Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Luwin

Luwin

Velmi vzdělaný člověk, který vychovává děti rodu Starků.

Sezóny 2
2011 - 2012

Luwin má hodnost mistra. Je velice inteligentní a vzdělaný v oblasti vědy a lékařství. Je loajální a naprosto oddán službě rodu Starků. Jeho povinností na Zimohradě je sloužit jako rádce a vychovatel dětí mužského pohlaví. Rodině Starků je oddaný již dlouhou dobu, bohužel není přesně známo odkdy.

Jedná se už o staršího pána, proto pohled na něj vzbuzuje, že se jedná o kněze, protože na sobě nosí dlouhé, šedé roucho. V tomto rouchu má v rukávech schované kapsy, ve kterých nosí nejrůznější věci, přičemž se jedná hlavně o rýsovací potřeby. Také je jedním z mála lidí, kteří se věnovali studiu valyrijské oceli.

Na Zimohradu je ale nejvíce potřebný k tomu, aby vychoval všechny mladé Starky a vyučil je v inteligenci a moudrosti. Po vychování většiny Starků mu už zbývá jen Brandon Stark a Rickon Stark.

první série (Hra o trůny)

Luwin organizuje vše na příjezd krále do Zimohradu, kterého poté spolu se Starky i přivítá. Hned poté obdrží od Lysy Tully, sestry Catelyn Tully, dopis, ve kterém píše o zavraždění Jona Arryna Lannistery a odevzdá jej Catelyn a Nedu Starkovým. Když je Brandon zraněný, Luwin mu předpovídá, že bude žít, ale ochrnutý. Po příjezdu Tyriona Lannistera a následném předložení plánu na nové sedlo je Luwin přesvědčen, že Brandon si bude moci zajezdit na koni a to i přes svůj hendikep.

S Luwinem se dále setkáváme, když učí Brandona dějům jejich země a různých rodů. S rodiči mimo domov však nemá Brandon na učení ani pomyšlení a často Luwina provokuje. Když pak Robb Stark odjíždí táhnout na Královo přístaviště, přenechá Brandonovi a Luwinovi správu Zimohradu.

druhá série (Střet králů)

Luwin se stává čím dál větším opatrovníkem Brandona a Rickona po smrti jejich otce. Brandon se často Luwina ptá na své podivné sny, ale ten mu vysvětluje, že magie jejich svět již opustila. Když Theon Greyjoy dobývá Zimohrad, Luwin na poslední chvíli stihne o jeho zradě odeslat dopis Robbovi.

Theon si nechá Luwina na Zimohradě, ale jako rádce jej odmítá. Když pronásledují stopu uprchlého Brandona a Rickona, posílá Luwina zpět na Zimohrad, aby nepřišel na to, že zabité a upálené děti nejsou Brandon s Rickonem. Ten však na to později přijde sám díky Oše, která mu ukáže, že mladí Starkové jsou naživu. Když je Zimohrad dobyt zpět, nabízí Theonovi vykoupení v podobě služby na Noční hlídce, ten to ale odmítá.

Luwin poté odmítne vydání Theona dobývajícímu se Roose Boltonovi, ale následně je umlčen Dagmerovým probodnutím. S Brandonem a Rickonem se poté setkává u stromu starých bohů, kde jim vysvětluje, že sloužit rodu Starků a vychovávat je, bylo pro něj největším potěšením. Poté ho Oša na jeho žádost ušetří další bolesti.

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Parádna postava, milý chlap, škoda ho.

webmaster
17.1.2022 | 19:18:44
BixB

Jeho smrt mě bolela stejně jako smrt Eddarda…

18.9.2016 | 15:20:29
Trepy

smutná smrt :(

3.7.2016 | 2:04:03
StrejdaCZ

Takový konec si nezasloužil.

7.7.2015 | 23:38:36
tom99

Hodný učitel…

webmaster, grafik
3.7.2014 | 17:58:35

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama