Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Drogo

Drogo

Tvrdý a mohutný khal dothrackého klanu, který se na svůj nízký věk dostal hodně vysoko.

Sezóny 2
2011 - 2012

Drogo je válečník z klanu Dothraki, který sídlí na východě za Úzkým mořem. Je jedním z nejmocnějších válečníků, protože nebyl ještě nikdy poražen, což dokazuje jeho délka vlasů (když je válečník poražen, tak je jeho cop ostříhán).

Svým zevnějškem působí velice nebezpečně. Je to velmi svalnatý chlapík s dlouhými černými vlasy svázanými do copu. Své tělo má potetované kmenovými symboly, které mají zastrašovat nepřítele. Mezi svými druhy je velice uznávaný.

Na svůj věk toho dokázal příliš mnoho, protože se stal khalem, což je označení pro vůdce kmene. Proto je také někdy označován jako Velký khal. Jakožto vůdce si začal hledat khaleesi (manželka vůdce kmene), která má být velmi krásná a exotická. Proto přijal pozvání Illyria Mopatise, který má u sebe Daenerys Targaryen.

Drogo je…

  • synem Bharboa (†)
  • manželem Daenerys Targaryen
  • otcem Rhaega
  • strýcem Rhaenys Targaryen (†) a Aegona Targaryena (†)
  • ve skutečnosti strýcem i Jon Sněha

první série (Hra o trůny)

Drogo se jede podívat na Daenerys Targaryen, která se nachází v domu Illyria Mopatise. Hned se mu zalíbí, a proto se začne připravovat svatba, která se bude konat pod podmínkou, že Drogo poskytne svou armádu Viserysovi Targaryenovi, tedy bratrovi Daenerys. Bohužel nová khaleesi neumí jeho řečí, a tak mezi nimi po svatbě nastávají první neshody a Daenerys je se svým novým manželem nespokojená.

Daenerys se snaží svému muži přiblížit, proto se učí jeho jazyk, a jak jej správně uspokojit v posteli. Tímto jsou Daenerys a Drogo společně šťastni a Drogo je ještě o to víc šťastnější, když se dozví o svém dítěti, které Daenerys čeká. V této době také Viserys začne pociťovat, že Drogo nesplní jejich dohodu, proto začne požadovat, aby se stal vůdcem jeho vojsk. Drogo rozkáže strážím, ať jej zajmou a se svolením Daenerys na něj vylije rozžhavené zlato, které symbolizuje zlatou korunu, kterou si pořád vyžadoval.

Daenerys jej i přes to žádá, aby vedl invazi přes Úzké moře, ale Drogo to odmítá. Změní názor poté, co se dozví o pokusu o zabití Daenerys králem Robertem Baratheonem. Proto začne dobývat jednotlivé vesnice, aby získal otroky na stavbu lodí. Při dobývání jej jeden z válečníků obviní z toho, že až příliš poslouchá Daenerys, ale Drogo jej v klidu porazí i bez použití zbraní. Z bitky odejde jen se šrámem, který mu dezinfikují pochybné otrokyně.

Drogo i přes pomoc otrokyní podlehne infekci a není dále schopen vést svůj kmen. Daenerys poprosí pochybné otrokyně, ať mu pomocí magie pomůžou zpátky na tento svět. Ty proto zabíjí koně na jeho těle, ale přitom umře také jejich syn Rhaego jako oběť jeho znovuzrození. Drogo je sice znovu živý, ale vůbec se nehýbe a nevnímá, proto jej večer ve stanu Daenerys zabíjí.

druhá série (Střet králů)

Daenerys vstupuje ve městě Qarth do Domu neumírajících, kde je svědkem nejrůznějších vizí a předtuch. Kromě zasněženého sálu s Železným trůnem a oblasti za Zdí narazí i na stan svého zesnulého manžela.

Když Daenerys vstoupí do stanu, tak uvidí Droga, který sedí a chová jejich nenarozené dítě. Když to Daenerys spatří, tak ihned jde ke svému manželovi a společně chovají svého syna. Daenerys si tuto radostnou chvíli užívá, ale po chvíli si uvědomí, že nic z toho není skutečně a tak svého manžela opouští a pokračuje dál do neznáma.

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Škoda ho, vyzeral nádejne.

webmaster
30.12.2021 | 17:47:45
Urkij

Měl jsem ho rád, ale zemřel úplně zbytečně.

21.8.2017 | 19:00:09
Evelyn11

TOP!!!

21.9.2016 | 11:46:16
Trepy

Čekal jsem, že bude dobývat západozemí, ale pak jsem zjistil, že tenhle seriál je nepředvídatel­nej :)

3.7.2016 | 1:40:28
Luciz

:) :)

15.6.2016 | 20:46:02
SER WILHELM BOOMBERG  ZLOZMRD Z KAILINSKÉ DRŽBY

Nasteroidovanej nesympatickej dvoumetrovej pazmrd. A to jste ještě neviděli tu ošklivou cikánskou skřetici, kterou tenhle herec ve skutečnosti bodá

Socirel

Škoda že už nedobude Západozemí.

24.5.2016 | 11:07:24
Spiker

Největší borec v GoT!

14.5.2016 | 21:06:08
Somebody Special

100% nejlepší bojovník na východě. Chtěl bych vidět Drogo vs Jaime. Jaime by ho asi sundal díky zbrani, jak jsme viděli v případě Jorah vs Mogo (?) když se šel mrknout právě na Droga.

1.5.2016 | 13:57:15
scroller

Borec, borec, jeho smrt bylo velice smutná, ale nemůžu říct, že si ji nezasloužil…

3.4.2016 | 16:38:40
1

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama