The Crown (Koruna)
94/100 - 105×

The Crown(Koruna)

Alžběta II. se ve svých 25 letech stala novou tváří světově nejznámější monarchie. Britské impérium upadá, ve světové politice panuje chaos a mladá žena se ujímá trůnu, čímž začíná zcela nová éra.

VB | 2016 | Pauza
vysílání
6 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Drama, Historický
hrají
Claire Foy (Alžběta II.), Matt Smith (Vévoda Philip), Jared Harris (Jiří VI.), Vanessa Kirby (Princezna Margaret), John Lithgow (Winston Churchill), Greg Wise (Lord Louis Mountbatten), Ben Miles (Peter Townsend), Victoria Hamilton (Královna Alžběta), Alex Jennings (Princ Edward), Lia Williams (Vévodkyně Wallis), Jeremy Northam (Anthony Eden), Eileen Atkins (Královna Mary), Pip Torrens (Alan Lascelles), Harriet Walter (Clementine Churchillová), Harry Hadden-Paton (Martin Charteris)

S04E01: Gold Stick

S04E01: Gold Stick

Ocitáme se v zemi zmítané nepokoji v Severním Irsku. Princ Charles se vídá se Sárou Spencerovou a v rodinném sídle se seznámí s její mladší sestrou Dianou. Poprvé v historii Velké Británie se do čela vlády posadí žena, premiérkou se stává Margaret Thatcherová.

cz sk
15.11.2020
54 minut

Nová premiérka přichází na první audienci ke královně, která je jiná, než si ji obyvatelka Downing Street představovala. Lord Mountbatten momentálně pobývající v Irsku, promlouvá Charlesovi do duše, že by si měl najít vhodnou přítelkyni a nestýkat se s Camillou. Je to jejich poslední rozhovor, Charlesův strýc a náhradní otec se stane obětí atentátu vykonaného Prozatímní irskou republikánskou armádou. Ta v ten samý den napadla i vojenský konvoj u Warrenpointu, což mělo za následek smrt osmnácti britských vojáků. Princezna Anna se za povzbuzení svého otce účastní kvalifikačních závodů v jezdectví. Získá potřebný počet bodů a tím i místo v olympijském týmu.

Scénář: Peter Morgan
Režie: Benjamin Caron

Foto: NetflixHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
KevSpa

Skočili do toho rovnýma nohama.

webmaster, korektor
5.12.2020 | 22:09:29
Edward Bloom

Pustil jsem si začátek čtvrté série s tím, že to možná bude mírně pozvolnější rozjezd (jako tomu bylo i minulý rok), ale mýlil jsem se. Téměř hodina utekla jako nic, typická atmosféra seriálu byla všudypřítomná a párkrát již stihlo i zamrazit. :) Dějovou linku Charlese si užívám vždycky, příchod Diany (pro tuto řadu skvěle herecky obsazena) potěšil a o brilantním hereckém výkonu Gillian Anderson v roli Iron Lady jsem nepochyboval, neboť ona je výborná snad ve všem, ale tady mi přímo vyrazila dech. Vypadá to na sérii, kterou si pro sebe (možná opět?) ukradnou ženy a já jsem tomu vlastně rád. :)

20.11.2020 | 23:53:09
Angelikaclare

První díl byl úžasný. Setkáváme se poprvé s novou premiérkou, kterou perfektně ztvárňuje Gillian Anderson. Ale mě už od třetí série bavily hlavně díly, které se týkaly Charlese. A ani tento díl nebyl výjimkou. Nejsilnější scéna pro mě byla ta, ve které jsme viděli složitý vztah Philipa s Charlesem. Oba to jsou skvělí herci a jejich emoce jsou úžasné. Opravdu před Tobiasem Menzisem a Joshem O'Connorem smekám.

19.11.2020 | 9:42:31
Boudiccaw

no, je to teda silná káva už od začátku…tak člověk tuší tak nějak podle historie.....ale to obsazení a herecké výkony, hudba…bulila jsem o 106…no, je to teda maso otvírák série…

17.11.2020 | 23:21:22
CoRnDuCK

Super začátek, jako vždy <3

16.11.2020 | 9:48:48
Jiri007

Dobry dil, musim řict že Thatcherova byla fakt dobra na schuzce s kralovnou jak ji otevřeně řekla co si mysli o ženach na vysoke pozici přitom když je sama premierka, jinak lorda Mountebanna mi je lito a doufam že po nich tvrdě pujdou protože tohle by si mělo žadat tvrdou odplatu a Charles neměl chybu jak nejdřiv chodil se Sarou a pak ma zajem o DIanu a jsem zvědav jak mu s Dianou pujde.

15.11.2020 | 13:07:29
Spiker

Docela mě zamrazilo. Jinak Gillian Anderson mám hodně, ale naopak Iron lady přímo nesnáším, tak uvidim jak mě bude bavit v tomto seriálu..

15.11.2020 | 10:28:57

Nepřehlédněte

The Crown se dočká i šesté řady

The Crown se dočká i šesté řady

Tvůrci původně plánovali, že seriál The Crown bude mít šest řad. V lednu jsme se ale dozvěděli, že pátá série bude tou poslední. Teď v červenci se ovšem situace obrátila a my se šesté řady přece jen dočkáme.

Trailer ke čtvrté sérii

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentky

Momentky

Nejoblíbenější postavy

Kniha o seriálu

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

Nakladatelství Omega vydá v pondělí 30.4. knihu, kterou by si fanoušci seriálu The Crown neměli nechat ujít. Dozvíte se z ní informace, které na Wikipedii nenajdete. Oficiální průvodce seriálu, který napsal renomovaný britský historik, obsahuje velké množství reálných fotek i těch ze seriálu.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama