Riverdale
84/100 - 152×

Riverdale

Příběh seriálu Riverdale nám ukáže překvapivý pohled na Archieho, Betty, Veronicu a jejich přátele, kteří odhalují surrealismus každodennosti maloměstského života, ale i jeho temnotu. Seriál vychází z Archie komiksů.

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | CW | 42 minut
žánr
Drama, Komiksový, Mysteriózní
hrají
K.J. Apa (Archie Andrews), Lili Reinhart (Betty Cooper), Camila Mendes (Veronica Lodge), Cole Sprouse (Jughead Jones), Madelaine Petsch (Cheryl Blossom), Casey Cott (Kevin Keller), Charles Melton, Ross Butler (Reggie Mantle), Vanessa Morgan (Toni Topaz), Drew Tanner (Fangs Fogarty), Mädchen Amick (Alice Cooper), Skeet Ulrich (FP Jones), Marisol Nichols (Hermione Lodge), Mark Consuelos (Hiram Lodge), Ashleigh Murray (Josie McCoy), Luke Perry (Fred Andrews)

Archie Andrews

Archie Andrews

Rozporuplný student Riverdaleské střední školy, který objevil zájem v hudbě.

Sezóny 6
2017 - 2021

Archie je student střední školy a člen školního fotbalového týmu. Přes léto pomáhal otci v jeho stavební firmě, kde tvrdou prací nabral svaly.

Nyní o něj má zájem hned několik dívek, včetně jeho nejlepší kamarádky Betty. Když mu však Betty vyzná city, neopětuje je a chce, aby zůstali pouze kamarádi. Nejvíce jej totiž přitahuje nová učitelka hudební výchovy, slečna Grundyová, se kterou byl u jezera v den Jasonovy tragické smrti. Zalíbila se mu také jeho nová spolužačka Veronica, ta s ním však nechce nic mít kvůli jejímu přátelství s Betty.

Místo fotbalu se Archie začíná raději věnovat psaní písniček, v čemž ho jeho otec z počátku příliš nepodporuje, i když mu později dokonce odhluční garáž, aby v ní mohl hrát. S jeho talentem mu pomáhá slečna Grundyová; Josie a jejím Kočičkám dokonce pomohl s psaním. Do jeho dobrého přátelství s Betty se neustále staví její matka, která Archieho nemá ráda a snaží se ho zničit.

Po krátkém románku s Valerií začne Archie chodit s Veronicou, která je mu velkou oporou po střelbě v Popově bistru, při čemž jeho otec málem přišel o život. Archie se poté vydá na nebezpečnou cestu pomsty, která vyvrcholí zúčtováním na mostě, kde je Černá kukla zastřelen šerifem Kellerem. Archie se konečně vrací do normálu, když jej kontaktuje agent Adams z FBI, který požaduje jeho pomoc při dopadení Hirama Lodge. Archie se snaží získat si jako přítel jeho dcery jeho respekt a zároveň zjistit o jeho nelegálních obchodech.

Přečtěte si také o jeho komiksové předloze.

Foto: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
fanta2pomeranc

Tři díly před koncem mohu bez jakýchkoli obav, že se něco změní, konstatovat toto: Nemám ho ráda a nikdy jsem neměla. Mdlý a nudný od začátku až do útrpného konce.

9.6.2023 | 12:51:42
LuliLuli92

Sem teprve u druhe serie a doufám ze s Betty BUDE!!!:-D

4.4.2022 | 20:17:31
*Rene*

Koukám na hodnocení a musím Archiemu trochu pomoct: Je to moje nejoblíbenější postava, takže 100%! Ostatní jsou také super, prostě seriál no1 :)

2.7.2021 | 17:27:41
linhe

Já nevím…Charakter postavy je pěkně vybudovaný, ale je hrozně ovlivnitelný. A moc mu to jeho hraní si na hrdinu nevěřím. A z jeho uměle zrzavých vlasů mi krvácejí oči…

7.3.2021 | 8:50:01
Bell713

Vůbec ho nemám ráda. Je strašně otravný, hlavně ve 2. a 3. sérii.

10.2.2021 | 23:58:31
Car

obcas mi prijde ze to neni hlavni postava, ale z tech muzskych se radi mezi ty lepsi

2.4.2019 | 23:10:29
JakeBee

Bez něj by byl serial lepši. Je to možná hercem.

4.1.2019 | 12:42:53
sara93

Škoda, že nejde dát nula procent. Hrozná postava Jeho role ani nedává smysl.

30.11.2018 | 22:49:09
Ellyse

Mně jako děvkař nikdy nepřišel :D každopádně v druhé sérii mě jeho vývoj unavoval a štval, celá nekonečná zápletka s tím jak si ho tatík Lodge omotával kolem prstu (naprosto nesmyslné?) a chování Veronicy… NE :'( zklamali mě oba

10.6.2018 | 11:44:42
KaraSnowAllen

Já vám nevím, od první série je ve vztahu s Veronicou a pořád je, nevím, proč by měl být fuckboy. Osobně asi nejlepší mužská postava po FP, dokáže zachovat chladnou hlavu, stará se o své přátelé, mírně sebestředný, ale má charaktér.

28.5.2018 | 15:26:53
1

Nepřehlédněte

Jak dlouhou ještě zůstaneme v padesátkách?

Jak dlouhou ještě zůstaneme v padesátkách?

Konec Riverdale se pomalu blíží, jelikož do jeho završení zbývá už jen šest epizod. Přesto děj stále zůstává zasazen do padesátých let a nic nenaznačuje návrat do současnosti. Vrátí se vůbec někdy postavy ke svým původním životům?

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Sdílené univerzum

Galerie

Galerie

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama