X-Men Phoenix

Phoenix

Phoenix

Phoenix, také známá jako Dark Phoenix, je nejlepší žačkou Profesora X, která ovládá telepatii i telekinezi.

Sezóny 6
2000 - 2016

Informace

Skutečné jméno: Jean Grey
Výška: 168 cm
Váha: 52 kg
Druh: mutant
Barva očí: zelená
Barva vlasů: červená
Představitelka: Famke Janssen
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby
Poprvé se objevil v: X-Men # 1 (1963)
Rok vzniku: 1963

Filmy

X-Men (2000)
X-Men 2 (2003)
X-Men: Poslední vzdor (2006)


O superhrdinovi:

Phoenix, jinak známá také jako Marvel Girl, byla objevena Profesorem X, který ji učil zdokonalovat její schopnosti. Phoenix je jeho nejlepší žačka, která sice není tak dobrý telepat jako Charles Xavier, ale za to má navíc schopnost telekineze.

Phoenix je velice důležitou členkou X-Menů, která má vztah s Cyclopsem, o její přízeň však usiluje i Wolverine. Toto je hlavní příčinou neshod mezi Cyclopsem a Wolverinem.

Filmový příběh

Phoenix je nadějná žačka Profesora X, která má vztah s Cyclopsem, ale přesto se o ni zajímá i Wolverine ato vytváří neblahé napětí, které však brzy končí, když si všichni myslí, že je Phoenix mrtvá. Cyclops se ale nevzdává a svoji lásku hledá a nakonec ji i nalezne. Není ale již tou osobou, kterou byla dříve. Vždy stála na prahu mezi světlem a temnotou. Nyní ji tma již zcela pohltila a ona přechází na druhu stranu.

Více informací se dozvíte ve videu:

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Golradir

Jak říká Ratemus ;)

25.3.2017 | 15:05:04
Ratemus

Prosím malá úprava do popisu, když už tu popisujete i v rámci komiksů jako např u Beasta, že je člen Avengers a tak…máte tu chybu, ona není Phoenix ale Jean Grey jejíchž mutantská schopnost je silná telekineze, avšak má auru avatara Phoenix…Phoenix Force je nejmocnější entita a stvoření Marvelu, ničí a tvoří vesmíry. Je ztělesněním veškerého života v multivesmíru a není nikdo, kdo by jí dokázal porazit. Bytostem s její aurou propůjčuje jen zlomek zlomku své moci a podle množství se dotyčná bytost jmenuje Phoenix, Dark Phoenix nebo White Phoenix a bytost se stává avatarem Phoenix force…v Marvelu to není jen Jean ale i Hope nebo Rachel Summers, dokonce i Cyclops byl avatarem…takže ona není Phoenix ale avatar s propůjčenou mocí nejmocnější entity

20.12.2016 | 22:09:22
VampKošilka

Nikdy mi nebyla moc sympatická.

27.6.2016 | 12:11:05
Bína

Velmi nebezpečná postava .

16.2.2016 | 14:09:34

Aktuální film

X-Men: Dark Phoenix

Název: Dark Phoenix
Premiéra: 6. 6. 2019
Režie: Simon Kinberg
Hudba: Hans Zimmer
Scénář: Simon Kinberg
Žánr: Akční
Stopáž: 114 minut

Hrají: Sophie Turner, James McAvoy, Jennifer Lawrence, Michael Fassbender, Jessica Chastain, Nicholas Hoult, Evan Peters, Tye Sheridan, Olivia Munn, Alexandra Shipp, Kodi Smit-McPhee, Andrew Stehlin, Ato Essandoh, Scott Shepherd, Summer Fontana, Kota Eberhardt, Lamar Johnson, Julian Bailey a další 

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy

Zajímavosti

Má projekt X-Force i pod dohledem Disneyho stále šanci na realizaci?

Má projekt X-Force i pod dohledem Disneyho stále šanci na realizaci?

Studio Fox se sice musí se svými komiksovými filmy rozloučit, ale alespoň může být pyšné na Deadpoola, který se tak povedl, že ho chce zachovat i studio Disney. Existuje tedy malá šance, že se dočkáme i týmovky X-Force. A nyní s novou dohodou se šance ještě zvětšují.

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Filmy

 

Nejlepší postavy

Narozeniny herců