Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Porovnání seriálu a knižní předlohy

Porovnání seriálu a knižní předlohy

Pokud jste znalci knižní předlohy, tak určitě porovnáváte knihu se seriálem. Někde vám něco chybí, někde je toho zase moc, jinde je v seriálu něco úplně vymyšleného.

5 0
20.10.2014

První článek – Úvod

Druhý článek – Úprava struktury

Třetí článek – Zjednodušování

Čtvrtý článek – Dramatizace

Pátý článek – Charakterizace & Rozpočet

Šestý článek – Praktičnost & Uvěřitelnost

Sedmý článek – Úmrtí z první a druhé řady

Osmý článek – Úmrtí z třetí řady

Devátý článek – Úmrtí ze čtvrté řady (I/II) 

Desátý článek – Úmrtí ze čtvrté řady (II/II) 

Jedenáctý článek – Český překlad Písně ledu a ohně 

O své názory se můžete podělit do diskuze.

Zdroj: HBO

Diskuze /16

Markoman96

Tak to jsem četl už asi i před měsícem a musím říct, že je to bezvadně vykonaná práce :)

20.10.2014 | 20:17:07
Pouty

Přesně tak, během sledování 4.série jsem už trošku začínal mít zlost na tvůrce, že se to vzdaluje od knihy, některé scény úplně jinak udělané apod. Po přečtení těchto článků jsem už na jejich straně a dokážu naplno ocenit jejich práci. Myslím, že by každý čtenář, kterému se adaptace přestává líbit nebo spíš s některými věcmi přestává souhlasit, si to měl přečíst.

#3 Ferty
20.10.2014 | 20:21:30
Ferty

#2 Pouty: Přesně, vůbec se mi nelíbí, kam to směřuje.

#5 Pouty
20.10.2014 | 21:26:23
Benjax

Chybička se vloudila, „šestá článek“

20.10.2014 | 21:30:39
Pouty

#3 Ferty: No, ale právě po přečtení těchto článků tomu naprosto rozumím :)

20.10.2014 | 21:31:21
adam16

skvelé články, palec hore

20.10.2014 | 21:33:21
Dark Angel

Naozaj veľmi dobré napísané články. Videl som ich už pred časom na tejto stránke v diskusií ich niekto odporučíl fakt dobra robota a každý by si to mal prečítať :)

20.10.2014 | 22:28:18
xDzambar

Změny jsou většinou dobré a nutné. I když někdy docela zásadně mění karmu některých postav. Zatimco ve filmu zabil Tyrion Šae prakticky v sebeobraně, v knize to byla poměrně nekompromisní vražda z pomsty a žárlivosti. Navíc v knize ještě nechal Tyrion úkladně zavraždit jistého zpěváka, který mu za Šae dolézal. Ve filmu mi celkově přijde, že je Tyrion kladnější postavou než v knize (i když třeba jeho vztah se Sansou Stark byl vylíčen hodně podobně a i v knize působí hodně kladně, na to že to je Lannister). Taky by mě zajímalo jak si tvrůci poradí s tím, že poté co Tyrion uprchne z Králova přístaviště, tak v knize cítí hlubokou nenávist vůči Jaimemu a v podstatě si přeje jeho smrt, kdyžto ve filmu se s ním rozloučí s láskou a vděkem. Tvůrci podle mě neměli z filmu vynechávat Tyrionovo manželství s Tyšou, protože v knize to pro jeho postavu hraje zásadní roli. Přitom ve filmu by se to dalo klidně vyřešit 2 až 3 krátkými dialogy.

20.10.2014 | 22:39:19
Zmiaz

Přesně jsem si říkala to samé. Jak chtějí pracovat s tím, že zatím co v knihách Tyrion Jamieho doslova nenávidí a přeje mu to nejhorší, tak v seriálu se rozešli v dobrém. Jenže my nevíme co bude v další knize. Je taky možné, že se už oba nikdy nesetkají, nebo že si to v knižní podobě Tyrion urovná v hlavě a odpustí mu.

Jinak k článku – je naprosto normální reakce, že když něco čteme a pak to vidíme jinak, tak se nám to automaticky nelíbí. Ale jak se píše, seriál je pro diváky, knihy pro čtenáře. Divák nevidí do hlavy postav, takže se musí zjednodušovat, zatím co čtenář v nich tráví spoustu času.

Já osobně si beru z obojího něco… seriál je pro mě skvělý z té vizuální stránky. Martin nenechává tolik volného prostoru na představivosti, proto u hodně scén si říkám… to je téměř přesně tak, jak jsem si představovala(jasně že to nikdy nemůže být přesný). Už se těším na Dorn, v knize jsem si je dost oblíbila a taky na zvolené herce. Největší radost mám z postavy High Sparrow, jsem si jistá že Jonathan Pryce bude skvělý. Stejně jako se mi líbí výběr pro Dorana, Area a Nymerii.

21.10.2014 | 9:36:21
Orea

Ach bože… já měla za to, že nesmyslné a stupidní přechylování ženských příjmení je k vidění jen na novinkách, ale při čtení těch článků mě jímá hrůza, a to nejsem ani zdaleka v polovině.. Margaery Tyrrelová, Lysa Arrynová, Talissa Maegyrová.. to jako vážně? blijící smajlík

A jinak bych rozhodně netvrdila, že všichni věděli, která bije, když Tywin nechával přetavit ty meče… spousta lidí ani nevěděla, že to jako nechal roztavi Led…

26.10.2014 | 22:37:45
Salim Hrdonožka

jestli chceš následovat svého smajlíka, tak si přečti, co bylo v jednoum čánku:

Nymeria Sandová

#13 Orea #14 Orea
27.10.2014 | 0:00:24
Lucifrid

Jednou je přechylování norma, tak se nedá nic dělat. Mně se to taky nelíbí, ale prostě je to tak. Už jsem si zvykla a do titulků už to rvu automaticky.

#13 Orea
webmaster
27.10.2014 | 0:46:53
Orea

#11 Salim Hrdonožka: nechutné… sprostota, jak by řekla postava z jedné knížky, bohužel si už nevzpomenu, která :-D

#12 Lucifrid: jaká pak norma? copak titulky jsou nějakej ofociální text, kde se autor musí držet přihlouplé a nesmyslné normy? nejsme snad retardovaní, abysme neviděli, jakého pohlaví postavy jsou… titulky z edny jsou většinou kvalitní, ale jestli tam někdy uvidím takovou zvrhlost, tak mi to opravdu hodně zkazí zážitek ze seriálu… obzvášť do fantasy se to fakt nehodí :-/

28.10.2014 | 22:52:45
Orea

#11 Salim Hrdonožka: ještě něco… sakryš škoda, že příspěvky nejdou editovat, bych nemusela psát dvakrát :-)

že nenapsali rovnou Písková :-D

#15 Salim Hrdonožka
28.10.2014 | 22:54:56
Salim Hrdonožka

#14 Orea: Když jsem četl o souboji Rudé zmije- vyvaléné oči, když jsem ho viděl- zbělal jsem, ale ani jedno se nedá srovnat s tím, co jsem pocítil po tom… slově

p.s.: sprostota (musel jsem si to najít)- z Tance s Draky, prolog, umírající měnič (myslím, že Šestikůže) vzpomíná na svého učitele jménam Haggon. Prý zakazoval ovládat lidi a právě tomu říkal sprostota.

#16 Orea
29.10.2014 | 1:14:27
Orea

#15 Salim Hrdonožka: :-D

jj, to je on :-)

30.10.2014 | 21:28:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama