Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Hodor

Hodor

Mentálně postižený služebník rodu Starků.

Sezóny 5
2011 - 2016

Hodor je služebník a nedobrovolný vazal rodu Starků. Je mentálně postižený, protože nedokáže říci jiné slovo než „Hodor“, což v podstatě znamená nic a zároveň všechno. I přes jeho postižení ale dokáže pochopit všechny rozkazy, které jsou mu uděleny, tudíž je z něj v podstatě skvělý služebník.

O jeho původu toho známe velmi málo. Není jasné, jak se dostal právě k rodu Starků, zřejmě se tak stalo přes jeho jediného žijícího příbuzného, kterým je jeho prababička, stará chůva rodu Starků. Sám Hodor se narodil již jako velice veliký a silný, proto se jej rozhodli i přes jeho postižení ponechat, což se jim opravdu vyplatilo.

Hodor je…

  • pravnukem staré chůvy

první série (Hra o trůny)

Hodor se účastní slavnostního přivítání krále Roberta Baratheona jako každý služebný. Když dojde k vážnému zranění mladého Brandona Starka, tak se z Hodora stane jeho osobní služebník, protože jej kvůli jeho hendikepu přenáší všude, kam jen bude chtít. Tyrion Lannister mu vymyslí sedlo, díky kterému může zase jezdit na koni. Tento plánek také částečně pomůže k výrobě popruhů, které má poté Hodor na sobě, díky kterým dokáže Brandona nosit jako kabelu na zádech.

Hodor je nadále v Zimohradu i po odchodu Robba Starka. Když se Brandon modlí u stromu starých bohů, Hodor vběhne za ním úplně nahý, protože se právě koupal v jezeře. Brandon mu rozkáže, ať se jde okamžitě obléci a Hodor jej poslouchá.

druhá série (Střet králů)

Hodor je stále pro Brandona velice důležitý, když jej nosí všude, kam si zamane. Po dobytí Zimohradu Theonem Greyjoyem je spolu s Ošou, Brandonem a Rickonem Starkem vzat do zajetí. Ti však za pomocí Oši prchají ze Zimohradu na nedalekou farmu.

Theonovi se nepovede nalézt mladé Starky, proto přivede do Zimohradu ohořelé farmářovy děti jako důkaz toho, že je našel, protože jinak by u jeho mužů došlo ke vzpouře. Mezitím Hodor a Starkové jsou v katakombách v Zimohradě, protože to je jediné místo, kde by je Theon nehledal. Hodor nakonec společně s Ošou a Starky prchá pryč ze Zimohradu za Jonem Sněhem na Zeď.

třetí série (první část Bouře mečů)

Hodor pokračuje v cestě na Zeď spolu s Brandonem a spol. Jednoho dne se Brandon probudí s křikem ze svého spánku, tak jej jde Hodor zkontrolovat, jestli mu něco není. Byl to ale jen další sen, tak se nic neděje.

Jejich cesta je zavede do větrného mlýna, kde se na čas ubytují. Zrovna je bouřka a venku jsou divocí. Hodor začne potrhle pobíhat, protože má strach z bouřek, a křičet. Všichni se ho snaží utišit, aby je neprozradil, ale nic nepomáhá, tak se Brandon ve vzteku do Hodora převtělí a tím jej utiší. Skupina se poté rozdělí a Hodor cestuje spolu s Brandonem, Jojenem Reedem a Meerou Reed za Zeď.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Hodor nese celou cestu Brandona na saních či na zádech. Jednoho dne se utáboří kousek od Krasterovy bašty, proto jdou prozkoumat, kdo v ní je. Při špehování je zrádní bratři Noční hlídky zajmou a uvězní.

Do bašty vpadnou další bratři Noční hlídky a rozpoutá se bitva. Hodor neví, co má dělat, proto se do něj Brandon převtělí a zabije Lockeho, který se snažil Brandona unést.

Všichni dorazí k vysněnému cíli na severu, ale jsou přepadeni oživlými kostrami. Brandon se opět převtělí do Hodora a podaří se mu nějaké kostlivce zneškodnit. Následně jsou zachráněny malou holčičkou, se kterou se schovají v její jeskyni.

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Hodor je v magické jeskyni a pozoruje, jak Tříoká vrána a Bran chodí do svých vizí. V jedné z vizí Bran uvidí mladého Hodora. Když byl Hodor ještě mladý, tak byl zcela normální a jeho pravé jméno bylo Wylis. Když se Bran vrátí zpátky do přítomnosti, tak se Hodora ptá, co se stalo, že je dnes takový, ale Hodor mu to není schopen říct.

Zanedlouho je jeskyně napadena nemrtvými, a proto se Bran přesune do Hodora, kterého začne ovládat. Hodor vezme Branovy sáně a prchá s ním a Meerou pryč z jeskyně. Jak uprchnou, tak Hodor začne držet dveře a Meera na něj neustále řve, ať je pořádně drží. Bran je celou dobu ve své vizi, takže se mu omylem podaří ovlivnit i Hodora z minulosti.

Touto věcí zjišťujeme, proč je Hodor postižený a proč umí jedno jediné slovo. Během toho, co byl Bran v minulosti, ale ovládal Hodora v přítomnosti, omylem ovlivnil i Hodora z minulosti, který najednou dostal záchvat a vyřvával, že musí držet dveře. Právě fráze „hold the door“ (česky „drž ty dveře“) je zkráceně slovo „hodor“. Hodor z přítomnosti pak podléhá útoku nemrtvých, kteří ho zabili.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Hodora nejde nemať rád, aj keď jednoduchý človek, tak sa na neho dalo spoľahnúť. Jeho smrť je jedno z mála seriálových úmrtí, ktoré ma naozaj vzali za srdce, skoro som sa rozplakal.

webmaster
8.10.2022 | 20:56:26
PatrickD

Hodor

16.8.2019 | 20:40:47
Lady Adeline

Neznam fanouska GOT co by ho nemiloval ;-) Nejcistci dusicka :-) Moc jsem plakala kdyz umrel.

3.6.2019 | 10:49:34
qark

HODOR OF HOUSE OF HODOR, FIRST OF HIS HODOR, MAY HE LONG HODOR !

8.9.2017 | 1:21:29
spim

Trochu mi nesedí, jak ho mohl ovlivnit, když se vrátil do minulosti v přítomnosti, kdy už Hodor byl postižený? V mládí Hodora přece Bran ještě nežil, tak jak jej asi mohl ovlivnit?

12.8.2017 | 18:58:27
Crixus2204

Není třeba slov.

28.7.2017 | 13:41:58
Joffreyjebuh

HODOR :(

17.4.2017 | 13:15:49
JustEllie

U žádnýho seriálu jsem nebrečela víc :(

17.4.2017 | 12:37:32
nicolestilinski182

Brečela jsem jako malé dítě..

26.8.2016 | 21:37:55

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama