Game of Thrones (Hra o trůny) Ulthos

Ulthos

Ulthos

Svět Písně ledu a ohně a Hry o trůny pracuje se dvěma známými kontinenty, Západozemím a Essosem, a často je zmiňován ještě jižní Sothoryos. Ví se však i o existenci ještě záhadnějšího, Ulthosu.

9 1
22.5.2020

Bohužel, že Ulthos existuje, je také jedna z mála věcí, které se o něm ví. Podle autora to má zdůraznit, jak lidé ze Západozemí, na něž se zaměřuje, nevědí nic o světě východně od Qarthu a jižně od Letního moře.

Je to totiž neprozkoumaná pevnina na dalekém východě. Leží jižně od Ašaje a Stínozemí v Essosu, od kterých ji dělí Šafránové úžiny spojující Nefritové moře s neznámými moři na východě, a východně od Sothoryosu. Mezi Ulthosem a Essosem v úžinách ještě leží ostrov Ulos, nejvýchodnější ostrov známého světa.


Nikdo tedy neví, jak velká pevnina to je. Podle autora jde buď o obrovský ostrov nebo malý kontinent. Je to i nejméně zmapované místo. Na některých mapách se objevuje jen nejsevernější kousek pobřeží Ulthosu velký zhruba tisíc mil a většinou o něm nejsou žádné bližší informace. Jen ti nejzcestovalejší dobrodruzi mohou mluvit o velké řece ústící do Nefritového moře a temné, husté džungli na většině území, kam se jim podařilo proniknout.

Není proto divu, že se žádná z postav v sáze ani seriálu s jeho existencí nikdy nesetkala a součástí ságy se stal prakticky jen díky publikovaným mapám. Avšak dokazuje, že tento svět je mnohem větší, než by se mohlo zdát.

Foto: HBO

Diskuze /11

FValek

Na některých mapách je to jen východní výběžek Sothoryosu, ale těžko říct, co je oficiální mapa, jestli nějakou Martin vytvořil nebo tak…

#2 Ann Taylor #3 ori
22.5.2020 | 21:10:11
Ann Taylor

#1 FValek: Píše se to tam, že podle Martina je to buď velký ostrov nebo malý kontinent, úmyslně to nechává nejasné, tedy ta nejoficiálnější informace, jaká může být.

#4 FValek
redaktor
22.5.2020 | 21:15:02
ori

#1 FValek: Pokiaľ viem, toto je oficiálna mapa knižného sveta: https://i1.wp.com/…ones-Map.jpg?…

#4 FValek
redaktor
22.5.2020 | 21:45:54
FValek

#2 Ann Taylor:
#3 ori: Já vím, já to blbec zase komentoval ještě před dočtením, díky :D Mám to vlastně i v tom licencovaném atlasu :D

23.5.2020 | 0:47:09
Svjatogor

Objevitelský spin-off (a nemusí to být Arya) může GoT / ASoIaF nenásilně reboot… restartovat. :-)

25.5.2020 | 16:41:04
FallenMaia

Presne pre toto ma ten svet GoT tak baví, pre to tajomno okolo, že človek nevie čo je za mapou a ani sa to nemá ako dozvedieť v knihách, ani v žiadnej enyklopédii, dokonca ani sám Martin to možno nevie :D

#7 Svjatogor
25.5.2020 | 18:20:27
Svjatogor

#6 FallenMaia: Tak já bych rád viděl mapu severního cípu Západozemí. Tam to musí vypadat jako v krajinách Chaosu (Warhammer).

#8 FallenMaia
26.5.2020 | 22:40:46
FallenMaia

#7 Svjatogor: Tak to by som si tiež rád pozrel ;) Takú mapu. Niekde som čítal kedysi teóriu že vraj je to celé prepojené s Essosom, že proste keby si išiel stále na sever ďalej a ďalej tak sa dostaneš za Ašaj, ja viem je to pritiahnuté za vlasy ale je to zaujímavé ;)

#9 Svjatogor
27.5.2020 | 10:09:37
Svjatogor

#8 FallenMaia: Ale to by znamenalo, že Essos by měl stejné problémy s Bílými chodci jako Západozemí. Pokud nemají Zeď, musí je chránit armáda kněžek Pána světla.

#10 FallenMaia
27.5.2020 | 11:19:01
FallenMaia

#9 Svjatogor: Tak oni tam tuším ďaleko na východe majú nejakú obdobu Zdi nie? Zdá sa mi že sú tam nejaké obrovské pevnosti rozostavené vedľa seba ktoré pred niečím chránili miestnych obyvateľov, nebola to Zeď ale bol to dlhý rad pevností. A viem že v tej teórii bolo niečo s tým čo hovoril aj Jorah v prvej sérii Daenerys že ďaleko na východe rastie nejaká tá Duchotráva ktorá zabíja ostatné trávy a Dothrakové veria že raz všetko pokryje a svet zanikne a vraj to má mať nejaký súvis s White Walkermi, dokonca sa tam písalo že by tá biela tráva mala byť vlastne sneh, ale ako vravím, to sú všetko len teórie, jedinú odpoveď pozná sám Martin, ak vôbec ;)

#11 Svjatogor
27.5.2020 | 18:27:25
Svjatogor

#10 FallenMaia: Bílá tráva? To je hezký slovní obrat. Ten si musím zapsat a šup s ním do některé příští balady. :-)

28.5.2020 | 23:38:35
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás