Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody Melinda

Postřehy z epizody Melinda

Postřehy z epizody Melinda

V nejnovější epizodě seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. s názvem Melinda jsme konečně zavítali do Bahrajnu, abychom odkryli záhadnou minulost agentky May, zatímco Skye se znovu setkala se svým otcem a S.H.I.E.L.D. odkryl další Coulsonova tajemství. Co dalšího tento díl odhalil?


31 0
21.4.2015

Protokol Théta

V této epizodě nám byl odhalen záhadný projekt jménem „protokol Théta“, na kterém ředitel Coulson zjevně pracoval i za zády svých vlastních agentů. A přestože nevíme, co přesně je tento program zač, neslyšíme o něm poprvé. Když se totiž ředitel Coulson v epizodě What They Become chystal vstoupit do mimozemského města, řekl jednomu z agentů Koenigů, že kdyby se jejich mise nezdařila, má aktivovat jakýsi protokol Théta.

Právě to by mohlo vysvětlovat, proč jsme žádného z bratrů Koenigů v podání Pattona Oswalta v seriálu dlouho neviděli a proč se v něm už dříve objevovali jen sporadicky. Právě Koenigové jsou totiž nejspíš součástí Coulsonova protokolu Théta. A co že to tenhle protokol vlastně je? Jak říkal Mack, pravděpodobně se jedná o Coulsonovu snahu cvičit nadané jedince a snažit se jim porozumět (berte to jako takovou Coulsonovu soukromou Iniciativu Avengers), víme ale o této operaci něco víc? Možná ano.


Když jsme ještě pár epizod zpátky pořádně neviděli, kdo je oním „skutečným“ S.H.I.E.L.D.em, pro který pracují Bobbi a Mack, jednou z našich tehdejších teorií bylo, že by se mohlo jednat o komiksovou skupinu Secret Wariors. Teď se ale naskytuje možnost, že Secret Wariors ve skutečnosti dává dohromady Coulson právě v rámci svého protokolu Théta.

Stejně tak bychom ještě před pár hodinami mohli spekulovat o tom, že Coulsonovu protokolu Théta by se mohl věnovat nedávno ohlášený spin-off seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. Nyní už však víme, že právě tento nový seriál se bude naopak točit kolem agentů Bobbi Morse a Lance Huntera.

Srdečné pozdravy z Bahrajnu

Už v pilotní epizodě seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. jsme se setkali s agentkou May, která se z nějakého důvodu nechce vrátit do terénních akcí, a hned v dílu následujícím jsme pak poprvé uslyšeli o záhadné misi v Bahrajnu. A až nyní, o 37 epizod později, jsme konečně odhalili celou pravdu.

Pro seriály je většinou těžké skutečně naplnit očekávání, pokud odpovídají na palčivou diváckou otázku po tak dlouhé době. Osobně si ale dovolím říct, že epizodě Melinda se tohle podařilo výborně, a to hlavně díky tomu, že jsme May mohli konečně vidět v úplně jiném světle, tedy jako citově vyrovnanou ženu, která vedla (relativně) normální život a dokonce plánovala rodinu, jen aby se kvůli nastalým událostem dostala až na samotné dno a následně kolem sebe vybudovala neprodyšnou citovou bariéru.

V epizodě je řečeno, že k událostem v Bahrajnu došlo před sedmi lety, což, pokud předpokládáme, že čas světa Marvel Cinematic Universe plyne víceméně souběžně se světem naším, je zhruba v době prvního filmového Iron Mana. A to vlastně i docela sedí, neboť Coulson v této vzpomínkové linii zmiňuje Furyho Iniciativu Avengers jako novinku, stejně tak jak ji v Iron Manovi poprvé nadhodil právě Fury Tonymu Starkovi.

Skutečný jasnovidec

Zjištění, že být obřím mluvícím jehelníčkem není pro Rainu jediný dar, je vlastně docela osvěžující. Raina se vždycky pídila po budoucnosti a následně byla docela zklamaná, když zjistila, že takzvaný Jasnovidec ve skutečnosti budoucnost předvídat neumí. Nyní se opravdovým jasnovidcem stala právě ona, čímž se pro hlavní postavy může stát ještě nebezpečnější než kdy dřív. Ani pro ni to ale asi nebude žádná procházka růžovým sadem. Vzpomeňme, že vedle své vize o večeři Skye Raina zmiňovala i „sen“, ve kterém je ona sama štvána jako lovná zvěř.

U oné večeře ale ještě zůstaňme. Ke společné scéně Skye a obou jejích rodičů seriál směřoval velmi dlouho a myslím, že se mu ji opět podařilo předvést na výbornou. A i zde navíc můžeme najít pár nenápadných drobností. Zaprvé jsme se dočkali trošku zvláštního zjištění, že Cal prakticky od začátku věděl, že jeho žena je naživu, ba že ji dokonce sám „dal dohromady“. To tak trochu nekoresponduje s tím, jakou válečnou stezku Cal vyšlapoval proti Whitehallovi, který ho prý „připravil o celou rodinu“. Docela by mě proto zajímalo, zda si tuto skutečnost scenáristé vymysleli až na poslední chvíli, anebo jsme si Calovy motivace celou tu dobu jen špatně vysvětlovali. Co myslíte vy?

Malý Muž beze strachu?

Další zajímavá informace přišla s věkem Skye, které je prý 26. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, dokud si neuvědomíme, že představitelce Skye Chloe Bennet je pouhých 23 let (a své třiadvacetiny oslavila teprve minulou sobotu). Proč tedy Chloe hraje o více než tři roky starší postavu? Snad aby to zapadalo do časové linie Whitehalla a Cala (která by tomu ale zároveň šla lehce přizpůsobit)? Důvod, pokud vůbec nějaký existuje, je však možná úplně jiný. Sic ale trochu přitažený za vlasy.

Skye v této epizodě zmínila sirotčinec u svaté Anežky, kam byla vedle mnoha dalších dětských i pěstounských domovů jako malá poslána. A onou zajímavou spojitostí je to, že ve stejném sirotčinci byl vychováván i Matt Murdock z aktuálního marvelovského seriálu Daredevil od Netflixu. Právě v tomto seriálu, který by se měl odehrávat víceméně souběžně s Agents of S.H.I.E.L.D., je řečeno, že Mattovi je zhruba 29 let, což znamená, že je cirka o pouhé tři roky starší než Skye.

(Skylar Gaertner jako mladý Matt Murdock v seriálu Daredevil; FOTO: Netflix)

Jinými slovy když byl devítiletý Matt v sirotčinci u svaté Anežky, teoreticky se tu mohl potkat s šestiletou Skye. Dočkáme se tedy snad nějakého společného flashbacku obou postav? Je to sice na hodně dlouhé lokte, ale pokud by se Skye a Matt mohli potkat třeba i jako puberťáci, takový flashback by mohl dávat smysl a mohl by ospravedlňovat tak „vysoký“ věk Skye. Radši si s podobným flashbackem ale nedávejte moc naděje. Přece jen je to pořád něco, co jsem si zrovna vytáhl ze zadku…

Diskuze /20

Blackhand47XD

Napadlo mě, že Hunter a Bobbi by mohli být mentoři těchto Secret Avengers, předpoklady pro to by měli.

#2 Hurley
webmaster
21.4.2015 | 18:20:53
Hurley

#1 Blackhand47XD: Nějakej velkej plán s nima určitě maj, jinak by spin-off neměl smysl. Budem holt muset čekat. :)

webmaster
21.4.2015 | 18:33:17
lksvcr

Podle mě jsme si Calovu válečnou stezku špatně pochopili. Matka Skye říkala, že se od něj musela nějak odloučit, vzdala se naděje, že Skye/Daisy je naživu a odloučila se i od Cala a ten to asi vzal tak, že o ni přišel a vinu tomu dal svému největšímu nepříteli Whitehallovi. Jinak ta teorie o těch mentorech se mi líbí :)

21.4.2015 | 18:47:22
AdleCZ

On už byl i tuším potvrzen cross-over Daredevila a Agentů, takže s tím flashbackem by to nemuselo být úplně mimo :)

21.4.2015 | 18:52:47
azoxid

Hele jako nechápu, proč se tak divíte, že 23tiletá herečka hraje 26tiletou. Ve filmech a seriálech je přeci úplně běžný, že herci hrají postavy jiného věku, než jsou. Navíc třeba se jim Chloe Bennet prostě líbila na castingu a věk postavy Skye řešili až později. Jinak tajně jsem doufal, že se kaktusinka Raina naučí ty trny třeba vystřelovat nebo tak něco..no třeba to ještě přijde :-D

#6 Hurley #16 mike2
21.4.2015 | 19:17:56
Hurley

#5 azoxid: To ano, ale tady to nemá motivaci. Skye měla být mladá, jejíma očima sme měli ten SHIELD sledovat. Vůbec nidčemu by nevadilo, kdyby jí v pilotu bylo 21, jak bylo i herečce. Vůbec ničemu. Proto mi to nesedí.

#7 téčko171 #16 mike2
webmaster
21.4.2015 | 19:19:54
téčko171

#6 Hurley: Navíc když většina těch postav „sdílí“ narozeniny svých herců. Jinak k článku, Secret Avengers měli být Secret Warriors, nebo je to nějaká jiná skupina? Díky.

#17 Hurley
webmaster
21.4.2015 | 20:02:37
madhitman

Mě zas napadlo, že Protokol Théta nemusí mít vůbec nic společnýho s metahumans…mohl by to být plán k předání otěží zpět Furymu…nevím, proč by Coulson řešil tým superlidí, když zrovna on věří Avengers a proč by těsně před možnou smrtí aktivoval tenhle tým…větší logiku by mělo najít dalšího ředitele SHIELD (vím, že měl May, ale ta tam taky mohla zařvat)…to cestování i utajení by taky sedělo…a jeden nebo víc z členů rady „True SHIELD“ by mohl být z Hydry…

#9 Balthazar6
21.4.2015 | 20:02:56
Balthazar6

#8 madhitman: Pros sem pletes metahumans?

#10 madhitman
21.4.2015 | 20:06:24
madhitman

#9 Balthazar6: Proč ne???…není to jen DC výraz…znamená to v podstatě nadčlověk…

21.4.2015 | 20:11:59
Edie17

Je zajímavé, že skoro všichni píšou „Matka Skye“ a nepíší její jméno :D …Jiaying :D

#14 komja #17 Hurley
21.4.2015 | 20:17:18
Oveckoun

Nevím co si o jejích rodičích myslet. Je to dost zamotané – tak nejdřív žádné neměla, pak zjistí že „jí jde v patách smrt“, pak najde otce který šílí, že je matka mrtvá, ta potom ožije… Btw když už jsem o tom uvažoval, co když ta bytost na konci první řady byla její matka která ve vaně ehm …regenerovala :D ? Moc si to už nepamatuju ale občas mám pocit že scénaristi ani neví, kam ten seriál navést.

21.4.2015 | 20:43:08
Roxon

Ak som to pochopil správne, tak Cal nakoniec predsa len prišiel o všetko. Najprv prišiel o dceru. A potom aj ked jeho zena zila, odisla od neho. Z toho je ocividne, ze za to daval vinu Whitehallovi, lebo to bolo ako dôsledok jeho činov

21.4.2015 | 21:01:29
komja

#11 Edie17: Protože to je o dost snazší napsat matka Skye než Jiaying (a ono to je i dobře napsaný :/) Já myslel, že to má být rozdělený, ale což :D taky by o ní někdo mohl mluvit jako o té zjizvené „nesmrtelné“ vůdkyni, ale to už jsem dost rozvinuj ;)

21.4.2015 | 21:51:33
m.dak

Mám k tomu dva body:

  1. Skye byla opravdu překvapená tím jak je stará. Nemusela znát své datum narození, ale že by aspoň rámcově neznala svůj věk je dost divné. Proto to vypadá, že i když nezdědila po matce její schopnost, byla jí po narození nějaký čas ovlivněna, takže stárla pomaleji a poté se vyrovnala do normálu.
  2. Že by se potkali v sirotčinci je možné, i když málo pravděpodobné, protože Skye kvůli ochrannému protokolu velmi často střídala nejen pěstouny ale i sirotčince, a také kvůli věku, viz bod 1.
21.4.2015 | 21:54:14
mike2

#5 azoxid: Je to sice běžné, ale obvykle je herec starší než postava (nejčastější je to u dětských rolí – většina dětských herců jsou střízlíci, kteří vypadají mladší).

#6 Hurley: Překvapená je tím hlavně Skye sama, což nejspíš znamená, že si doteď myslela něco jiného. Varianta, že vůbec nevěděla, kolik jí je, mi moc pravděpodobná nepřipadá, protože to by místo toho, že nezná ani své datum narození, spíš řekla, že ani neví, kolik jí je. IMHO se časem dozvíme, proč ji to překvapilo, a bude to mít nějaký význam pro zápletku, jinak by to tak nevypichovali.

K otázce z článku: řekl bych, že klidně může být pravda oboje: scénáristi si to mohli vymyslet až dodatečně a využít toho, že všechny dosavadní repliky jdou s trochou snahy (občas je jí potřeba trochu víc) vyložit i takhle.

21.4.2015 | 22:53:44
Hurley

#7 téčko171: Ne, to sem se samozřejmě zase poplet. Díky. :)

#11 Edie17: Protože bych vždycky musel hledat českou transkripci, kterou mám v titulcích a na to sem moc línej. Ale tak že seš to ty, začnu teda psát Ťia-jing. :)

#18 nereus
webmaster
22.4.2015 | 7:10:42
nereus

#17 Hurley: Hurley klaniam sa tvojim postrehom. Este vcera vecer som si krasne pocital na zachode s telefonom a zaverecna veta mi spravila naladu aj na dalsi den. Uprimna vdaka za postrehy ku kazdej epizode :-)

22.4.2015 | 11:45:03
Mikey Curling

To, že herec/čka hraje postavu, která není stejného věku, to mi přijde normální :D každopádně co se týká věku Skye, tak si myslím, že než se dostala do onoho sirotčince, mohl třeba rok (byť třeba necelý) uběhnout, a navíc si myslím, že za rok se člověk tak moc nezmění (vzhledově) a já jsem protokol Théta pochopila jako zavolání Deathlokovi :)

23.4.2015 | 0:47:38
Misscaine

ja si myslím, že protokol Théta sa určite nezaoberá len Deathlokom ale niečím omnoho väčším :)

23.4.2015 | 20:16:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy