Game of Thrones (Hra o trůny) Warcraft III a Píseň ledu a ohně

Warcraft III a Píseň ledu a ohně

Warcraft III a Píseň ledu a ohně

Pokud jste fanouškem známé hry Warcraft III a knižní ságy Píseň ledu a ohně, tak potom si můžete zahrát warcraftovou mapu na motivy Písně ledu a ohně.


26 0
5.11.2015

Seriál Hra o trůny není pouhým seriálem. Skládá se velkého univerza tvořeného knižní předlohou, počítačovými hrami, speciálními písněmi, komiksy atd. Do tohoto světa patří i speciální fanouškovská mapa A Song of Ice and Fire, která je součástí počítačové hry Warcraft III.

Každý z vás určitě alespoň slyšel o hře Warcraft III, tedy o hře, která je stará přes 10 let a přesto ji pořád hraje tisíce hráčů. Mezi hráči se ale také najdou lidé, kteří tvoří různé mapy. A mezi těmito mapami je i jedna s názvem A Song of Ice and Fire. Jedná se o mapu, která je celá tvořena podle knižní předlohy, nikoliv podle seriálu.


Celé mapy se může zúčastnit až dvanáct hráčů. V mapě se nachází spousta rodů a území. Jako první je zde frakce s názvem West, ve které se nachází naši tolik milovaní Lannisteři. Další frakcí je Crownland, což jsou samozřejmě spojenci Westu. Ti mají asi největší obnos hrdinů, ale malou armádu. Proto mají spojenectví s již zmiňovanými Lannistery, kteří mají za úkol jim pomoct. Také tu je North a jejich spojenci Riverlands. Další frakce jsou bez jakéhokoliv spojenectví – Dragonstone, Reach, Dorne, Vale, Iron Islands, Nights Watch, Wildlings a nakonec Winter.

Každá frakce má své úkoly, které při splnění dávají velké bonusy. Hráči zde mohou udělat spoustu rozhodnutí, jako třeba v tom, koho si Železné ostrovy zvolí za krále po Balonově smrti, nebo jestli bude pobočníkem krále Cersei nebo Tyrion. Samozřejmě, že se hráči nemusí držet knižní předlohy. Podle jejich rozhodnutí se bude odvíjet příběh.

Po dvanácti minutách hraní začíná pravý boj, protože hráči začínají tvořit spojenectví. Pokud vás ve hře zničí, nezoufejte, stále se můžete přidat k Noční hlídce. Stane se z vás rekrut Noční hlídky a můžete se vydat do boje proti zimě. Po dosáhnutí desáté úrovně se z vašeho rekruta stává náhodně stavitel, majordomus nebo průzkumník. Hra rozhodně stojí za to, proto se připravte k boji.

Autor článku: @Valar

Diskuze /18

Kimberlly

Warcraft, áno! :)

5.11.2015 | 19:11:30
tap

ja jsem si kdysi vytvoril mapu do heroes 3 :) daenerys zacinala za morem a mela k dispozici jen nekolik dracich budov a par najezdniku a postupne dobyvala mesta. Na severu jsem mel Necropolis s brutalne vytunenym witch kingem, za kteryho se nedalo hrat, hral za nej komp. A v zapadozemi se dalo hrat bud za alianci starku a baratheonu, alianci tyrellu a lannisteru nebo za dorne. Greyjoye ovladal komp :) skoda, ze uz ji nemam, padla omylem za obet formatovani disku :D

#5 Rob2
5.11.2015 | 19:18:35
AviaRa

Mód do Crusader Kings II nebo Mount & Blade Warband je mnohonásobně větší, lepší a rozvinutější… (Jestli tu někdy v minulosti byl, tak se omlouvám, ale myslím že jsem ho zde nespatřil :) )

#7 Rodney_ #8 Locker #15 Snoopy dog
5.11.2015 | 19:44:31
Holldir

To už ti lidi, ale fakt přehání :D

#10 Zeorg
5.11.2015 | 20:15:39
Rob2

#2 tap: Nechtělo by se ti jí znovu vytvořit? :)

5.11.2015 | 20:39:22
Valar

Kdyby si někdo chtěl zahrát, přidejte si mě na skype petasjirkal :)

5.11.2015 | 22:28:45
Rodney_

#3 AviaRa: jo ale CK II je hra už jen pro opravdový strategický fajnšmekry, pro víc casual hráče bych doporučil spíše Westeros Total war (modifikaci pro Medieval II). Divím se že ještě není žádná kvalitní hra o GoT, jen nepovedené RPG, ještě horší strategie a telltale což je jen příběh. Třeba něco na styl Witchera 3 zasazený do světa GoT by byl masakr.

#9 Locker #12 Syntey
5.11.2015 | 23:09:43
Locker

#3 AviaRa: Nebyl tu a ano, je lepší. Mainstream bohužel tyto hry nezná, nebo je ignoruje, neboť je v nich daleko rozvinutější AI (což vyžaduje více přemýšlení pro hráče).

5.11.2015 | 23:20:15
Locker

#7 Rodney_: Medieval II Total War (a klidně i tu modifikaci) bych považoval za nejlepší hru od SEGA, kdyby tam nebylo totálně vymrvené AI.

#16 AviaRa
5.11.2015 | 23:21:38
Zeorg

#4 Holldir: vo W3 spravili už všetko… už aj nejakú hru som hral čo keď sme zabili bossa tak nám nejaká nahá baba vyskočila na obrazovku :D

6.11.2015 | 0:55:48
Zeorg

ale táto hra je na hovno som to hral a je to iná nuda… všetko spravené podla got a potom aj hra tak vyzerá… už aj lotr a iné sračky som hral ale hratelnosť nanič. radšej footmen:)

6.11.2015 | 0:59:48
Syntey

#7 Rodney_: Souhlasím.. Ale spíše bych raději něco jak Skyrim, to by byla pecka :)

6.11.2015 | 9:27:06
Degas10

Hrál jsem většinu zmíněných GoT módů a všechny byly dobré v CK2 je, ale spousta věcí, které nedávají smysl (Ale přesto neodradí od hraní), je to kvalitní, ale né tak návykové jako právě Warcraft mód. Hratelnost není nic úžasného, proto je dobrý spíše pro lidi, co nad módama do Warcraftu strávili již delší dobu. Za zdí je skvělé hrát za Bílé chodce, můžete s nimi v pohodě vyhrát celou hru, pokud se proti vám nespojí. Ovládání velkého množství jednotek je velmi chaotické, proto by byla mnohem lepší předělávka do SC2.

#14 Snoopy dog
6.11.2015 | 15:36:36
Snoopy dog

#13 Degas10: Mod na GoT ve SC2 je ale je to takoví nic moc.

6.11.2015 | 15:54:27
Snoopy dog

#3 AviaRa: Chtěl bych se zeptat ty jsi hrál mod na Mount a Blade? Chtěl jsem si ho zahrát taky ale měl jsem problémy nešlo to spustit respektive jsem si vybral příběh a udělal postavu a hned na to mi to spadlo myslím error či co, už si to nepamatuju.

#16 AviaRa
6.11.2015 | 15:56:22
AviaRa

#15 Snoopy dog: Ano, hrál jsem ho bez problému… Tam může být hodně faktorů proč to spadlo (odlišná verze, ovladače, špatně vložený mód, případně crack a další…). Bohužel ti nijak neporadím, protože nevím přesně jaký error jsi dostal a tak, jedině zkopírovat do googlu, zda-li někdo neměl podobný problém…

#9 Locker: A to mě taky mrzí… AI v Total War hrách jsou dost tupé, nelogické a občas cheatující… Zrovna mód na Medieval je velmi dobře udělaný a nebýt té odporné AI tak to hraji místo Crusader Kings II…

6.11.2015 | 16:54:24
Testoretor

Hm. U Westeros: Total War mě štve ta nedodělanost. Ale už se těším, až vyjde verze 1.0, tam by měly být města dělané přesně podle seriálu, což je přímo úžasné.

Výhodou u něho ale zase je, že má hodně submódu, takže si můžeme zahrát v Blackfyrovic rebelii, War of Conquest, atd. Já osobně mám nejradši submod Petty Kingdoms.

Clash of Kings pro Mount and Blade je výborný a propracovaný. Vážně skvělý mód, ale stále by to chtělo něco navíc.

Co se týče RPG, tak existuje GoT mód do TES V:Skyrim, ale je to nehorázná sračka.

No a AI? Co čekáte? Ta bude blbá vždy.

6.11.2015 | 18:50:08
strike

Když už se obtěžovat pozorností vůči hrám/módům s Game of Thrones tématikou, tak bych si spíše do hledáčku vzal Clash of Kings, modifikaci do rpg hry Mount and Blade Warband. Narozdíl od pouhé herní mapy do warcraftu, nabízí mnohem více ať už možnost spolčit se s nějakým rodem dobře známým z knih, potažmo serialu. Nebo se vzpouřit proti všem a začít si říkat král se snahou dobýt celé západozemí. Navíc v základní hře je zabudován i turnajový systém a musím říct, že je cool feel když shodíte z koně toho bastarda Tywina Lannistera.

9.11.2015 | 5:32:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Osmá série

Kdy začne osmá série a o čem bude?

Kdy začne osmá série a o čem bude?

Tyto otázky si zřejmě klade každý z vás. Sedmá série měla pouhých sedm epizod, u osmé, která je zároveň poslední, to nebude o nic lepší. A možná se jí dočkáme mnohem později.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás