Fargo Propojení s předchozími sériemi Farga

Propojení s předchozími sériemi Farga

Propojení s předchozími sériemi Farga

Na rozdíl od prvních dvou řad Farga nenabízí aktuálně vysílaná třetí série žádné zásadní propojení v podobě hlavních postav. Nicméně to neznamená, že bychom tu žádné odkazy na předchozí série nenašli. Pojďme si je tedy shrnout.


12 0
7.6.2017

Wes Wrench je zpět

V závěru sedmé epizody jsme se dočkali známé tváře. V autobuse, který odvážel Nikki Swango do vězení, se naše hrdinka posadila vedle muže, kterým není nikdo jiný než neslyšící zabiják Wes Wrench (Russell Harvard). Toho si jistě pamatujete z první série, jež se odehrávala v roce 2006, tedy čtyři roky před aktuální třetí řadou. Spolu se svým parťákem Gradym Numbersem se snažili dostat Lorneho Malva. Wrench je jedinou postavou, která se objevila ve všech třech sériích. Vidět jsme ho mohli i ve finále druhé řady zasazené do roku 1979, kdy jako malý klučina hrál baseball právě s Numbersem.

Billy Bob Thornton

Když už byla řeč o nelítostném nájemném vrahovi Lorneu Malvovi, jeho představitel Billy Bob Thornton si vyzkoušel ve třetí sérii roli vypravěče. Na začátku čtvrté epizody odvyprávěl úvod pohádkového muzikálu Péťa a vlk ruského skladatele Sergeje Prokofjeva, kdy byla každá z postav reprezentována konkrétním hudebním nástrojem.


Ennis Stussy a UFO

Tohle propojení je spíše spekulativního rázu, nicméně dává smysl. Ve třetí epizodě jsme se dozvěděli více o minulosti zavražděného Ennise Stussyho. Autor sci-fi románů Thaddeus Mobley si po fiasku v Los Angeles změnil jméno a odstěhoval se roku 1975 do Minnesoty. A to přesně do míst, kde se o čtyři roky později objevilo UFO z druhé série. Je velice pravděpodobné, že byl svědkem tohoto úkazu.

Luverne a Bemidji

Ve čtvrté epizodě se Ray dostal pomocí lsti do bezpečnostní schránky svého bratra, kde hledal vytouženou známku. Místo toho tu ale našel sáček s popelem Emmitova mrtvého dalmatina jménem Luverne. Jde o vtipnou narážku na město Luverne v Minnesotě, ve kterém se odehrávala druhá řada Farga. Během Rayovy návštěvy banky padla také zmínka o tom, že nová sekretářka se přestěhovala z jiného města v Minnesotě, z Bemidji. Právě v něm a jeho okolí se odehrávala první série.

Uvidíme, zda se ve zbývajících třech epizodách dočkáme dalších odkazů a propojení. Pokud jste si všimli nějakých dalších, určitě se o ně podělte v komentářích.

Foto: FX

Diskuze /3

TOMASH

Nie je tam zasadne prepojenie…? Takze tentokrat to hadam nebude groteska :)

#2 KevSpa
7.6.2017 | 20:58:17
KevSpa

#1 TOMASH: Promiň, ale tuhle tvou logiku absolutně nepobírám.

webmaster
7.6.2017 | 22:42:16
Athaeneus

Hele a neni jeden z tech motelu tentyz jako ten ze zaveru 2. Serie?

8.6.2017 | 11:15:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E10: Somebody to Love

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @AllyB, @roundcube, @KevSpa, @téčko171, @Lucifrid

Sedí na verze:

  • S03E10.HDTV.x264-SVA
  • S03E10.720p.HDTV­.x264-AVS
  • S03E10.WEBRip.X264-RARBG
  • S03E10.1080p.WEB­Rip.X264-DEFLATE
  • S03E10.1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte Fargo

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Farga a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Třetí série

Třetí řada Farga bude pravděpodobně poslední

Třetí řada Farga bude pravděpodobně poslední

Před námi jsou poslední dvě epizody třetí série a podle tvůrce Noaha Hawleyho to možná budou zároveň poslední dva díly celého seriálu. Z jakého důvodu nejspíš Fargo skončí?

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny

Sledujte nás