Riverdale
86/100 - 144×

Riverdale

Příběh seriálu Riverdale nám ukáže překvapivý pohled na Archieho, Betty, Veronicu a jejich přátele, kteří odhalují surrealismus každodennosti maloměstského života, ale i jeho temnotu. Seriál vychází z Archie komiksů.

USA | 2017 | Pauza
vysílání
7 sezón | CW | 42 minut
žánr
Drama, Komiksový, Mysteriózní
hrají
K.J. Apa (Archie Andrews), Lili Reinhart (Betty Cooper), Camila Mendes (Veronica Lodge), Cole Sprouse (Jughead Jones), Madelaine Petsch (Cheryl Blossom), Casey Cott (Kevin Keller), Charles Melton (Reggie Mantle), Vanessa Morgan (Toni Topaz), Drew Tanner (Fangs Fogarty), Mädchen Amick (Alice Cooper), Skeet Ulrich (FP Jones), Marisol Nichols (Hermione Lodge), Mark Consuelos (Hiram Lodge), Ashleigh Murray (Josie McCoy), Luke Perry (Fred Andrews)

Komiksová předloha: Betty Cooper

Komiksová předloha: Betty Cooper

Jednou z nejvýraznějších postav seriálu Riverdale je chytrá a krásná Betty Cooperová. Jak moc se podobá své komiksové předloze?

15 0
19.12.2017

Elizabeth „Betty“ Cooperová se poprvé objevila v Pep Comics #22 v prosinci 1941 a poté ve všech dosavadních komiksech týkajících se Riverdale od Archie Comics.

Je popisována jako krásná, chytrá, sladká, rafinovaná a vtipná dívka s blonďatými vlasy. Typicky má modré oči, které jsou zobrazovány až v pozdějších komiksech. V těch starších jsou její oči kresleny černým inkoustem.


Následující text může obsahovat spoilery.

Zájmy a osobnost

Mezi Bettyiny koníčky patří sporty, včetně baseballu, vaření a výroba vlastního oblečení. Miluje módu a ráda se potápí. Jde jí to se zvířaty, sama vlastní kočku Karamel, a často s nimi pracuje nehledě na to, jak moc se něco pokazí. Velmi ji znepokojuje životní prostředí a další globální problémy, proto nábádá ostatní, aby po sobě uklízeli odpadky. Miluje děti a často hlídá Jellybean a další děti v Riverdale.

I přes její krásu a stereotyp „hloupé blondýnky“, má Betty nadprůměrnou inteligenci a je jedním z nechytřejších studentů na Riverdaleské střední škole. V jednom příběhu byla poslána soutěžit do New Yorku, kde získala celou řadu akademických ocenění. Jednou zase získala schopnost telepatie a jasnozřivosti, když jí na hlavu spadla encyklopedie. Schopnost ji vzala všechnu naději na společnou budoucnost s Archiem, protože věděla, že dá přednost Veronice. O svou schopnost přišla, když náhodou dostala od Reggieho ránu míčem do hlavy. Za to od ní dostal polibek vdečnosti.

Přátelské a milostné vztahy

Bettyina nejlepší kamarádka je Veronica. Ačkoli se často přou o Archieho, jsou již od dětství nejlepšími kamarádkami. Jejich přátelství se prý s přátelstvím Archieho a Jugheada nedá vůbec srovnávat. Dále se přátelí s Ethel Muggsovou, Midge Klumpovou a Nancy Woodsovou, se kterými sdílí společné zájmy a skupinové aktivity, jako je nakupování či roztleskávání.

V komiksech je také dříve často ukazováno, že Betty randí s Reggiem. Oba spolu často flirtují, zejména když je Betty smutná. Reggie jí vždy řekne, že vyhrála rande s nejpohlednějším mužem na světě. Přestože to Reggie nikdy nepřizná, je do Betty zamilovaný. Jeho ego je pro něj důlěžitější. V časopisech Life with Archie je ukázána budoucnost, kde se Archie ožení s Veronicou a Betty s Reggiem jsou zobrazeni jako zamilovaný pár.

Bettyin důvěrný blízký přítel je Jughead Jones, se kterým se baví o svých problémech víc, než s kýmkoli jiným. Jughead jí radí ohledně jejích citů k Archiemu a ona se zase snaží udělat z Jugheada lepšího člověka, zbavit ho jeho lehkomyslnosti a lenosti. Jednou když si Betty vyvrtla kotník, Veronica řekla Archiemu a Jugheadovi, že by ji měli společně navštívit. Jejich spolužáci ze školy si mylně mysleli, že Jughead je Bettyin přítel, protože ho viděli před jejím domem s bonboniérou. Časem začalo Jugheadovi na Betty záležet víc než na ostatním dívkách a objevily se náznaky jejich potenciálního romantického vztahu. V jednom příběhu se dokonce přizná Betty, že kdyby měl někdy políbit nějakou dívku, byla by to právě ona.

Betty žárlí nebo dokonce bývá naštvaná i na svou kamarádku Cheryl Blossomovou, protože flirtuje s Archiem. Betty se proto spojí s Veronicou, aby od něj Cheryl odehnaly. O Betty také jevil zájem Jason Blossom, což v Archiem vzbudilo žárlivost. Cheryl později řekne Betty, že pro ni její bratr není dost dobrý. Posledním z výrazných obdivovatelů Betty byl Adam Chisholm. Někteří lidé si mysleli, že Betty dala přednost Adamovi, proto začal Archie žárlit. Ingoroval Veronicu a soustředil svou pozornost na Betty, i když věděl, že je šance, že mu ji Adam vezme. Naštěstí pro něj, Betty vždy dává přednost Archiemu.

Kariéra

Betty má ráda psaní, dokonce si píše deník, na který je zaměřena komiksová minisérie Betty's Diary. Jednoho dne chce být slavnou spisovatelkou, v čemž ji podporuje její učitelka slečna Grundyová. Kromě psaní se také zajímá o práci automechanika.

Seriálová verze

V Riverdale se role Betty ujala herečka Lili Reinhart. Stejně jako v komiksech je Betty už od dětství Archieho nejlepší kamarádka. V průběhu let jejich přátelství přerostlo v lásku, kterou však Archie neopětuje a bere ji pouze jako dobrou kamarádku.

Betty je nevinná, sladká dívka, která se snaží dělat vše podle své panovačné matky. Díky své nové kamarádce Veronice se začíná proti své matce vzpouzet a z jejích zákazů si nic nedělá. Její matka se proto nebojí uchýlit k extrémním opatřením.

Po nalezení Jasonova těla oživí s Jugheadem školní noviny a pouští se do vyšetřování jeho vraždy. Později začne s Jugheadem chodit. Když se ale Jughead přidá k Hadům, je mezi ně zaražen klín, který je možná navždy rozdělí.

Seriálovou postavu nezapomeňte ohodnotit v jejím profilu.

Zdroj: Archie Comics Wiki, Foto: Archie Comics, CW

Diskuze /3

pepe134s

Ve článku VZTAHY- pod obrázkem poslední věta je záměna za Jugheada. V jednom příběhu se dokonce „Betty“ přizná, že kdyby měl někdy políbit nějakou dívku, byla by to právě Betty.

#3 komcus
19.12.2017 | 18:56:13
pepe134s

A když si to znovu čtu, tak se mýlím já :D Máte to správně.

#3 komcus
19.12.2017 | 18:57:43
komcus

#1 pepe134s: #2 pepe134s: Radši jsem tu větu lehce upravil. Taky mi předtím přišla taková nejednoznačná. Snad je to lepší. :)

čestný člen redakce
19.12.2017 | 19:15:01
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S06E17: Chapter One Hundred and Twelve: American Psychos

cz100%
DOKONČENO

CZ Titulky: Z Netflixu
SK Titulky: @MarekKovacWho­vian

Po zhlédnutí nezapomeňte epizodu ohodnotit, případně i okomentovat.

Nepřehlédněte

Konec Riverdale se pomalu ale jistě blíží

Konec Riverdale se pomalu ale jistě blíží

Seriál Riverdale měl to štěstí a krvavé řežbě na stanici The CW se vyhnul, jelikož byl zavčasu pro sedmou sérii prodloužen. Stanice má ale o jeho budoucnosti jasno a v příštím roce nás tak čeká poslední řada.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Sdílené univerzum

Galerie

Galerie

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama