Preacher (Kazatel) Potřehy z epizody Monster Swamp

Potřehy z epizody Monster Swamp

Potřehy z epizody Monster Swamp

Chcete si před novým dílem připomenout, co se stalo ve čtvrté epizodě Monster Swamp? Tak si přečtěte naše shrnutí a postřehy z tohoto dílu.


17 0
24.6.2016

Jesse se snaží dostat do kostela co nejvíce lidí a tak zvolí jinou taktiku – obrátí na víru někoho, kdo na kostel zanevřel již před hodně dlouhou dobou a udělá z něj pro místní komunitu příklad, který, jak doufá, budou všichni následovat. A tím naplní slib, který dal svému otci. Monster Swamp nám dává proniknout hlouběji do charakterů dvou postav a to Odina a Johna Custera.

Odinovo hříšné město

Čtvrtá epizoda seriálu Preacher začala podivnou scénu, při které jsou místní ženy z nevěstince ve spodním prádle „loveny“ zaměstnanci Quinacannonových jatek a elektrárny… pro zábavu s paintballovými zbraněmi. Bohužel se stane nehoda a jedna dívka při ní spadne do jímky.


Den na to se nám poprvé veřejně představí Odin, malý slizký majitel jatek, kterému je smrt jedné z dívek tak nějak ukradená, stejně jako jeho mužům. Tomu přihlíží Tulip, která má celého města po krk.

Místní starosta se snaží z Odina vytáhnout, jak vznikají díry na jeho pozemcích, do kterých sem tam spadne nějaký pes či kráva nebo jako naposledy dívka. Ovšem Quincannon ho jen odbude a stočí řeč jinam. Miles se tak pokusí přesvědčit Odina o tom, aby prodal kus své půdy investorům, kteří by mohli zvýšit příjmy z daní a upadajícímu, zapomenutému městu mohli dopřát finanční injekci. Ovšem Odin na to má jiný názor.

Kazatel John Custer

Skrz flashbacky se nám dostává pohled do minulosti Jesseho a jeho vztahu s otcem. Ten byl oblíbený kazatelem v kostele, kde nyní káže Jesse a chce jít v jeho krocích kvůli slibu, který dal otci před smrtí.

Jak se ovšem dozvídáme, John Custer byl velice přísným otcem. Když chytil Jesseho, jak jej a ostatní děti učí Tulip za kostelem kouřit, udělal z něj exemplární příklad a dal mu opaskem na zadek, přímo před ostatními dětmi.

Při dalším flashbacku John vzbudí uprostřed noci malého Jesseho a odjíždí s ním do Odinovy kanceláře, kde se Odin snaží přesědčit Johna, aby mu prodal pozemek. Jesse při čekání na svého otce ukradne popelník.

Hříšníci

Jesse se minulou epizodu naučil používat hlas boží, díky kterému má v plánu dostat do kostela co nejvíce lidí a rozhodne se pro to využít právě jednoho z nejméně věřících lidí ve městě – Odina Quincannona.

Cassidy se snaží kazatele přesvědčit, aby s ním utekl pryč a vysvětluje mu, proč, čemuž Jesse nevěří. Cassidy se tak na oko dohodne s Fiorem a Deblancem o tom, že jim velice brzy přivede Jesseho, ale na oplátku z nich vytáhne peníze na chlast, drogy a dívky.

Mezitím se Tulip snaží během tryzny za mrtvou Lacey vnutit místním holkám trochu soudnosti, bohužel ale bez odezvy. Trnem v oku jí pak je Clive a tak se během šťastné hodinky rozhodne mu ukázat trochu ženské emancipace. Ovšem místo Clivea prohodí oknem Cassidyho.

První setkání Tulip a Cassidyho tak je po cestě do nemocnice, kdy Cassidy má zaseknutý střep v krku a políbí se. K překvapení Tulip ale zjistí, že Cass je upír a je vlastně úplně v pohodě.

Na nedělním kázání je plno. A přímo před zraky všech v kostele Jesse na Odina použije hlas boží a přikáže Odinovi, aby sloužil Bohu. Je však možné, že v dalších dílech budeme sledovat Jesseho, jak bojuje s morálním hlediskem používání hlasu božího, jak už naznačil tuhle epizodu Odin.

Další postřehy

Dozvěděli jsme se, že Fiore a Deblanc jsou na Zemi bez povolení a že vlastní andělský telefon, s kterým se mohou dovolat do Nebe. A obráceně.

Komiks se odehrává v 90. letech minulého století, čemuž by odpovídalo například vybavení v Odinově kanceláři. Ovšem v pilotním díle jsme viděli děti Emily, které si hrály na tabletu či plochou televizi v kostele. Hra, kterou Odin hraje je z roku 1983 a jmenuje se J Bird.

Zjistili jsme, že matka Tulip dříve pracovala v místním nevěstinci.

Jesse a Odin mají společný koníček, při kterém tráví čas. A během toho nemluví o tom, jak Odin vyrábí maso a Jesse nemluví o Bohu.

Co říkáte na epizodu a těšíte se na pátý díl? Dejte nám vědět v komentářích.

Foto: AMC

Diskuze /3

Aborax

Jste si jisti s tim, že jel John do té Quincannonovy firmy kvůli pozemku? Jediné co je slyšet je „Denounce him“ a to mi moc jako o pozemku nepříjde. Nebo jsem něco nepochopil?

#2 chir
25.6.2016 | 2:59:29
chir

#1 Aborax: uvažovala jsem nad tím, řekla bych, že i mimo jiné kvůli tomu (ten seriál divákovi všechno vysvětluje, až příliš), že záběr na to spolu Jesse a Odin řeší ten otcův pozemek, co mu nechtěl nikdy dát. Ale neřekla bych, že to bylo jen kvůli tomu. Z toho, co se dalo přes zavřené dveře slyšet, bylo ještě něco s dcerou.
Napadá mě, vzhledem k tomu, že nevíme kdo je Jesseho matka, že by tohle mohlo mít nějakou spojitost (a podle komiksu už je tohle dost mimo).Tedy že by dcera Odina mohla být Jesseho matka (která je někde pryč, popřípadě touhle dobou už „mrtvá“) a John by tedy vlastnil pozemky a hádali se o ně.

Ono tomu trošku nahrává ten vztah, co mají mezi sebou majitel jatek a kazatel (ještě když majitel nechodí do kostela). Proč by spolu skládali model Annville? Nevypadalo to, že by Jesse přišel poprvé a jen tak si povídat. Otázka je jak to všechno sedí dohromady s tou smrtí Johna Custera, kdyby mu děda zabil tátu, tak by asi nebyl tak klidný.

Samozřejmě to tak být nemusí, je to spíš snaha o nějaké logické složení dohromady z toho, co zatím víme, ale tomu, že se hádali o pozemek asi nejvíc naznačuje ta scéna poté.

webmaster
25.6.2016 | 12:30:26
Blom

Ještě jeden můj osobní postřeh: Cassidy má na sobě stejný tepláky, který doma používám jako pyžamo (šedivý s liškama a jelenama, jsou z HMka). Je to blbost, ale udělalo mi to radost. :D

25.6.2016 | 14:29:41
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E13: The End of the Road

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @Valada06

Titulky sedí na verze Preacher:
- …S02E13 HDTV.x264-SVA
- …S02E13 HDTV.x264-FLEET
- …S02E13 WEBRip.x264-RARBG
- …S02E13 720p.HDTV­.x264-AVS
- …S02E13 720p.HDTV­.x264-FLEET
- …S02E13 1080p­.HDTV.x264-BRISK
- …S02E13 1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG
- …S02E13 INTERNAL.720p­.WEB.H264-STRiFE
- …S02E13 INTERNAL.1080p­.WEB.H264-STRiFE
- …S02E13 1080p­.AMZN.WEBRip.DDP5­.1.x264-NTb

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit a v diskuzi o aktuální epizodě nám dejte vědět, jak se vám díl líbil.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Komiksový kazatel

 

Narozeniny herců

Sledujte nás