermorgan08

Ja to tak isto chápem tak že ten kto napísal knihu nejakým spôsobom vytvoril celý ten alternatívny svet ( Začarovaný les ). Snad to nejako rozumne vysvetlia pretože táto otázka ma trápi od začiatku seriálu. A mohli by vysvetliť ako sa do našeho sveta dostal ten Drak zo 17.epizody 2.série.

#6 SerFirox
3.10.2014 | 21:15:28
SerFirox

#5 dextermorgan08: Ten drak myslím vysvětlený byl. Má to nějakou souvislost s Reginou, ale teď si přesně nepamatuju co. Ale víš, v tom jak říkáš „alternativním světě“ není jen začarovaný les. To si jako fakt myslíte, že nějaký „stvořitel“ vytvořil dalšího Adama a Evu a pak vznikli Rampelník atd…? :D To snad ne, sry :)

#8 komcus
webmaster
3.10.2014 | 21:19:11
Petrea

nepredpokladám že by doslova mysleli stvoriteľa v zmysle Boha…ale tak všetci vieme, že rozprávky majú niekde svojho „autora“ :)…a mne sa strašne páčilo, jak spravili Pabbieho :) myslím, že tým, že si „požičali“ Frozen spravili celkom dobrý ťah (teraz to už len nepokaziť)

3.10.2014 | 22:52:35
komcus

#6 SerFirox: Regina říkala, že to, co je v té knize někdo napsal, a tím určil to, jaký budou mát konec – šťastný nebo ne. Takže ta kniha řídí jejich životy.

#9 SerFirox
webmaster
3.10.2014 | 22:55:44
SerFirox

#8 komcus: To sice jo, ale ona je tam napsána i budoucnost?

webmaster
4.10.2014 | 9:21:28
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

Co se nám na šesté řadě Once Upon a Time líbilo a co naopak vůbec? Podívejte se na náš seznam a v komentářích nám sdělte, se kterými body souhlasíte.