Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Jory Cassel

Jory Cassel

Velitel stráží rodu Starků.

Sezóny 1
2011 - 2011

Vazal rodu Starků a jejich věrný služebník. Jeho největším vzorem se stal jeho strýc Rodrik Cassel, který byl dlouhou dobu velitelem stráží rodu Starků a je věrným přítelem Eddarda Starka. Poté, co jeho strýc dosáhl vysokého věku, se Jory stal kapitánem stráží rodu Starků místo něj.

Jory už je zkušený bojovník, protože se účastnil nejednoho boje. Nejvíce se do jeho minulosti zaznamenalo povstání rodu Greyjoyů, kde stál po boku Neda Starka. Při obléhání Štítu (jeden z Železných ostrovů) utrpěl v boji mnoho šrámů, které se mu zvěčnily do podoby jizev. Jednu jizvu má těsně u oka a dodnes vzpomíná na to, jaké měl štěstí, že nepřišel o oko.

Jory Cassel je…

  • synem Martyna Cassela (†)
  • synovcem Rodrika Cassela
  • bratrancem Beth Cassel

první série (Hra o trůny)

Jory jde spolu se svým lordem Nedem Starkem vykonat popravu Willa, který se stal dezertérem Noční hlídky. Poté cestuje společně s Nedem do Králova přístaviště jako velitel jeho stráží.

V Králově přístavišti Jory pomáhá Nedovi vyšetřit vraždu Jona Arryna. Přijdou na to, že Jon pátral po bastardech krále Roberta Baratheona a zjistil, že otcem dětí královny Cersei Lannister je Jaime Lannister. Jory jde s touto informací za králem, ale ten je zaneprázdněn prostitutkami, tak tuto záležitost odkládá na později.

Jory s Nedem stále pátrají po dalších bastardech krále Roberta. Cesta je zavede do nevěstince Petyra Baeliše. Po jejich odchodu je venku přepadne Jaime Lannister se svými strážemi, který vyhrožuje Nedovi, aby mu vydal ze zajetí jeho bratra Tyriona Lannistera. Tato rozepře vyvrcholí v boj, kde proti sobě tváří v tvář stanou i Jory s Jaimem. Jory s ním bojuje, ale poté, co se jejich meče střetnou, Jaime vytáhne dýku a bodne ji Jorymu do oka, která projde skrz lebku. Tím je Jory mrtev a Ned přišel o jednoho ze svých nejlepších bojovníků.

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Dobrý chlap.

webmaster
25.12.2021 | 17:29:07
Trepy

:(

3.7.2016 | 2:30:07
BixB

Lidově řečeno borec!!

5.5.2016 | 12:17:38
StrejdaCZ

Škoda, že zemřel tak brzo :(

8.7.2015 | 0:06:39

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama