Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Eddard Stark

Eddard Stark

Pán Zimohradu, hlava rodu Starků, strážce Severu, manžel Catelyn Tully, podpořil Roberta Baratheona v boji o Železný trůn a porazil rebelii rodu Greyjoyů.

Sezóny 1
2011 - 2011

Patriarcha rodu Starků a strážce Severu vládnoucí pevnosti Zimohrad. Eddard je pravý vůdce, jenž ctí čest a spravedlnost, sic se některým může zdát až příliš rezervovaný a chladný, což jakoby přímo reprezentovalo jeho život na severu Západozemí.

Eddard byl již od dětství blízkým přítelem Roberta Baratheona, kterému pomohl porazit rod Targaryenů a dosadit ho na Železný trůn Sedmi království. Nyní, když zemřel Jon Arryn, jejich starý učitel a především Baratheonův pobočník, je tato pozice nabídnuta Starkovi. Lord Eddard je ženat s lady Catelyn Tully, se kterou má pět dětí. Vedle toho má ještě jednoho nemanželského syna, Jona Sněha.

V seriálu si kromě Seana Beana zahrál Eddarda i herec Robert Aramayo (mladší Eddard).

Eddard Stark je…

první série (Hra o trůny)

Poté, co se dozví o možném komplotu rodu Lannisterů proti králi, přijme Eddard post Robertova pobočníka. Po příjezdu do Králova přístaviště, hlavního města Sedmi království, tak začne na vlastní pěst vyšetřovat podezřelé okolnosti svého předchůdce Jona Arryna.

V tomto ohledu se dostane do těsné spolupráce s dvěma členy královské Malé rady, Petyra Baeliše a Varyse. I když jim plně nedůvěřuje, nepřímo právě díky nim nakonec odhalí pravdu, kvůli které byl Jon Arryn zabit. Že všechny děti královny Cersei Lannister ve skutečnosti nejsou potomky krále, ale nemanželští bastardi královnina bratra Jaimeho Lannistera.

Když král Baratheon umírá, je jím Eddard jmenován regentem trůnu. Jelikož však ví, že se ho královna Cersei nevzdá bez boje, přijme pomoc od Baeliše, který by mu pojistil případnou nutnost získat si trůn silou. Baeliš však Eddarda zradí a sám Ned je uvězněn jako zrádce a uzurpátor trůnu a odsouzen k trestu smrti. Protože si je ale královna Cersei vědoma Eddardovy počestnosti, rozhodne se ho nechat žít. Její syn Joffrey Baratheon, nyní nový král Sedmi království, však nakonec proti její vůli nařídí setnout Eddardu Starkovi hlavu.

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii vystupuje, ale hraje ji jiný herec

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii vystupuje, ale hraje ji jiný herec

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
peta5

Jedna z nejlepších postav vůbec, rád bych viděl nějaký pokračování kdyby přežil :-/

22.8.2017 | 21:51:11
Locker.

Kdo by ho neměl rád…avšak jeho čest až hloupost se stala zhoubou rodu Starků…nebýt Malíčka, tak by ten rod již dávno vychcípal…Malíček je strážcem Starkům a Ned mu za to z nebe děkuje.

20.8.2017 | 12:54:24
MercedesKatty

Neměla jsem ho ráda. Vlastně ani nevím proč, ale jeho smrt byla nejlepší a neočekávaný okamžik 1. série.

13.8.2017 | 21:51:17
widy.33

super chlap bola som strašne sklamaná ked ho popravili do poslednej chvíle som verila, že to tak nebude:( ludia pre neho bojovali pretože chceli nie pretože museli FRAJER

widy.33
9.8.2017 | 11:15:34
Fesi

Jediny pravy kral!

8.8.2017 | 22:22:57
Crixus2204

Naprostý srdcař. Postava, jež by pro nás měla jít příkladem – Smysl pro povinnost, pro čest, pro dobrotu. Čest pro něj znamená více, než život. Viz. Jeho poprava, Jon a mnoho dalších skutků. Nede, kéž by jsi v tomto seriálu vydržel déle.

28.7.2017 | 13:22:17
Germaister

Prostě Ned : naivní a hloupý – Když hraješ Hru o trůny bud vyhraješ nebo zemřeš

22.7.2017 | 11:06:06
SansaStark

To, co někdo nazývá naivitou, mi u něj přišlo jako čest. Neměl zapotřebí žádné hry a lži, snažil se hrát férově, bohužel na to doplatil. Je mi moc líto, že zemřel hned v první sérii, teď mi totiž v seriálu chybí taková postava jako byl Eddard. P.S. pro mě ten herec bude stejně navěky Boromir :D

16.7.2017 | 13:25:10
Trrrdlo

Naivní a hloupý, což je bohužel znakem Starků (snad krom Aryi a Brana).

15.7.2017 | 14:32:06
Car

je zajimava jak nas vsechny tahle postava chytla za srdce a ja nejsem vyjimka :-) mrzi me ze neprezil ani prvni serii :-(

12.7.2017 | 0:11:32

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama