The Shannara Chronicles (Letopisy rodu Shannara) Postřehy z epizody Reaper

Postřehy z epizody Reaper

Postřehy z epizody Reaper

Wil a Amberle míří ke Krvavému ohni, ale jejich cesta je plná překážek. Nyní se museli postavit mocnému démonovi, který je znám pod jménem Žnec.


23 0
1.2.2016

Předem upozorňujeme, že v následujících postřezích nebudeme porovnávat seriál a knižní předlohu. Knihu však musíme několikrát zmínit, abychom pochopili jednotlivé souvislosti. Zároveň následující postřehy nečtěte, pokud jste ještě pátý díl neviděli. Pokazili byste si tak zážitek ze sledování.

Žnec

Postřehy k pátému dílu vezmeme od konce. Tato epizoda dostala název po dalším démonovi, který je znám pod jménem Žnec. Jeho jméno v epizodě ani jednou nezaznělo, protože nikdo z výpravy neměl ponětí, co je to za démona.


Žnec je démonem, který připomíná samotnou smrt. Je schopen povraždit velké množství lidí a ani se u toho neunaví. V seriálu jsme mohli vidět, jak si poradil s obyvateli pevnosti ve Veverčím háji a jak eliminoval elfí stopaře, kteří doprovázeli Wila a Amberle. Podobně zlikvidoval i ve třetím díle osadu, ve které naši hrdinové nalezli uvězněného Bandona.

Na konci epizody však Cephalo vymyslel plán, jak jej zabít. Museli ho nalákat do otrávené oblasti, kterou pak vyhodili do povětří, díky čemuž Žnece usmrtili. Jak jsme ale mohli vidět v předchozím díle, i Měnivec po své údajné smrti obživl. Se Žnecem by to mělo být podobné, proto se Cephalo z jeho smrti radoval předčasně.

Pozůstatky lidské rasy

Těsně před nástupem Žnece jsme mohli vidět, že ve Čtyřzemí existují oblasti, které pochází ze staré doby. Touto oblastí bylo otrávené území, kde stále unikaly jisté chemikálie. Tyto oblasti jsou ve světě Čtyřzemí běžnou záležitostí. Když v knize Shannarův meč Shea Ohmsford a jeho skupina cestovali po Čtyřzemí, tak narazili na pradávnou oblast lidské rasy. Zde však nenašli žádné nakažené území, ale obrovského prastarého mutanta, který se tu za ta léta vyvinul do své ohavné podoby. Wil a Amberle mohou být rádi, že nenarazili na něco podobného.

Síla Ellcrys

Ellcrys a Amberle jsou nějak propojeni, ale toto spojení vyprchává. Allanon kvůli tomu nemůže kontaktovat Amberle a nemůže si ověřit, že žije. Jeho pákou je však prorok Bandon, který dokáže vidět mnohem víc, než smrt jiných lidí. Tento fakt si uvědomil i Allanon, proto se rozhodl Bandona vycvičit, aby mu pomohl ovládnout své síly.

Když je Bandon připraven, sáhne na Ellcrys a přesune se za Hraniční pás, kde se setkává s Dagda Morem. Ten jej ihned přemůže a Bandon podléhá jeho síle. Tímto tato dějová linka zůstává otevřená. Nicméně z celé této části lze poznat, že Bandon je dobrým aspirantem na Druida. Je možné, aby ho Allanon vycvičil?

Slanter

Pátá epizoda nám také ukázala další rasu. Tentokrát jsme se setkali se skřety, konkrétně i s jedním, který má v seriálu větší roli. Slanter je skřetem, který před deseti lety povstal proti elfům. Nenáviděl královskou rodinu, a tak se ji rozhodl vymýtit. Svým konáním však pouze zabil králova prvorozeného syna Aineho. Slanter je následně uvězněn a držen ve vězení po dobu deseti let. Pak za ním přichází Ander Elessedil, který jej osvobodí, aby s ním mohl proniknout na území démonů.

Slanter je postavou z knižní předlohy. Nevyskytuje se však v knize Shannarovy magické elfeíny, kterou se seriál inspiruje, ale v knize Shannarova píseň přání, která se odehrává po událostech knihy Shannarovy magické elfeíny. Zde je vzdělaným skřetem, který pomáhá hlavnímu hrdinovi v cestě do Východních zemí, kde se knižní Slanter i narodil. Seriál si tuto postavu upravil podle svého. Seriálový Slanter se narodil v Západních zemích za Hraničním pásem, kam jako průvodce musí dovést Andera Elessedila. Podobně tomu je i v knize, tam však musí dovést mladého hrdinu do Východních zemí.

Rychlé postřehy

Už v postřezích ke třetí epizodě jsme zmiňovali, že Wil nemůže pokaždé ovládat moc elfeínů. Nyní se to potvrdilo, Wil moc elfeínů zatím plně neovládá.

V seriálu se objevily další trosky ze starého světa. Tentokrát jsme se dočkali zvláštního plechu, skrze který protékala pitná voda.

Ander na začátku epizody zmiňuje, že půjde do Tyrsisu. Tyrsis je hlavní město lidí v Truborohu, kde se před událostmi seriálu odehrála velká bitva mezi lidmi a skřety, kteří byli v područí Černého mága. Hned vedle se nachází další lidské město Varfleet, o kterém mluvil Cephalo, ve kterém chtěl prodat Amberle.

Foto: MTV

Diskuze /4

lukforce

připadá mi, že tempo seriálu je hodně uspěchané a třeba to zabití Žnece až směšné (přeci jen takového bad ass démona by snad pár výbuchů nemělo ani zpomalit), takže by mě spíš zajímalo, jestli někdo nečetl kníhy a mohl je doporučit, protože sága vypadá hodně zajímavě :)

#2 everything #3 Ramiel
1.2.2016 | 17:08:37
everything

#1 lukforce: no on taky není mrtvý že :D

#4 lukforce
1.2.2016 | 21:31:52
Ramiel

#1 lukforce: Knihy jsou celkem fajn, Shannarovy příběhy začínají své vyprávění mnohem dříve než seriál. Navíc seriál je jen volně inspirován a sám jsem zvědav, kudy se bude děj dál ubírat.

2.2.2016 | 7:08:41
lukforce

#2 everything: to mi je jasný :D ale pár výbuchů a jako by se po něm slehla zem :O :D

2.2.2016 | 12:52:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Druhá řada

Druhá řada seriálu The Shannara Chronicles:

  • začne na podzim roku 2017
  • se už nebude vysílat na MTV, ale na Spike TV

Reklama

Nepřehlédněte

Postřehy z epizody Ellcrys

Postřehy z epizody Ellcrys

Finále první řady zodpovědělo spoustu otázek, ale zároveň vyvolalo několik zcela nových. Nakonec to vypadá, že démoni nebudou jediným velkým nebezpečím, které se valí na Čtyřzemí.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás