Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 289×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Duch

Duch

Jonův zlovlk.

Sezóny 7
2011 - 2019

Zlovlci, větší a inteligentnější vlci, jsou pro severské rody něco jako posvátná zvířata, protože v Západozemí již dávno vyhynuli. Obzvláště významní a cenní jsou však pro rod Starků, který má zlovlka ve svém znaku. Není proto divu, že jsou všichni překvapeni, když se jejich rodině podaří nalézt mrtvého zlovlka, který nedávno porodil šest zlovlčat. Uvědomí si totiž, že může jít o vůbec poslední zlovlky na světě.

Když všechny zlovlky nalezne lord Eddard Stark, tak je dá všem svým dětem na starost, i když se původně zdráhal této myšlence. Všichni jeho potomci tedy dostanou jednoho, přičemž Jon toho svého pojmenuje jako Duch.


Duch je…

první série (Hra o trůny)

Když rodina Starků nalezne malá zlovlčata, tak Jon dostane jediného zlovlka, který se svou barvou liší od svých sourozenců. Theon na to trefně zareaguje tím, že přesně takový se hodí pro Jona, protože i on je odlišný od svých sourozenců. Duch následně žije s Jonem na Zimohradu, odkud společně odcestují na Černý hrad, kde se Jon přidá k Noční hlídce.

Členové Noční hlídky nemají problém s Duchovou přítomností, a proto tu může zůstat. Jon se s ním pravidelně vídá a krmí ho, přičemž ho i několikrát využije. Například když Rast začne obtěžovat Sama, tak Jon využije Ducha k tomu, aby to již nedělal. Následně, když se Jon a Sam vydají poprvé za Zeď, se Duchovi podaří nalézt mrtvá těla bratrů Noční hlídky.

Když jsou tito zesnulí bratři odneseni na Černý hrad, tak ožijí v podobě nemrtvých. Duch si toho všimne jako první, a proto zavčas Jona upozorní. Následně se bratři Noční hlídky vydají za Zeď, přičemž Duch opět doprovází svého páníčka.

druhá série (Střet králů)

Členové Noční hlídky postupují dále na sever, až dorazí do Krasterovy bašty, kde se na čas utáboří. Duch je i nadále po Jonově boku, nicméně ve chvíli, kdy si všimne Fialky, která zrovna nese mrtvého zajíce, tak za ní přijde a začne mít o něj zájem. Fialka se ho lekne, ale v tu chvíli přijde Sam, který ho odežene.

Po menší přestávce se bratři Noční hlídky vydají dále, ale Jon a Duch se oddělí od své skupiny a přidají se ke Qhorinově výpravě. Duch je i nadále následuje, ale během dalších a dalších cest se začne neustále vzdalovat, až zmizí úplně. Jon netuší, kam se jeho zlovlk právě poděl, ale v tu chvíli začne mít jiné starosti, a proto jeho nepřítomnost příliš neřeší.

třetí série (první část Bouře mečů)

Duch se začne toulat po severu, až se rozhodne vrátit zpátky na jih. Cestou dorazí k Pěsti Prvních lidí, kde je zrovna spousta nemrtvých. V dáli si však všimne Sama, kterého zrovna přepadl jeden z nemrtvých, a proto se za ním rozběhne a onoho nemrtvého zneškodní. Díky tomu ho pak lord velitel Jeor Mormont lehce zabije.

Když bratři Noční hlídky zjistí, co se děje, tak se vrátí do Krasterova sídla, přičemž Duch je doprovází, i když je Jon prozatím neznámo kde. Po příchodu do bašty do ní Duch odmítne vstoupit a začne se opět toulat po okolních lesích. Neustále se však vracel ke Krasterovu sídlu, protože věřil, že se sem vrátí i Jon.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Krasterovy bašty se zmocní dezertéři z řad Noční hlídky, kterým se Ducha zároveň podaří uvěznit. Překvapivě ho však nezabijí, ale neustále ho krmí. Často ho navštěvuje Rast, který si z něj jen utahuje a škádlí ho, přičemž moc dobře ví, že kdyby Ducha pustil, tak ten by ho zabil na místě.

Po čase je Krasterova bašta přepadena členy Noční hlídky, kteří přišli pobít všechny dezertéry. Duchovi se podaří dostat z klece, přičemž se na chvíli setká se svým sourozencem Létem. Poté se mu podaří zabít Rasta a setkat se s Jonem, kterého neviděl zhruba rok. Když se následně vrátí na Černý hrad, tak ser Alliser Thorne poručí, aby byl Duch zavřen do klece, kde je až do bitvy o Černý hrad, jenž zrovna přepadli divocí. Sam pustí Ducha, kterému se podaří zabít několik divokých, přičemž celou bitvu nakonec přežije.

pátá série (Hostina pro vrány)

Duch zůstane na Černém hradu, kde pořád roste a roste. Často se nachází na nádvoří, kde okousává kosti a sleduje, jak jeho páníček a ostatní bratři Noční hlídky trénují. Jon a Duch se však opět na čas rozdělí, protože Jon odjede s divokými do Tvrdodomova, kde je svědkem masakru.

O Ducha se tudíž nyní stará Sam, kterého si Duch velmi oblíbil. Sam ho pravidelně krmí, přičemž mu dovolí pobíhat po celém hradě. Toto výjimečné pouto mezi člověkem a zvířetem se Samovi nakonec vyplatilo, protože když se pár členů Noční hlídky rozhodlo znásilnit Fialku, tak se Duch postavil před Sama a Fialku, které chránil. Bratři Noční hlídky si právě díky němu rozmysleli to, co chtěli původně udělat, a utekli pryč.

šestá série (Tanec s draky)

Jakmile je Jon zavražděn členy Noční hlídky, tak Duch začne výt žalem. Díky tomu se na nádvoří objeví Jonovi přátelé, kteří jsou zdrceni tím, co se stalo. Duch následně společně s ostatními brání Jonovo tělo, zatímco čekají na příchod posil, díky kterým by se mohli vypořádat s Jonovými vrahy.

Jakmile se tak stane, tak je Duch neustále po Jonově boku, přičemž Melisandra se rozhodne Duchova páníčka oživit. Následně právě Duch jako první zjistí, že Jonovi opět bije jeho srdce, a proto zvedne hlavu a ihned za ním přijde. Díky tomu tak mohou být opět spolu.

Jon a ostatní se poté vypraví na jih, aby se vypořádal s Ramsaym Boltonem, který se zmocnil Zimohradu. Když však dojde k bitvě, tak té se Duch neúčastní. Jeho páníčkovi se podaří zvítězit, a proto se společně vydávají domů.

sedmá série (Vichry zimy)

Tento zlovlk v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Jon se začne věnovat panování a cestuje po světě, přičemž jeho zlovlk zůstane na Zimohradu, kde je o něj dobře postaráno. Nicméně i jeho ovlivní následný konflikt mezi živými a mrtvými, a proto se účastní bitvy o Zimohrad. Je například v první vlně, která se vydá na nemrtvé, ale tento útok nedopadne dobře. Duch ho však naštěstí přežije, i když za cenu velkých zranění.

Duch nakonec přežije celou bitvu, přičemž se na Zimohradu rozloučí se svým páníčkem, protože ten se vydá na jih. Jon přemluví Tormunda, ať vezme Ducha s sebou na sever, kde by se dočkal patřičné volnosti. Tormund tak učiní, ale Jon se za nimi nakonec vydá, a tak se oba opět shledají na Černém hradu. Odtud všichni zamíří za Zeď, kde budou žít společně.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Robinson

Top

1.4.2020 | 0:10:39
Lady Adeline

Uzasny chlupac :-) Vzdy byl verny a velice odvazny! Zachranil hodne postav a je skvele, ze prezil az do uplneho konce.

31.3.2020 | 22:02:38
Batiatus

Najlepší zlovlk

31.3.2020 | 18:46:27
Kothy

nej!

31.3.2020 | 15:20:29

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama