Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Lysa Tully

Lysa Tully

Poblázněná manželka Jona Arryna, která ihned po jeho smrti opustila Královo přístaviště.

Sezóny 2
2011 - 2014

Lysa je druhá dcera Hostera Tullyho. Už od mládí vyrůstala spolu se svými sourozenci a Petyrem Baelišem. Během občanské války si vzala za muže Jona Arryna, který vedl povstalce proti Šílenému králi. Rod Tullyů se stal spojencem rebelů, díky stvrzení dvou sňatků – mezi Lysou Tully a Jonem Arrynem a mezi Catelyn Tully a Eddardem Starkem.

Když došlo k vítězství rebelie, nový král Robert Baratheon jmenoval Jona Arryna pobočníkem krále a Lysa se spolu s ním přesunula do Králova přístaviště. Spolu zplodili pouze jediného syna – Robina Arryna.

Lysa Tully je…

první série (Hra o trůny)

Lysa spolu se svým synem opouští Královo přístaviště a míří zpět na Orlí hnízdo ihned poté, co je zavražděn její manžel Jon Arryn. Odtamtud posílá své sestře Catelyn zprávu, že Jona Arryna zavraždili Lannisterové, ale že neví z jakého důvodu.

Později dováží Catelyn na Orlí hnízdo Tyriona Lannistera, ale Lysa z toho není nadšená, už jen z toho důvodu, že mu přivedla někoho z rodu Lannisterů k nim do pevnosti. Poté jej i přes jeho nabídky dává do žaláře, kde si vyčká na rozhodnutí. Když k tomu konečně dojde, Lysa společně se svým synem, kterého ještě v šesti letech kojí, rozhodne, že nad Tyrionem bude vykonán boží soud. Když si Tyrion získá svobodu, Lysa jej propouští, ale nemá z toho radost.

Po smrti Roberta Baratheona a následném zatčení Neda Starka, Catelyn prosí svou sestru o vojenskou pomoc. Navrhuje jí, ať se rody Starků a Tullyů spojí proti Lannisterům. Lysa ale její návrh zamítá a odůvodňuje to tím, že na Orlím hnízdě musí zůstat stráže, aby mohly chránit jejího syna. To Catelyn příliš nepotěší, a proto z Orlího hnízda odjíždí.

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Petyr Baeliš jede do Údolí, aby si vzal za ženu Lysu Tully, která jej miluje už od dětství. Po jejich dojemném setkání se dozvíme pravdu, kvůli které začala vůbec celá válka mezi Starky a Lannistery – Lysa kvůli Petyrovi zabila svého muže Jona Arryna, ale z jeho smrti obvinila Lannistery, vše na Petyrovo přání.

Lysa trvá na tom, aby se s Petyrem vzali hned. Petyr si to sice nepřeje, ale nakonec souhlasí. Po svatbě začne Lysa žárlit na Sansu Stark, protože jí přijde podezřelé, že Petyr tolik riskoval, aby ji zachránil.

Sansa se s Robinem pohádá a následně ho udeří. Robin si jde k matce stěžovat a Sansa zůstane na dvoře sama. K ní přijde Petyr a po pár slovech ji políbí, což Lysa spatří. Když jde Sansa zpátky do síně, Lysa začne Sansu obviňovat a poté ji chce vyhodit skrz Měsíční dveře. V síni se naštěstí objeví Petyr, který to Lyse rozmluví. Petyr poté začne Lyse vysvětlovat, že miloval vždy jen jednu ženu a to její sestru. Když jí tohle dořekne, prohodí ji skrz Měsíční dveře, a tak je paní Údolí mrtvá.

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Ježiši to bola krava.

webmaster
4.3.2022 | 19:45:48
Nikolperse

smrť tejto postavy ma celkom potešila.

25.6.2018 | 12:57:46
Mr.Joker531

Výborně zahraná…

16.11.2016 | 19:56:45
UnLuckyRickon

Psychopat

9.8.2016 | 20:39:26
FValek

Psychicky labilní… postižka, konec :D

3.8.2016 | 4:53:49
Trepy

Tak si to shrneme, zabila svýho manžela, napomohla ve válce mezi Lannisterama a Starkama, kojí svýho (10?) ti letýho syna, rozmazluje ho a nenechá ho naučit základní věci lorda… Ještě, že chcípla.

30.6.2016 | 18:23:04
Socirel

Kdyby existovali ústavy pro mentálně choré, tak by tam skončila, otázka je jestli byla taková i před smrtí manžela.

24.5.2016 | 9:33:21
VampKošilka

Z pohledu na ní se mi chtělo až zvracet, nejen na to kojení, ale i ty její výrazy a kecy. Užila jsem si tu krásnou scénu s Petyrem..to bylo ve všech směrech zabijácké.

14.3.2016 | 12:51:43
Natýýý

Ten její pád to byla jedna z nejlepších scén :D

3.1.2016 | 11:37:22
Jackoff

SPOILER Snad nejhorší postava z GoT. Jsem rád, že konečně zdechla.

28.12.2015 | 17:17:25
1

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama