Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Kraster

Kraster

Pán Krasterovy bašty, která se nachází na sever od Zdi.

Sezóny 2
2012 - 2013

Kraster je jeden z divokých, který si ale udržuje spojenecké vztahy s Noční hlídkou. Jeho usedlost je Krasterova bašta, která se nachází na sever od Zdi. V této usedlosti žije spolu se svými manželkami a dcerami.

Kraster už je starý, ale i přesto se mu rodí nové a nové děti. Vždy, když jeho dcery dosáhnou patřičného věku, se s nimi ožení a zplodí spolu dceru. Je známo, že pokud se narodí chlapec, tak jej Kraster odnese do lesa, kde si pro něj přijdou bílí chodci. Díky tomu s nimi žije v souladu a má tak pro svou rodinu zajištěno bezpečí.

Nicméně jedná se o velmi protivný charakter. S Noční hlídkou spolupracuje kvůli jedinému důvodu a to kvůli tomu, že mu pravidelně poskytují nové zásoby, když je Kraster pohostí.

Kraster je…

  • manželem Fialky a dalšího nespočtu žen
  • otcem Fialky, Sama a dalšího nespočtu dcer

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Jeor Mormont a zbytek Noční hlídky doráží do Krasterovy bašty, kde je jim poskytnuto přístřeší. Jeor zjišťuje informace, hlavně se ptá na Benjena Starka a opuštěné vesnice, kterými prošli. Kraster mu poskytuje veškeré informace, ale poté se jeho pohled zastaví u Jona Sněha, když vidí, že pokukuje po jeho manželkách/dcerách. Jon se s ním pustí do křížku, ale Jeor Jona uklidní. Poté věnují Krasterovi víno a nějaké zbraně za to, aby zde mohli zůstat.

Jon si jednoho večera všimne, jak Kraster nese dítě do lesa. Když jej sleduje, tak vidí, že Kraster položí dítě na zem a někdo jej zase vezme a uteče pryč. Když se to Jon rozhodne sledovat, tak je Krasterem omráčen.

Kraster přivádí Jona k Jeorovi a je pěkně naštvaný. Jon se obhajuje tím, že viděl Krastera, jak spolupracuje s bílými chodci. Kraster se opět naštve a řekne Jeorovi, že jeho pohostinnost pro Noční hlídku skončila, a že už zde nikoho nechce vidět. Poté Jeor vyhazuje Jona ven a říká mu, že věděl o tom, co dělá Kraster.

třetí série (první část Bouře mečů)

Noční hlídka se vrací do Krasterovy bašty a jsou Krasterem vpuštěni dovnitř. Zde je neustále zesměšňuje tím, že krmí víc i svá prasata než je a navrhuje, ať opečou Samwella Tarlyho. Ten odchází pryč.

Napětí mezi členy Noční hlídky a Krasterem stále stoupá. Největší buřič je Rast, který navrhuje, ať se Krastera zbaví, protože s nimi jedná jak s dobytkem. Když jdou opět do velkého přístřešku, tak všichni začnou protestovat proti Krasterovi. Toho jediného brání Jeor Mormont, ale členové Noční hlídky to nevydrží a nadále provokují Krastera. Ten to nevydrží a vytáhne meč. V tu chvíli se strhne bitka, kde je zabit jak Kraster, tak i velitel Noční hlídky Jeor Mormont.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Zmrd.

webmaster
27.1.2022 | 19:59:44
MámvPéči

Buran s velkým vlivem na GoT – počítám, že jeho vliv bude doceněn v 8. sérii.

24.8.2017 | 15:43:28
Trepy

Největší kokot, co udělal farmu na White Walkery…

3.7.2016 | 2:17:45
Socirel

Bastard

24.5.2016 | 10:34:18
Kothy

uchyl

23.6.2013 | 19:51:12

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama