The Shannara Chronicles (Letopisy rodu Shannara) Postřehy z epizody Safehold

Postřehy z epizody Safehold

Postřehy z epizody Safehold

Úkrytiště je konečně pokořeno a Krvavý oheň je konečně nalezen. Co všechno nám odhalila předposlední epizoda seriálu The Shannara Chronicles? Skutečně se schyluje ke konci příběhu?


28 0
27.2.2016

Předem upozorňujeme, že v následujících postřezích nebudeme porovnávat seriál a knižní předlohu. Knihu však musíme několikrát zmínit, abychom pochopili jednotlivé souvislosti. Zároveň následující postřehy nečtěte, pokud jste ještě devátý díl neviděli. Pokazili byste si tak zážitek ze sledování.

Úkrytiště

Wil, Amberle a Eretria konečně došli ke svému cíli. Úkrytiště se nacházelo pod troskami lidského města, konkrétně pod San Franciscem. Název Úkrytiště vznikl spojením zbylých písmen na ceduli, která se nacházela před vstupem do města. Písmena „SaF“ a „Old“, které zbyly z názvů měst „San Francisco“ a „Oakland“ stačilo doplnit o písmena „e“ a „h“, díky čemuž vznikl název Safehold, tedy Úkrytiště.


Se vznikem tohoto slova si tvůrci doslova vyhráli. Nikde jinde jsme se původ slova Úkrytiště nemohli dozvědět, protože nikdo jeho původ ani neznal. Jediní, kdo o tomto slově něco věděli, byli lidé starého světa, kteří už dávno vymřeli. Proto ani Allanon netušil, kde se Úkrytiště nalézá.

Potomci starodávných lidí

V deváté epizodě jsme se konečně dozvěděli o původu Eretrie. Podle všeho by měla být jedním z potomků starodávných lidí, tedy lidí, kteří kolem roku 2100 zavinili tzv. Velké války, které zničily celý svět. Potomci těchto lidí se nazývají Dětmi apokalypsy. Samotné toto slovo jsme v seriálu mohli už jednou vidět a to právě v této epizodě. Konkrétně byl tento název napsán v knize, kterou našli Wil, Amberle a Eretria v Úkrytišti. Právě latinský nápis „Filli Apocalypsi“ se dá do našeho jazyka přeložit jako „Děti apokalypsy“. Tvůrci se Eretriiným původem inspirovali knihou Genesis of Shannara: Armageddon's Chil­dren (česky Shannarova geneze: Návrat elfů), kterou samozřejmě napsal Terry Brooks.

Více nám však už nebude zřejmě prozrazeno. Jedno je však jisté, značka, kterou má Eretria vytetovanou na zádech, je značkou právě těchto lidí. Tito lidé jsou zároveň zakladateli Úkrytiště. Proč ale semeno Ellcrys muselo být doneseno právě na tohle místo? To už se asi nikdy nedozvíme.

Strážkyně Krvavého ohně

U Krvavého ohně jsme se setkali s čarodějnicemi, které tento oheň střežili. V knižní předloze se tyto čarodějnice jmenují Mallenroh a Morag, kde jsou identickými dvojčaty, které proti sobě svádí nekonečné boje. V knize však toto místo nestráží, spíše toto místo okupují a o Krvavém ohni ani nic neví.

Dagda Mor je na cestě

Ellcrys už byl natolik vysílen, že opadl i jeho poslední list. Díky tomu se Dagda Mor dostal ze svého vězení, tudíž může svobodně chodil po světě.

Ještě ale předtím velmi ovlivnil Bandona, kterého má aktuálně ve své hrsti. V posledním díle, nazvaném Ellcrys, se dozvíme, jak Bandon do celého příběhu zapadne a jakou stranu si vybere. Půjde v Dagda Morových stopách, nebo se přidá na stranu Allanona, kterým opovrhuje?

Foto: MTV

Diskuze /1

Jemily

Bude se brečet… :D Jsem citlivka, no :D

28.2.2016 | 19:41:20
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E01: Druid

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @joyeux a @Xavik

Překlad sedí na verze The Shannara Chronicles:

  • … S02E01 HDTV x264-SVA
  • … S02E01 720p HDTV x264-AVS
  • … S02E01 iNTERNAL 720p BAMBOOZLE
  • … S02E01 1080p WEB x264-TBS

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte tento díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

Postřehy z epizody Druid

Postřehy z epizody Druid

I během nové série pro vás budeme sepisovat postřehy z nejnovějších epizod. První díl byl věnován především povstání nového zla. Ale skutečně se jedná o nové?

Nejlepší epizody druhé série

Sezóna 2

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás