X-Men Starej dobrej Logan se po letech vrací na náš trh

Starej dobrej Logan se po letech vrací na náš trh

Starej dobrej Logan se po letech vrací na náš trh

Podobně jako marvelovská sága 1602 od spisovatele Neila Gaimana, i slavný komiks Starej dobrej Logan vyšel původně v rámci UKK. Jelikož ale tuto knihu v současnosti levně určitě nepořídíte, přijde vám její znovuvydání vhod.

9 0
19.7.2019

Hodnotí @DarthRevan

Dynamická dvojka ze série Civil War, tedy Mark Millar a Steve McNiven se roku 2008 vydala prozkoumat dystopickou budoucnost Spojených států, které rozvrátily jednotky nejmocnějších superpadouchů. V ochromeném světě už moc hrdinů nezbývá a muž, jenž dříve vystupoval ve žlutém kostýmu a nechával si říkat Wolverine, poklidně farmaří a ukrývá se se svou rodinou před svými nepřáteli. Když ale jednou jeho zdánlivě nudný život přetne nečekanou návštěvou téměř slepý Clint Barton alias Hawkeye, musí Logan vyrazit na výpravu, jež může pomoci zajistit jeho rodinu.

Logan konečně připomíná westernové (anti)hrdiny. Foto: Marvel Comics


Starej dobrej Logan je jedním z komiksů, kterými se při tvorbě snímku Logan inspiroval režisér James Mangold. Jedná se o nabušenou akční řežbu, ve které už není hrdinů, ale pouze stárnoucích chlápků toužících po klidném životě. Millar na rozdíl od jiných tvůrců dokáže umně pracovat s postavami, proto v komiksu postupně vidíme Logana jako pacifistu, jenž se postupně opět začíná vžívat do své dřívější role. Ani ostatní hlavní charaktery však nepůsobí pouze dojmem fackovacích panáků, Hawkeye, Hulk či Red Skull mají v příběhu svou úlohu a i když na jejich vykreslení nemáme moc času, dokážeme přesto po pár stránkách či stripech poznat, o co jim jde a jaká je jejich úloha v dystopickém svě­tě.

Komiks je rovněž prošpikován nejrůznějšími odkazy a flashbacky, jež jej pomáhají zařadit do kánonu marvelovského vesmíru a nám přinášejí zkazky z alternativní a děsivé historie, ve které Avengers nedokázali zabránit úplnému zničení. Kromě flashbacků zaujmou vedle hlavního děje i neustálé Loganovy výčitky, kterými vysvětluje svou povahovou změnu, i nejrůznější padouchové, kteří se objeví jen na pár stránkách, přesto v nás vyvolají onen příjemný pocit.

Kresba Stevea McNivena působí jako realistická a když Logan konečně vytáhne své dráhy a opět se stane Wolverinem, může se čtenáři zdát, že cítí pach krve přímo ze stránek knihy. McNiven zároveň svou kresbou konečně přiznává fakt, že Wolverine je kopií slavné postavy Blondieho z dolarové trilogie, kterou si v letech 1934–66 střihl Clint Eastwood. Starej dobrej Logan totiž vypadá přesně jako Eastwood ve zmíněných snímcích a když konečně osedlá i jednoho z hřebců, vypadá to jako by nestárnoucí Clint skočil z filmu do komiksu.

Na Starym dobrym Loganovi nenajdete žádnou chybu. Jedná se o přisprostle krvavou antihrdinskou akci, která vás pohltí od první do poslední strany a nedá se přečíst jinak, než na jeden zátah. A když už komiks dočtete, rádi se pokocháte i alternativními plakáty, které tvoří bonus tohoto recenzovaného druhého vydání. Pokud tedy Logana ve sbírce z UKK nemáte, neváhejte a podpořte knihkupce ve vašem okolí nákupem tohoto druhého vydání.

100%

Diskuze /3

Ratemus

Výborná brutální krvavá a nekompromisní akce, pěkný příběh a úžasná kresba. Když to píše Mark Millar tak mě to ani nepřekvapuje… skutečně povinnost pro fanouška Wolverina, Millara, superhrdinů a Marvelu. Crew avizovali že pokud to bude úspěšné, budou pokračovat řadou od Bendise a Lemira…což by bylo super

19.7.2019 | 17:34:08
SausageTroll

Crew opustila svojí oblíbenou kolej „sračka ale vydáme to“ a přinesla do českých luhů a hájů po dlouhé době opravdu kvalitní komiks. Určitě si to nekoupím protože čtu eng, ale doufám, že budou pokračovat a snad k tomu vydají Old man Quill a Old man Hawkey.

#3 Ratemus
20.7.2019 | 8:59:07
Ratemus

#2 SausageTroll: jo to bych taky bral…nebo F4 od Hickmana

20.7.2019 | 12:13:40
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Aktuální film

X-Men: Dark Phoenix

Název: Dark Phoenix
Premiéra: 6. 6. 2019
Režie: Simon Kinberg
Hudba: Hans Zimmer
Scénář: Simon Kinberg
Žánr: Akční
Stopáž: 114 minut

Hrají: Sophie Turner, James McAvoy, Jennifer Lawrence, Michael Fassbender, Jessica Chastain, Nicholas Hoult, Evan Peters, Tye Sheridan, Olivia Munn, Alexandra Shipp, Kodi Smit-McPhee, Andrew Stehlin, Ato Essandoh, Scott Shepherd, Summer Fontana, Kota Eberhardt, Lamar Johnson, Julian Bailey a další 

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy

Reklama

Zajímavosti

Má projekt X-Force i pod dohledem Disneyho stále šanci na realizaci?

Má projekt X-Force i pod dohledem Disneyho stále šanci na realizaci?

Studio Fox se sice musí se svými komiksovými filmy rozloučit, ale alespoň může být pyšné na Deadpoola, který se tak povedl, že ho chce zachovat i studio Disney. Existuje tedy malá šance, že se dočkáme i týmovky X-Force. A nyní s novou dohodou se šance ještě zvětšují.

Reklama

Momentka

Momentka

Filmy

 

Nejlepší postavy

Narozeniny herců