Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 289×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Potenciální prequel o princezně Nymerii našel svou scenáristku

Potenciální prequel o princezně Nymerii našel svou scenáristku

Stanici HBO se podařilo najít nadanou scenáristku, která se chopí potenciálního prequelu o princezně Nymerii. Nyní je tedy pouze na ní, zda se seriálu nakonec dočkáme.

11 9
27.5.2021

Stanice HBO vytvořila hned několik tvůrčích týmů, které aktuálně pracují na potenciálních prequelech Hry o trůny. Jedním z nejnovějších projektů se stal potenciální seriál 10,000 Ships, který by se měl zaměřit na legendární princeznu Nymerii, zakladatelku rodu Martellů. Tento projekt aktuálně našel svou scenáristku, a tak se nemůžeme dočkat toho, zda seriál nakonec bude realizován.

Seriálu se konkrétně ujme producentka a scenáristka Amanda Segel, která má na svém kontě například úspěšný seriál Person of Interest nebo nedávno ukončený seriál Helstrom. Její úkol je nyní jasný – musí napsat scénář k pilotní epizodě, podle kterého stanice HBO rozhodne o tom, zda seriálu objedná pilot, či nikoliv.


(Martellové byli v seriálu Game of Thrones poměrně nevyužiti. Foto: HBO)

Příběh seriálu se odehrává tisíc let před tím, který nám nabídl seriál Game of Thrones. Hlavní hrdinka, princezna bojovnice Nymeria, tehdy připlula z Východních zemí do Dorne, protože se obávala, že její lid podlehne zkáze. Všechny se proto rozhodla dostat přes moře do nové země, a to údajně až v deseti tisících lodích, podle kterých vznikl pracovní název tohoto seriálu.

Příběh princezny Nymerie je vskutku bohatý, a proto teoreticky představuje dobrou předlohu pro seriál, otázkou však je, jak se jí Amanda Segel chopí. Pevně ale věříme, že napíše povedený scénář, díky kterému dá stanice HBO zelenou tomuto projektu.

Zdroj článku: EW

Diskuze /2

Fat Tony

Rozhodne zaujimava tema. Najdolezitejsie bude ale zohnat kvalitnych scenaristov, kedze v porovnani s GoT tu je popisana len na hrubo popisana historicka linka, nic viac…

27.5.2021 | 10:42:17
Moor8

To jako hodlají dřenit každou koninu? Tak to by mě zajímal osud Horkého koláče. Můžou z toho udělat sitcom z hospodského prostředí.

29.5.2021 | 0:08:19
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama