Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Jaqen H'ghar zblízka

Jaqen H'ghar zblízka

Před několika hodinami jsme měli poprvé možnost vidět novou postavu Jaqena Hghara, který bude ve druhé sérii doprovázet Aryu na cestě na sever. Článek může obsahovat SPOILERY z knižní předlohy.

1 0
14.3.2012

Jaqen Hghar je muž ze země Braavos a je velmi mazaným kriminálníkem s magickými schopnostmi, který se setká s Aryou na její cestě ke Zdi.

V knižní předloze nosí Jaqen dlouhé vlasy jejichž jedna polovina je obarvena bíle a druhá červeně.

Jaqen je členem Yorenovi skupiny rekrutů, která po popravě Eddarda Starka zamíří z Králova přístaviště na sever ke Zdi. Je jedním ze tří kriminálníků, kteří byli ke službě na Zdi vybráni z neslavně proslulých „černých cel“ – podzemních kobek určených pro ty nejhorší kriminálníky. Ostatní kriminálníci, Rorge a Biter se Jaqena bojí. Jaqen během cesty na sever chová silnou náklonost k Aryi. Když na skupinu zaútočí ser Amory Lorch, Arya jeho a jeho dva spoluvězně zachrání z ohně.

V Harrenhalu se s ní opět setká a řekne jí, aby vybrala tři lidi, které má zabít, aby tak splatila Rudému bohu tři životy, o které ho připravila.

Zbytek jeho příběhu by byl už příliš velkým vyzrazením děje druhé série, a nemusel by ani odpovídat tomu, co se filmaři rozhodli s Jaqenovým příběhem udělat. Počkejte si proto na duben a na nové epizody Hry o trůny.

Zdroj: HBO

Diskuze /7

MARK

mas par drobnych chyb v popisu, a taky by mozna bylo lepsi zachovavat jmena stejne jako v ceskem prekladu, ale jinak krasne napsane :-)

#4 Teebo
15.3.2012 | 15:58:06
bechr05

Nadhod co je jinak a ja to rád změním. Momentálně totiž teprve začínám se čtením druhé knihy.

#3 Teebo
čestný člen redakce
15.3.2012 | 17:10:42
7.4.2014 | 18:14:19
7.4.2014 | 18:14:39
Locker

#4 Teebo: ! Lolfd

24.5.2015 | 16:10:43
Locker

#4 Teebo: !co to je za kokotinu

#7 Locker
24.5.2015 | 16:11:04
Locker

#6 Locker: ! lulal!

24.5.2015 | 16:11:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama