Preacher (Kazatel) Ohlédnutí za epizodou Damsels

Ohlédnutí za epizodou Damsels

Ohlédnutí za epizodou Damsels

Už zítra nás čeká čtvrtá epizoda druhé série. V té čtvrté se naše trojka vydala do New Orleans, aby tam našla Boha a Tulip se musela potýkat se svým temným tajemstvím. Pojďme si společně celou epizodu shrnout a naznačit si, co nás čeká dál.


9 0
10.7.2017

Následující text obsahuje spoilery z epizody Damsels, pokud jste ji ještě neviděli, nepokračujte ve čtení.

Eugenovy vzpomínky

Epizoda začíná tím, že Tracy Loachová volá Eugenovi, aby přijel k nim domů, tam mu řekne, že ji její přítel podvádí a navíc si už stihla připravit několikastránkový dopis na rozloučenou, ve kterém pozůstalí najdou přesné instrukce, a například i soupis hudby na pohřeb.


Tracy a Eugene byli opravdu dobří kamarádi

Eugene jí nicméně následně přesvědčí, že se se svým životem musí pohnout dál a nemá cenu kvůli jednomu klukovi zahodit celý život. Už to vypadá, že vše je na dobré cestě, Eugene se ale nechá unést a Tracy políbí. To už ji úplně rozhodí, vezme tátovu brokovnici a než se Eugene naděje, vystřelí si mozek z hlavy. Eugene si sice všimne, že Tracy ještě mrká a snaží se zachránit situaci. Vtom ale přichází domů Tracyina matka a vyhrožuje Eugenovi, že zavolá jeho otce. Ten se tedy taky rozhodne ze vším skoncovat. Jenže zbraň se zasekne, a když se chce podívat, co se stalo, vystřelí mu přímo do obličeje. V tu chvíli se dozvídáme, že celá scenérie je dílem speciálního zařízení v Pekle a má pravděpodobně za cíl neustále lidem ukazovat největší hříchy. Teď se ale porouchalo a Eugene si může na chvíli oddechnout.

Všude plno jazzu

Tulip se sice snaží Jesseho před cestou do New Orleans všemožně odradit, ten ale odmítá ustoupit a trvá na tom, že se tam musí vydat. V New Orleans mají štěstí hned v prvním baru, kde je jeden z barmanů víc než ochoten je k „Bohovi“ zavést.

V New Orleans to bezesporu žije

Ukazuje se ale, že slibovaný „Bůh“ má za tisíce a tisíce dolarů uspokojovat choutky podivných lidí v kostýmu psa. S tím Jesse nehodlá nic mít, a tak okamžitě odchází. Tulip se ve městě nechce moc producírovat, a tak se před Jessem vymluví, že jí není dobře. Cassidy kazateli řekne, že půjde s ní a odvede ji ke svému známu Denisovi, u kterého budou přespávat. Jesse tedy vyráží obrážet bary po New Orleans sám a štěstí mu moc nepřeje, po nějaké době ho ale jeden barman odkáže na zpěvačku v jazzovém klubu La Chamonix, a tak se tam vydává.

Denis

Cassidy sice oběma svým přátelům, tvrdí, že jsou s Denisem velcí kamarádi, když ale s Tulip dorazí na místo, Denis nevypadá zrovna dvakrát nadšeně, že upíra vidí a spustí na oba francouzsky, ani jeden mu ale nerozumí.

Denis je rozhodně podivín

Nicméně je pustí dál a víceméně si jich nevšímá. Cassidy mu přijde poděkovat, Denis se ale jen dívá na televizi a opět mu téměř nevěnuje pozornost. Celá situace tak spíš budí dojem, že Denis Cassidyho moc nemusí, i když ho Cassidy pořád považuje za dobrého přítele. Další díly nám snad napoví, co se mezi těmi dvěma stalo, možná se dozvíme nějaké podrobnosti z Cassidyho minulosti, což by určitě bylo velmi zajímavé.

Zpěvačka a tajná organizace

Jesse mezitím dorazí za onou zpěvačkou. Ta mu je ochotná prozradit, co ví o Bohovi, ale řekne mu, ať se umyje a počká na ni venku, načež ho následně polije. Když Jesse vyjde na ulici, vidí, že zpěvačka odjíždí v taxíku. Vše nasvědčuje tomu, že si z něj vystřelila. Následně jsme ale svědky toho, jak tajemní muži v bílých sakách s červenou kravatou nabourali do taxíku a snažili se ji unést. Jesse je zastaví a předvede jí svou moc. Lara mu řekne, co ví o prapodivné organizaci, a Jessemu tvrdí, že se rozhodla odjet ke své sestře.

Herr Starr v podání Pipa Torrense bude určitě zajímavým záporákem.

Nakonec se ukáže, že Lara pracuje pro tajemnou organizaci zvanou Grál a svému parťákovi řekne, ať Jesseho předá Samsonské jednotce, kterou podle všeho vede Starr. V komiksu se organizace Grál považuje za strážce pravé pokrevní linie Ježíše Krista. Je to starodávná organizace, jejímž cílem je pozvednout Křesťanství nad všechna ostatní náboženství. Grál je velmi efektivní organizace a od svých členů vyžaduje absolutní poslušnost. Nám nezbývá než si počkat, nakolik bude seriálová verze věrná té komiksové.

Tulip v zajetí Viktora

Na Tulipina slova nakonec přece jen došlo. Už od chvíle, co ji po cestě k Denisovi poznala paní Barbaretová bylo jasné, že se Viktorovi nevyhne. Na konci epizody ji pak Viktor skutečně našel a zajal.

Tulip se už asi smířila se svým osudem

ukázky na další díl můžeme soudit, že Tulip opravdu u Viktora nečeká nic pěkného. Navíc se to určitě dotkne i vztahu Cassidho s Jessem, protože kazatel celou dobu o ničem nevěděl. My teď můžeme jen s napětím očekávat, jak se Viktor nakonec vybarví.

Co se vám na třetí epizodě líbilo nejvíc a co čekáte od dalších epizod?

FOTO: AMC

Diskuze /5

alex62

Jenom takový malý detail – čeká nás 4. epizoda ;-)

#2 Valada06
10.7.2017 | 20:22:35
Valada06

#1 alex62: Opraveno, nějaký totální zkrat. Díky za upozornění. :-D

webmaster
10.7.2017 | 21:29:32
dushka

nic moc dil, nic vazneho se tam nestalo…imho

10.7.2017 | 22:26:34
Sleeper666

To byl snad nejhorší díl, úplně mě nudil.

11.7.2017 | 9:01:54
monikash

Článek o ničem pro ty, kdo ten díl viděli. Čekala jsem spíš polemiku o tom, jestli náhodou ten Pes fakt nebyl Bůh, když se v díle objevil 2×, a umí vůbec Denis anglicky a není náhodou taky upír? Naopak, děkuji za vysvětlení, co to bylo za divné bratrstvo.

12.7.2017 | 17:58:41
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E13: The End of the Road

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @Valada06

Titulky sedí na verze Preacher:
- …S02E13 HDTV.x264-SVA
- …S02E13 HDTV.x264-FLEET
- …S02E13 WEBRip.x264-RARBG
- …S02E13 720p.HDTV­.x264-AVS
- …S02E13 720p.HDTV­.x264-FLEET
- …S02E13 1080p­.HDTV.x264-BRISK
- …S02E13 1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG
- …S02E13 INTERNAL.720p­.WEB.H264-STRiFE
- …S02E13 INTERNAL.1080p­.WEB.H264-STRiFE
- …S02E13 1080p­.AMZN.WEBRip.DDP5­.1.x264-NTb

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit a v diskuzi o aktuální epizodě nám dejte vědět, jak se vám díl líbil.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Komiksový kazatel

 

Narozeniny herců

Sledujte nás