Game of Thrones (Hra o trůny) Proč došlo ke zrušení prequelu s názvem Bloodmoon?

Proč došlo ke zrušení prequelu s názvem Bloodmoon?

Proč došlo ke zrušení prequelu s názvem Bloodmoon?

Seriál Game of Thrones se mohl dočkat prequelu, který byl zasazen několik tisíc let před jeho příběhem. Proč se stanice HBO rozhodla nepodpořit tento projekt?

2 7
16.1.2020

V průběhu loňského roku jsme vás pravidelně informovali o novinkách, které se týkaly prvního prequelu seriálu Game of Thrones, který nesl pracovní název Bloodmoon. Seriál měl natočenou celou první epizodu, všechny hlavní a vedlejší postavy byly obsazeny a prakticky vše směřovalo k tomu, že seriál dostane zelenou. 29. říjen loňského roku se však zapsal do historie seriálového světa Game of Thrones tím, že stanice HBO zrušila tento prequel.

Se zprávou týkající se zrušení zároveň přišla novinka v podobě objednání plnohodnotné série pro nový prequel, který má již svůj oficiální název – House of the Dragon. Tato zpráva byla pro všechny fanoušky velkým překvapením, protože tento projekt je, co se týče příprav, v plenkách, zatímco původní prequel měl natočenou již jednu celou epizodu. Co tedy přivedlo stanici HBO k jeho zrušení?


Oficiálně pochopitelně nebylo nic oznámeno, ale různé spolehlivé zdroje uvádějí, že s prvním dílem Bloodmoonu byly problémy už od počátku. To se týká jak překročení rozpočtu, tak i personálních problémů a kreativních neshod. Pilotní epizoda byla dotočena už v průběhu léta, přičemž už v létě byla promítnuta několika představitelům HBO, kterým se díl nelíbil. Tvůrkyně proto celý díl sestříhala a upravila tak, aby vyhovoval požadavkům stanice, ale ani napodruhé jí to nevyšlo.

Ke zrušení se pochopitelně vyjádřilo několik lidí, jako první tak učinila herečka Emilia Clarke, představitelka Daenerys Targaryen, která řekla následující: „Moc nechápu, co stojí za jeho zrušením, asi je těžké natočit něco takového. Třeba se do toho někdy někdo ještě pustí, ale teď to rozhodně nebude. Jsem si jistá, že to zrušili proto, že to nebylo perfektní, tedy takové, jaké by to mělo být.“

Zrušení připravovaného prequelu sice zasáhlo i herce, kteří si v něm zahráli, ale jen málokdo se vyjádřil k této nečekané zprávě. Například herečka Naomi Ackie, která si tu měla zahrát nespecifikovanou postavu, prohlásila: „Takové věci se prostě dějí, seriály se ruší. Byl to skvělý projekt, ale nevyšlo. Jsem připravena na své další role, na které se opravdu těším. Tato branže si s vámi hází jako s míčkem, a proto je třeba se držet.“

Nakonec k ukončení prequelu řekl něco málo i sám spisovatel, George R. R. Martin: „Nevím, proč se HBO rozhodlo zrušit tento seriál, ale podle mě to nemá nic společného se vznikem House of the Dragon, nikdy tu totiž nebyla možnost, že vznikne buď to, nebo ono. Mrzí mě, že ta dlouhá a tvrdá práce nakonec přišla vniveč, ale takové věci se dějí. Několikrát jsem to už zažil. Vím, že tvůrkyně Jane Goldman a její tým jsou teď zklamaní, a já s nimi soucítím. Děkuji jim za jejich práci a přeji jim vše nejlepší, co se týče jejich dalších projektů.“

Diskuze /5

johnsmith182

Zrušili to kvůli lokacím, je těžký natáčet všechno v zimě a tmě.To je ten hlavní důvod. Navíc si mohli vybrat z 5 seriálů a bylo jasný, že vyberou jen jeden ze začátku

#5 mia28
16.1.2020 | 19:47:35
trk2

Joo? nehralo tam moc bilejch? ze by proto?

#3 AqNut
17.1.2020 | 14:50:00
AqNut

#2 trk2: tak tak na severu asi nebylo dost černochů

#4 Misso
18.1.2020 | 18:52:19
Misso

#3 AqNut: to si nemyslím by to kludne mohli vykompenzovať feministkami a homosexuálmi.

22.1.2020 | 22:59:41
mia28

#1 johnsmith182: Celé by se to snad po tmě neodehrávalo :-). I když, kdo ví…

27.1.2020 | 17:26:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Kdo usedl na železný trůn?

Už od začátku seriálu Game of Thrones všechny zajímalo, kdo se na jeho konci zmocní trůnu. Pokud jste finále osmé řady ještě neviděli, tak následující článek nečtěte. 

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás