Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 311×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

Michgod

#7218 Vinstor: no ramsy byl legitimizovanej takze uz to neni bastard ale bolton… proc by mu nekdo mel byt verny… jednem pomohl ziskat hrad zpatky… druzi protoze boltny kral prohlasil za strazce severu… treti protoze tam vydi moznost pomsty… dalsi se spojuji ze zistnych duvodu vzdy stim kdo ma zrovna v tu chvyli navrch… nekdo se snim zase spoji protoze z nej ma strach a nevidi jinou moznost… kazdopadne osobne si myslim ze vsechno se mu nejakym zpusobem vrati co provedl… stejne jako se vzdycky neco vracelo ostatnim postavam v podstate uz od zacatku serialu… kdyz se podivame na rod zeleznych tak strycek verejne priznal ze zabil jejich krale a lituje ze to neudelal driv a vetsine zeleznych se to libilo… samozrejme ale taky musime pocitat stim ze freyove nevedi o skutecnem osudu pani boltonove… nebo ze boltonsti vojaci nevedi o skutecnem duvodu umrti jejich lorda boltona… o tom vedi jenom kastarkove a pak ten radce nejakej… uz si nevzpominam jestli tam jeste u toho byl nejaky jiny rod ale osobne bych vydel vrazdu jeho otce pred zraky svedku jednu z veci co se mu vrati

#7228 Vinstor
6.6.2016 | 15:18:00
LadyThorn

Já teda nechci spoilerovat, ale docela mi sedí teorie s Aryou…

o tom, že trpí nějakou bipolární poruchou osobnosti a Waif a Arya jsou v podstatě tytéž osoby. V holce se to pere, jestli zůstat Aryou Stark, což je bolestivá záležitost, nebo být opravdu nikým, bez tváře. Proto Waif vždycky ví, kde se Arya nachází, proto ví, kdy lže… vždycky ji najde, načapá, prozradí. Teď je otázka, co na to Jacquen v domě černé a bílé. Myslím, že na sklonku smrti nabídne Arye, aby se už skutečně rozhodla, jestli umřít jako Arya, nebo žít jako Waif… Otázka taky je, jestli Jacquen taky existuje a není též jen nějaká forma Aryi představy. Arya ho pustila na svobodu, což může znamenat, že v sobě jen uvolnila nějaké schopnosti a možnosti kým být a nebýt… V příštím díle se to asi rozsekne, osobně si nejsem jista, jestli bych se ráda po zbytek série koukala na Aryu, která je opravdu nikým…

No a komu podle vás píše Sansa?

#7225 Michgod #7227 Michgod
6.6.2016 | 15:19:29
HenryTheEight

Když Jon vstal z mrtvých a na Zdi se objevila Sansa, tak to všechno vypadalo jako happy end. Teď nám tady severské rody předvádí svou nechuť bojovat za Starky. Ano, jejich důvody jsou racionální, většina šla s Robbem, mezitím sever napadli krakatice, Robba zradili Freyové a Roose, pak se těch pár přeživších vrátilo domů a museli bojovat o svoje vlastní území. Opravdu se nedá divit tomu, že se nikomu takhle před zimou nechce do boje. Třeba tu bitvu vyhraje Ramsay, spojí se s WW, sedne si na Iron throne a stáhne draka z kůže.
Přijde mi škoda, že se tam nemohl objevit někdo jako Manderly v knize, už jen vzhledem k tomu, že několikrát v seriálu zaznělo: „The north remembers.“ (Bavili se o tom Tyrion s Tywinem, potom to říkala ta babka Sanse.) Ale zatím ho jenom zmiňovali, třeba se ještě objeví. I když spíš se objeví Malíček s armádou Údolí a porazí vítěze bitvy o Zimohrad a bude si sám vládnout Severu.
Je docela zvláštní, že nám D&D ukazují seveřany v jiném světle, než co by se dalo čekat z knih. Tahleta replika „North remembers“ je očividně jen prázdná fráze, která má dát divákům falešné naděje, že všechno bude jako po másle. Místo toho na Starky všichni pěkně zvysoka se*ou. Nebo jim plivnou do ksichtu, 62 vojáků je výsměch. Vždyť většina rodů byla ochotná bez mrknutí oka vyměnit Starky za Boltony a neprotestoval téměř nikdo. Kdybych něčetl Píseň i Svět, tak bych se sakra divil, že mohl jeden rod vládnout na Severu po tisíce let…
A proč vlastně pomáhá Davos Jonovi? Jen tak z dobré vůle? Nemá nic lepšího na práci? Spíš bych čekal, že půjde a vykuchá Mellisandru.

Potěšila scéna před Řekotočím, jako vystřižená z knihy. Narozdíl od většiny těch nedomyšlených scénářů, kterými D&D nahradili knižně fungující příběh.

#7229 Hexa
6.6.2016 | 15:21:16
LadyThorn

jinak dnešní díl taky docela pěkně ukázal, jakej je vrabčák vyčůranej k.k.t. v rozhovoru s margery bylo patrný, že mu vůbec nejde o nějaký hříchy, čistotu, pokoru a balast, ale o korunu a království. vím, že to už v seroši několikrát očividně zaznělo, ale takhle patrný to, myslím, ještě nebylo. doufám, že ho margery pěkně dostane a s ním i tu stvůru abatyši … přála bych jim trpět dřív, než tam dorazí dany, stejně jako cercei, ale to se asi už nestihne…

6.6.2016 | 15:23:59
Michgod

#7222 LadyThorn: vladci udoli ktery ji slibil armadu ale ona ho odmitla :p pak jeste mohla cerne rybe co ji pan udoli radil ale ten momentalne asi nebude k dispozici… mozna by se mohl dohodnout ze s armadou odtahne na sever a ten hrad vyda lanisterum ale pochybuju…

6.6.2016 | 15:45:34
Monkeyskunk

#7215 Vinstor: Aaaha, tak to jsem spatne pochopil. Ja myslel, ze chces napsat, jestli a proc je tomu tak i v knihach. A souhlasim, hodne veci postrada logiku, aspon teda pro me. Karstarky a Umbery chapu, Glovery fakt ne – vzhledem k tomu co uvadeli je to celkem bullshit. Pritom stacilo uvest pouze duvod, ze po boku divokych bojovat nebudou a bral bych to, ale ty capiny o Robbovi byly hodne mimo.

6.6.2016 | 16:04:20
Michgod

#7222 LadyThorn: tuhle teorii vylucuju pro absoutni neoriginalitu :p to uz by pak martin nemusel byt spisovatel ale rovnou delat scenare :D

6.6.2016 | 16:04:48
Vinstor

#7221 Michgod: Je legitimovany nepriatelskym kralom ktorym sever pohrda, pre nich by to bol bastard zradcu. :)

#7231 Smooth #7238 Michgod
6.6.2016 | 16:43:57
Hexa

#7223 HenryTheEight: Tuhle teorii popravdě slyším poprvé. Je to myšleno tak, že Waif neexistuje a je jen nějaký Aryin přelud? To je přece hloupost.

Jinak mám ještě dotaz, jestli má někdo nápad, jak se Arya může zachránit, protože zranění co má, jsou smrtelná i v dnešní době (natož někde v Braavosu). Teorie o tom, že jí zachrání železní nebo ta hérečka mi přijdou nedotažené, protože by jí neměli jak zachránit a pokud by jí našel sám Jacquen, tak ten by pro změnu neměl proč jí zachraňovat.

#7239 Michgod #7241 Eleanor05 #7267 LadyThorn
6.6.2016 | 16:58:18
WhiteWalker

Tak mám pocit, že snad Arya nebyla Arya…připadá mi jako by to bylo nějak narafičené, ale kloudnou teorii nevypotím :-)

6.6.2016 | 17:15:48
Smooth

#7228 Vinstor: Bastard zrádců to může být, ale Sever a King of the North válku prohráli a severské rody jsou oslabeny. Boltoni jako jediný rod ze severu vyhráli a jejich armáda je v plné síle. Pak mají podporu krále a ten jim může pomoct. Sever není Dorne, aby mohl vést partizánskou válku. Pokud chtějí přežít, tak se musí připravit na zimu a to v otevřeném konfliktu moc nepůjde. Zvlášť, když je šance na úspěch malá. North remembers. To ale neznamená, že má sever sebevražedné tendence :) To znamená, že si vzpomene ve chvíli, kdy to bude vhodné :)

#7246 Vinstor
6.6.2016 | 17:19:20
rhobos

#7187 Smooth: souhlasím … vše tomu nasvědčuje… věšení „každého“ bez soudu … v další epizodě unese bratrstvo Poda .. viz. trailer .. :) těším se.. myslím že už je to… na spadnutí :)

#7234 WhiteWalker
6.6.2016 | 17:19:54
Kalam

uniká mi něco, nebo proč Lannisteři těch 8000 vojáků nepoužili na potlačení vrabčáka a jeho magorů.. to mohli udělat hned zkraje, dřív než zmanipulovali Tommena…

#7236 mia28
6.6.2016 | 17:25:39
WhiteWalker

#7232 rhobos: V traileru to spíš vypadá jako by ho pod krkem (Poda) bral Bronn, ale pak tam sedí Brienne s někým v loďce(prchá?) takže je teoreticky Brotherhood dostat mohli, ale těžko říct zda prchají či se dostávají do Řekotočí pod rouškou tmy :-) ale tak pokud by to bylo dle knihy vůbec se nezlobím páč Brienne by odjela i s Králokatem a objevila by se lady Stoneheart (nepravděpodobné ale krásná představa)

#7260 rhobos
6.6.2016 | 17:29:04
mia28

Sever – Wun Wun nice, lady Mormont taktéž, ale tohle obcházení lidí mě moc nebere. Můj malý tip, komu byl psán dopis Sansy – Robin anebo Malíček. KL – Marg go! Doufám, že Vrabčákovi brzo vytrhají peříčka. Cersei potěšila chvilkou čisté pravdy s Ollenou – jo, holka, aspoň, že přiznáš, žes to po… Pro mě skvělý moment! Kdesi – Ohař is back… No, nevím, jestli jsem vlastně ráda. Asi jo. Chtěla bych ho vidět s Aryou. Bratrstvo bez praporců – nepochopila jsem to vyvraždění, ale tak jako… Dobře no. Jinak v první chvíli jsem si říkala, co tam dělá Doran :-). Řekotočí – tak jsme si, co jsme si a příště už se začneme rubat…? Freyovci sklánějící se před Jamiem plus bod :-) Jinak ten trik a lá zabijeme Edmura – teda nevěřila jsem jim to ani trochu, Freyovi jsou přeci známí tím, že vraždí pod rouškou pocitu bezpečí ;-) Volantis – tak se nám snad konečně Dany dostane k lodím, Yara si pěkně zašpásuje a Theon snad najde poslední zbytky koulí. Už aby byli v Meerenu! :-) Braavos – WTF? Tahle Arya byla dost… divná. Je to vůbec Arya? Kde nechala Jehlu? Kde vzala tolik peněz? Co ty hadry? Jak to chodí, mluví…? Proč by se takhle pitomě procházela městem? Nechráněná, bez ostražitosti? A pak se ještě pitoměji nechá pobodat? Prodělala lobotomii či co? To mi na ni nějak nesedí. Waif je mrcha, doufám, že ji FM potrestají za to, že nesplnila úkol (resp. ani jeden, „Arya“ zatím není mrtvá a nožem do břicha určitě nevyplňuje „Don't let her suffer.“, navíc „A girl has no desires.“ rozhodně na Waif nesedí ani trochu!) Mimochodem, teorii, že Waif a Arya jsou jedna a táž osoba jsem už četla, tak uvidíme, co se z toho vyvine.

6.6.2016 | 17:35:20
mia28

#7233 Kalam: Tak hlavně proto, že Vrabčák dostal posvěcení od Cersei, která se už s jeho pomocí opět viděla v sedle, navíc se jí moc hodila zdiskreditovat Marg a Lorase, potažmo všechny Tyrelly, protože si uvědomovala jejich vliv na krále. Vrabčáka a víru před tím, než ji samotnou zatkli, obhajovala a podporovala. Tak proto neasi :-) A když pak maminka čekala v kobce, už byla cesta k Tommenovi pro Vrabčáka uhlazená. A Tommen nikdy neměl koule na to stát se králem…

#7240 Smooth
6.6.2016 | 17:38:59
Eleanor05

Já si myslela, že Bratrstvo bez praporců je hodné… Tak teda asi není. A může mi někdo vysvětlit, proč Ohař celej den sekal dřevo někde v háji, když věděl, že mu ten kněz prozradil, že nemají zbraně?

6.6.2016 | 17:45:20
Michgod

#7228 Vinstor: vsak taky tusim ze boltni nevladnou tak aby je lidi meli radi ale aby meli strach…

6.6.2016 | 17:48:08
Michgod

#7229 Hexa: v serialu kde mrtvi znovu ozivaji (ted nemyslim zombiky ale skutecne zive postavy)se snad na smrtelna zraneni ani hrat nemusi :D

6.6.2016 | 17:50:54
Smooth

#7236 mia28: Nehledě na to, že Víra v Sedm je ve Westerosu docela big deal. Význam je takový, že i Aegon dobyvatel nepočítá dobu svého kralování od svého příletu nebo od zdecimování všech armád, ale až od chvíle, kdy ho za krále prohlásil nejvyšší septon. A ještě dlouho trvalo, než se podařilo prosadit zrušení faith militant.

6.6.2016 | 17:54:18


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama