Preacher (Kazatel) Postřehy z epizody South Will Rise Again

Postřehy z epizody South Will Rise Again

Postřehy z epizody South Will Rise Again

Přinášíme vám již páté shrnutí ze seriálu Preacher, tentokrát z epizody South Will Rise Again. Pokud jste díl prozatím neviděli, přečtěte si článek pro jistotu později.


17 0
2.7.2016

Po minulé epizodě se Jesse Custer stal hvězdou Annville. Používá svůj hlas čím dál častěji a snaží se s ním konat dobro. Ovšem tím přitahuje stále více pozornosti, která by se mu nemusela líbit…

Hlas boží

Bezpochyby se Jesse dřív nebo později dozví, že své schopnosti nemá úplně pod kontrolou. Ačkoliv přikázal Tracy, aby otevřela oči, je nadále ve vegetativní stavu, otevřít matce své srdce také nebylo to nejlepší, co Jesse mohl svým hlasem přikázat a naposledy se pokusil z Odina udělat zbožného člověka, což také, jak jsme se tuto epizodu dozvěděli, nemělo ten kýžený účinek.


Ten stejný drive, se kterým Odin minulou epizodu začal sloužit Bohu ho vedl k tomu, aby čtyři lidi z Green Acres po starém dobrém texaském způsobu popravil brokovnicí. To, proč je Odin zavraždil vysvětleno není, ale nabízí se jednoduchá možnost, že to tak Bůh prostě chtěl (jelikož mu teď Odin slouží). Můžete namítnout, že Jesse pomohl matce Tracy odpustit Eugenovi, ale raději nepředbíhejme, protože se zajisté ještě něco stane.

První, kdo si začíná všímat Jesseho nové síly je Donnie, který je na pokraji nervového zhroucení. I když samotný zážitek jako vložení si zbraně do úst a odjištění musí člověka řádně vyděsit, zdá se, že to není jediné, co Donnieho děsí. Ten přetrvávající pocit z toho být vystaven takové nadpozemské síle má nejspíš silný dopad na mysl obyčejného smrtelníka.

Tajemný kovboj

Hned na začátku epizody jsme se vrátili zpátky do roku 1881 do městečka Ratwater, do kterého přijíždí tajemný kovboj, aby své rodině přivezl lék. Na ten ovšem musel počkat do následujícího dne a tak měl možnost seznámit se s tamním městem, ve kterém je většina obyvatel zkažených, včetně místního kazatele.

Ovšem jeho morální zásady mu z městečka jen tak nedovolily odjet a tím udělal obrovskou chybu, při které přišel nejdřív o koně a pak i o svoji vlastní rodinu. To donutilo kovboje vzít zbraně a pomstít se všem, kteří na tom mají část viny.

Další postřehy

Podobně jako v komikse se nám tu rozehrává trojúhelník Jesse, Tulip a Cassidy. Tulip totiž tak moc touží, aby byl Jesse zase ten starý špatný kluk, kterého tak miluje, až se s Cassidym vyspí.

Zároveň je tu Emily, která si začíná všímat, že Jesse není ten stejný kazatel, kterého zná a že je něco jinak. A vypadá to, že s ní má Tulip menší problém.

Fiore a Deblanc se většinu epizody snažili nacvičit a povzbudit se k telefonátu do Nebe. Ten samozřejmě v poslední chvíli přestal zvonit a tak se rozhodli sejít s Jessem a odhalili mu to, že to, co se v něm usídlilo, není Bůh, ale něco jiného.

„South Will Rise again“ je fráze, která odkazuje na období války severu proti jihu – Americkou občanskou válku z let 1861 – 1865. Především obyvatelé jižních státu a zastánci Konfederace (která vedla válku s Unií) tuto frázi používají, když se snaží odkázat na svoje dědictví a věří, že Jih znovu povstane. Již v prvním díle jsme mohli vidět v Annville konfederační vojáky, jejichž velitelem byl Donnie.

Jak se vám líbila pátá epizoda a co prozatím na směřování příběhu říkáte? Vyznáte se (zejména jako diváci seriálu a nikoliv čtnáří komiksu) v tom, co se v Annville děje? Dejte nám vědět do komentářů.

Foto: AMC

Diskuze /6

MrGandy

A proč je ten podnikatel postřílel? To jsem nějak nepobral. Jesse mu přece řekl, ať slouží Bohu, nikoliv?

#2 chir
2.7.2016 | 13:50:17
chir

#1 MrGandy: To se (možná) dozvíme v dalších dílech. Ale s tím, o čem je seriál/komiks bych řekla, že Bůh nebude žádný svatoušek a klidně mu to mohl nařídit. Ono sloužit Bohu znamená doslova sloužit Bohu.

webmaster
2.7.2016 | 14:32:09
Amper

Do postřehů bych dal taky, jak je tam všechny postřílel. Asi to sloužit bohu bral moc vážně :D

2.7.2016 | 14:36:03
bublifuk

Tak ta Odinova střelba může mít víc vysvětlení:

  1. Starozákonní Bůh také nebyl ořezávátko
  2. ekologičtí aktivisté/pod­nikatelé jsou jenom zloději využívající lidského dobra
  3. Jessie přestal po odhalení Andělů věřit v sílu/smysl svého hlasu.

No, uvidíme…

2.7.2016 | 16:11:35
mr. kingslayer

d. Odin je vlastně jméno boha.. takže služ bohu > služ Odinovi > služ sobě

#6 bublifuk
2.7.2016 | 17:03:15
bublifuk

#5 mr. kingslayer: A tohle déčko se mi líbí hodně. Tak uvidímě… ;-)

4.7.2016 | 20:43:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E13: The End of the Road

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @Valada06

Titulky sedí na verze Preacher:
- …S02E13 HDTV.x264-SVA
- …S02E13 HDTV.x264-FLEET
- …S02E13 WEBRip.x264-RARBG
- …S02E13 720p.HDTV­.x264-AVS
- …S02E13 720p.HDTV­.x264-FLEET
- …S02E13 1080p­.HDTV.x264-BRISK
- …S02E13 1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG
- …S02E13 INTERNAL.720p­.WEB.H264-STRiFE
- …S02E13 INTERNAL.1080p­.WEB.H264-STRiFE
- …S02E13 1080p­.AMZN.WEBRip.DDP5­.1.x264-NTb

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit a v diskuzi o aktuální epizodě nám dejte vědět, jak se vám díl líbil.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Komiksový kazatel

 

Narozeniny herců

Sledujte nás