X-Men
89/100 - 49×

X-Men

X-Meni jsou jedním z posledních komiksů tzv. Stříbrné éry komiksu. Jednu z nejznámějších týmovek světa vytvořil tehdy editor a spisovatel Stan Lee a kreslíř Jack Kirby. Na filmovém plátně se objevili v roce 2000 pod režisérským vedením Bryana Singera.

USA | | Ukončeno
žánr
Akční, Komiksový, Sci-fi
hrají
Ed Skrein (Ajax), Ben Foster (Angel), Zoë Kravitz (Angel Salvadore), Oscar Isaac (Apocalypse), Jason Flemyng (Azazel), Terry Crews (Bedlam), Nicholas Hoult (Beast), Kevin Durand (Blob), Peter Dinklage (Bolivar Trask), Dominic Monaghan (Bolt), Josh Brolin (Cable), Stephen Merchant (Caliban), Dania Ramirez (Callisto), Daniel Cudmore (Colossus), James Marsden (Cyclops)

Phoenix

Phoenix

Phoenix, také známá jako Dark Phoenix, je nejlepší žačkou Profesora X, která ovládá telepatii i telekinezi.

Sezóny 6
2000 - 2016

Informace

Skutečné jméno: Jean Grey
Výška: 168 cm
Váha: 52 kg
Druh: mutant
Barva očí: zelená
Barva vlasů: červená
Představitelka: Famke Janssen
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby
Poprvé se objevil v: X-Men # 1 (1963)
Rok vzniku: 1963

Filmy

X-Men (2000)
X-Men 2 (2003)
X-Men: Poslední vzdor (2006)

O superhrdinovi:

Phoenix, jinak známá také jako Marvel Girl, byla objevena Profesorem X, který ji učil zdokonalovat její schopnosti. Phoenix je jeho nejlepší žačka, která sice není tak dobrý telepat jako Charles Xavier, ale za to má navíc schopnost telekineze.

Phoenix je velice důležitou členkou X-Menů, která má vztah s Cyclopsem, o její přízeň však usiluje i Wolverine. Toto je hlavní příčinou neshod mezi Cyclopsem a Wolverinem.

Filmový příběh

Phoenix je nadějná žačka Profesora X, která má vztah s Cyclopsem, ale přesto se o ni zajímá i Wolverine ato vytváří neblahé napětí, které však brzy končí, když si všichni myslí, že je Phoenix mrtvá. Cyclops se ale nevzdává a svoji lásku hledá a nakonec ji i nalezne. Není ale již tou osobou, kterou byla dříve. Vždy stála na prahu mezi světlem a temnotou. Nyní ji tma již zcela pohltila a ona přechází na druhu stranu.

Více informací se dozvíte ve videu:

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Golradir

Jak říká Ratemus ;)

25.3.2017 | 15:05:04
Ratemus

Prosím malá úprava do popisu, když už tu popisujete i v rámci komiksů jako např u Beasta, že je člen Avengers a tak…máte tu chybu, ona není Phoenix ale Jean Grey jejíchž mutantská schopnost je silná telekineze, avšak má auru avatara Phoenix…Phoenix Force je nejmocnější entita a stvoření Marvelu, ničí a tvoří vesmíry. Je ztělesněním veškerého života v multivesmíru a není nikdo, kdo by jí dokázal porazit. Bytostem s její aurou propůjčuje jen zlomek zlomku své moci a podle množství se dotyčná bytost jmenuje Phoenix, Dark Phoenix nebo White Phoenix a bytost se stává avatarem Phoenix force…v Marvelu to není jen Jean ale i Hope nebo Rachel Summers, dokonce i Cyclops byl avatarem…takže ona není Phoenix ale avatar s propůjčenou mocí nejmocnější entity

20.12.2016 | 22:09:22
VampKošilka

Nikdy mi nebyla moc sympatická.

27.6.2016 | 12:11:05
Bína

Velmi nebezpečná postava .

16.2.2016 | 14:09:34

Zajímavosti

Bude Thing poslední posilou Deadpoola 3 z foxovských komiksových filmů?

Bude Thing poslední posilou Deadpoola 3 z foxovských komiksových filmů?

Ryan Reynolds se ničím netají a osud třetího filmu vsadil na mnohovesmír. Ano, ten mnohovesmír, který se nejednomu fanouškovi začíná malinko zajídat. Ale u Reynoldse máme naději, že tentokrát vše bude provedeno správně, přirozeně a opodstatněně. Nyní tu máme další možnou posilu.

Reklama

Momentka

Momentka

Filmy

 

Nejlepší postavy

Narozeniny herců

Aktuální film

New Mutants

Název: New Mutants
Premiéra: 26. 8. 2020
Režie: Josh Boone
Hudba: Mark Snow
Scénář: Josh Boone
Žánr: Horor
Kamera: Peter Deming
Hrají: Maisie Williams, Anya Taylor-Joy, Charlie Heaton, Blu Hunt, Alice Braga, Henry Zaga, Colbi Gannett, Happy Anderson a další 

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU – Již brzy
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama