Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Jojen Reed

Jojen Reed

Mladý chlapec, který je obdařen zeleným zrakem.

Sezóny 2
2013 - 2014

Jojen je jediným synem Howlanda Reeda a mladším bratrem Meery Reed. Rod Reedů sídlí na severu Západozemí, proto je Howland Reed vazalem rodu Starků a také věrným přítelem Neda Starka.

Jojen měl své dětství těžké, protože se zjistilo, že je obdařen zeleným zrakem (síla prorockých snů), tudíž prožívá podobné sny či vize jako Brandon Stark. Někdy u něj dojde i k záchvatu, ze kterého jej vždycky dostane jeho starší sestra Meera.

Jojen Reed je…

  • synem Howlanda Reeda a Jyany Reed
  • bratrem Meery Reed

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Brandon Stark má opět vidění a spatří v něm neznámého chlapce, kterým je Jojen Reed. Za pár dní v lese k Brandonovi přijde právě Jojen. To se nelíbí Oše, která jej napadne, ale zachrání ho jeho sestra Meera, která začne držet dýku pod Ošiným krkem. Jojen přišel se svou sestrou Meerou, aby ochránili Brandona a podnikl s ním cestu za poznáním tříokého havrana. Když pokračují ve své cestě, tak Jojen říká Brandonovi, že je měnič.

Oša je na Jojena stále naštvaná a nelíbí se jí, že Brandonovi říká takové věci. Během jednoho večera má Jojen další vidění, které mu způsobí záchvat. Jeho sestra Meera jej ale zachrání. Při jejich další cestě se zastaví na území Daru, kde se usadí ve věži. Jojen trvá na tom, že Brandon musí pokračovat v cestě na sever a jít za Zeď. Oša proti tomu stále protestuje, ale nakonec ji Brandon přemluví, a tak se vydává s Rickonem na cestu do Posledního krbu.

Když se skupina rozdělí, tak se Jojen se svou sestrou, Brandonem a Hodorem přesunou do Noční pevnosti. K nim v noci přijde Samwell TarlyFialkou. Sam pozná Brandona podle Jonova vyprávění, a když se od nich dozví, že chtějí cestovat za Zeď, tak jim řekne o tajném průchodu. Celá skupina se tam poté vydává a cestuje na sever.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Jojen pokračuje s Brandonem na sever. Jednoho večera jsou probuzeni, a když se rozhodnou zjistit, co je probudilo, tak je zajmou zrádní bratři Noční hlídky vedení Karlem Tannerem.

Karl chce znásilnit Meeru, ale Jojen mu začne vyhrožovat, že jej dneska čeká smrt. Za chvíli napadnou tábor bratři Noční hlídky vedeni Jonem Sněhem. Brandon chce jít za ním, ale Jojen mu to rozmluví.

Jojen a spol konečně dorazí k vytouženému cíli. Celou cestu byl Jojen nemocný, proto je v následném boji s oživlými kostrami nepoužitelný. Jeho setra Meera ho brání seč může, ale Jojena nakonec probodne jedna z oživlých koster. Když už Meera ví, že je všechno ztraceno, tak jej doráží, aby se netrápil.

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Ja som ho moc nemal rád.

webmaster
15.3.2022 | 21:01:42
Socirel

Asi je to dobrý kluk, ale ta jeho linka.. Musíme zachránit svět.. Nuda až do jeho smrti.

24.5.2016 | 10:07:16
Spiker

Tahle parta kluků mě vůbec nezajímá.

14.5.2016 | 21:15:51
Serials.

Mám moc ráda Thomase a tahle role mi k němu přišla skvělá. :)

6.5.2016 | 20:30:55
BixB

Mise proběhla úspěšně…

5.5.2016 | 12:26:41
Akisi

Neviděla jsem jej v seriálu dost dlouho, abych se stihla rozhodnout, zda je dobrý, nebo ne, jaké má vůbec úmysly, ale Thomas Brodie-Sangster je skvělý herec, takže to částečně rozhodlo o mém hodnocení.

26.12.2015 | 23:22:09
WILLIAM_MOINSPIELD

REEDOVÉ sou fér :)

9.8.2015 | 9:14:51
jajush

Tenhle kluk se mi nějak nezamlouval, čekala jsem nějakej podraz u toho stromu. Ale tak co už…

15.7.2014 | 20:39:06
Hadrian

Já z těch jeho feťáckejch scén s Branem nemůžu..ta scéna z Children je jak kdyby všichni jeli na něčem fakt tvrdém :D

4.7.2014 | 2:17:43
tomsn40

proč sakra do každěho seriálu strkaj šampoňáčky kteří lezou na nervy !!

9.6.2014 | 11:04:50
1

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama