Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Dagmer

Dagmer

Služebník rodu Greyjoyů.

Sezóny 1
2012 - 2012

Dagmer se narodil na Železných ostrovech a v mládí vyrůstal po boku Greyjoyů, přičemž si jej Theon Greyjoy nepamatuje. Díky svému původu se stal loajálním služebníkem rodu Greyjoyů.

Jeho obličej hyzdí ošklivá jizva na levé tváři, která mu byla v mládí způsobená sekerou. Už jenom proto se mu často přezdívá Rozseklý. Dagmer je také znám svou horkokrevností a rivalitou, což se párkrát v seriálu ukáže.

I když pochází ze Železných ostrovů, tak není známo, z jaké rodiny pochází. Zřejmě se nejedná o nikterak významný rod, když vyrůstal po boku Greyjoyů a stal se také jejich služebníkem. Po dosáhnutí určitého věku se stal námořníkem pod vedením Yary Greyjoy. Po příjezdu jejího bratra Theona se stal jeho hlavním důstojníkem.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Když se Theon Greyjoy vydává pryč ze Železných ostrovů, potkává svou posádku, která odpluje bez něj, protože nemají k Theonovi respekt. Objevuje se ale Dagmer, který se stal jeho prvním důstojníkem a říká mu, že jej vezme na loď. Při jejich rozhovoru mu Theon říká, kam míří a poté Dagmera informuje o svém chytrém plánu dobýt Zimohrad.

Po dobytí Zimohradu se koná poprava Rodrika Cassela. Theon jej původně nechtěl popravit, ale zavřít. Dagmer jej ale přesvědčil, že kdyby jej nepopravil za neoddanost k němu, tak by došlo k poklesu morálky u Theonovy posádky. Dále následuje pátrání po Brandonovi a Rickonovi, kterého se Dagmer samozřejmě účastní. Po neúspěšném pátrání vymyslí s Theonem lest, když upálí farmářovy děti jako výstrahu, a také jako přesvědčení, že našli zmizelé Starky.

Když se chýlí ke znovudobytí Zimohradu Starky, Theon burcuje svou posádku k odhodlání bojovat. Dagmer jej ale praští a spolu s celou posádkou opouští Zimohrad tajnou chodbou, přičemž tam Theona nechává pro Starky. Těsně před odchodem ještě stihne propíchnout Luwina, jehož smrt mu je cizí.

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Vyzeral vtipne, škoda že sme nevideli jeho smrť.

webmaster
17.1.2022 | 19:21:35
Trepy

jaffa kree, sholva!

3.7.2016 | 2:08:38

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama