Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Lancel Lannister

Lancel Lannister

Syn Kevana Lannistera, který je nešikovný a neschopný.

Sezóny 4
2011 - 2016

Jako každý Lannister, tak i on pochází z Casterlyovy skály. Jeho otec je Kevan Lannister, což je bratr známějšího a úspěšnějšího Tywina Lannistera.

Lancel slouží jako panoš krále Roberta Baratheona od doporučení jeho manželky Cersei. Robert si jej sice nepochvaluje a považuje jej za budižkničemu, ale ze slušnosti si jej ponechává, protože jeho vyhazov by nemusel působit dobře na rod Lannisterů.

Lancel Lannister je…

první série (Hra o trůny)

Lancel slouží jako panoš krále Roberta Baratheona, poprvé se s ním setkáváme, když mu nalévá víno. Již zde jde poznat, že Robert si jej neváží a neustále si z něj utahuje. Později se chystá k turnaji, Lancel obléká svého krále do brnění, ale to mu nejde, protože král je příliš tlustý na to, aby se vlezl do kyrysu. Zde se objevuje Ned Stark a tvrdí, že Robert příliš mučí svého panoše. Když mu sám Ned řekne, že je příliš tlustý, Robert pošle Lancela pro napínák kyrysu, což je očividně neexistující věc, ale podařilo se mu ho tímto zbavit.

Při lovu krále Roberta je v lese přítomen i Lancel, který neustále dává Roberovi víno, což se později ukáže jako osudné, protože kvůli vínu jej porazí divočák, který mu způsobí zranění, kterému král později podlehne. V nepřítomnosti Jaimeho si Cersei pozve do svého pokoje právě Lancela, který nyní zastává roli Jaimeho, s kterým prováděla sexuální intimnosti i přes to, že je to člen rodiny.

druhá série (Střet králů)

Nový král Joffrey Baratheon jmenuje Lancela rytířem. S ním se setkáváme, když dojde k zatčení velmistra Pycelleho. Královna Cersei jej posílá za Tyrionem, aby s ním domluvil propuštění Pycelleho. Tyrion překvapivě přátelsky reaguje, když jej pozve na skleničku a poté se ptá, proč se královna Cersei nepřišla zeptat sama. Když Lancel přestává spolupracovat, Tyrion mu vyhrožuje tím, že řekne Joffreymu o jeho poměru s Cersei. Lancel to pochopitelně nechce a žádá Tyriona o odpuštění, ten mu navrhuje, že pokud pro něj bude pracovat jako špion u královny, Joffrey se nic nedozví.

Lancel jak slíbil, tak i koná. Nejcennější informací pro něj je, že královna začala hromadnou výrobu výbušnin u místních alchymistů proti boji se Stannisem Baratheonem. Když to jde Tyrion zkontrolovat, zjistí, že Lancel mluvil pravdu.

V bitvě o Královo přístaviště se Lancel nachází na hradbách. Při útoku nepřátelského vojska je ale lehce zasažen do ruky šipkou a je ihned odveden k Cersei. Ta mu nařizuje, ať se okamžitě vydá pro Joffreyho a dovede ho k ní. Lancel tak také činí a dovádí zpět Joffreyho i přes to, že hrozí pokles morálky a naděje u králova vojska. Když se konečně ocitnou u královny, Lancel jí začne nadávat, že takhle je bitva určitě prohraná, protože vojáci nemají ani kousek naděje. Cersei je ale dost opilá na to, aby si tohle nenechala líbit, a proto naschvál chytá Lancela za zraněnou ruku, který se v bolestech skácí k zemi.

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Lancel přijal nové náboženství a přidal se k Vrabčákům. Zcela změnil svůj vzhled – už nemá dlouhé blonďaté vlasy a na čelo mu Vrabčáci vyryli sedmicípou hvězdu. Lancel se brzy účastní útoku na jeden z Petyrových nevěstinců, který se nachází v Králově přístavišti.

Cersei se spojuje s Nejvyšším vrabčákem, který vydá rozkaz na zadržení Lorase Tyrella. Lancel vykonává jeho přání a podaří se mu s ostatními Vrabčáky zavřít Lorase do vězení.

Cersei je čím dál více spokojena s tím, co Vrabčáci dokázali vykonat. Netuší však, že i na ni se připravují. Když Nejvyšší vrabčák obviní Cersei z incestu, tak mu Cersei říká, že to nemá jak dokázat. V tu chvíli se objeví Lancel, který všechno dosvědčí, proto je Cersei poslána do vězení.

šestá série (Tanec s draky)

Lancel vykonává poslání, která mu uděluje Nejvyšší vrabčák a snaží se pro Vrabčáky dělat vše, co je posilní. Jednoho dne jde Lancel a další Vrabčáci za Cersei, které říkají, že ji chce vidět Nejvyšší vrabčák. Cersei nechce nikam jít a rozhodne se pro násilí. Když všichni Vrabčáci vidí, jak její tělesná stráž Gregor Clegane zabije jednoho z Vrabčáků, tak ji nechají být.

V Baelorově septu se koná soud a Cersei není nikde k nalezení, proto Lancelovi přijde, že se něco děje. Když vyjde ven ze septa, tak uvidí utíkajícího malého chlapce, kterého se rozhodne ho následovat. Malý chlapec ho zavede do sklepení pod septem, které je plné divokého ohně. Malý chlapec vyběhne ze stínů, bodne Lancela do zad a uteče pryč. Lancel se plazí k divokému ohni a snaží se ho uhasit, svíčka však dohoří ve chvíli, kdy se k divokému ohni doplazí, a proto jako první podléhá obrovskému výbuchu.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Kus vola. Prečo sa mu po ostrihaní vlasov zmenila aj ich farba? :D

webmaster
30.10.2022 | 18:17:52
madcat

funny… hlavně jeho paruka v první sérii :D

25.5.2019 | 17:17:28
laudav

„I mučit tě je nuda“
Tyrion :)

20.8.2017 | 0:40:36
Trepy

Nah 30%

4.7.2016 | 2:04:17
FanArrow

noob mohl to sfouknout a nikdo by neumřel :D

27.6.2016 | 14:27:40
jajkob

jak psal wendol :D

25.6.2016 | 21:08:25
wendol

Zašukal si s Cersei, dávám 100%.

6.6.2016 | 21:52:46
Socirel

Z idiota fanatikem, tak už to bývá.

24.5.2016 | 9:21:14
Spiker

Hroznej budižkničemu

14.5.2016 | 21:13:01
scroller

Od páté série docela týpek

3.4.2016 | 16:44:47
1

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama