Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Meryn Trant

Meryn Trant

Krutý člen Královské gardy, který slouží zvláště Cersei Lannister.

Sezóny 5
2011 - 2015

Ser Meryn Trant je pyšný rytíř, který je členem a hlavou malého rodu Trantů, kteří jsou vazaly rodu Baratheonů. Meryn je členem Královské gardy Roberta Baratheona. Na tento post se dostal díky zásluhám v Robertově povstání, kterého se aktivně zúčastnil.

Meryn je také úspěšný turnajový bojovník. Vyhrál mnoho turnajů a díky nim si u svých soupeřů získal značný respekt. Bohužel ne každý rytíř je ten nejčestnější a to právě platí i pro sera Meryna. Jedná se o velmi pyšného, podlézavého a krutého člověka. Vyžívá se na mlácení dívek a dokonce má i slabost pro ženy mladého věku.

Díky královskému rozkazu je schopen uskutečnit jakýkoliv příkaz, i když se jedná o nečestné a surové věci. Je znám hlavně tím, že si nenechá od nikoho jiného, než od krále, poroučet.

první série (Hra o trůny)

Ser Meryn se na rozkaz krále Joffreyho Baratheona vydává pro Aryu Stark. Ta zrovna trénuje své bojové dovednosti se svým učitelem Syrio Forelem. Syrio pozná, že se nejedná o vojáky rodu Starků, proto rozkáže Aryi, ať utíká pryč. Syrio pobije všechny jednotky pouhým dřevěným mečem a už mu zbývá pouze ser Meryn. Když Arya utíká pryč, tak slyší spadnutí meče. Není jisté, jestli ser Meryn Syria zabil, ale každopádně Meryn tento souboj přežil.

Po popravě Neda Starka jde Joffrey ukázat Nedovu hlavu na kůlu jeho dceři Sanse Stark. Ta mu při jejich rozhovoru odporuje, proto Joffrey rozkáže Merynovi, ať ji zfackuje. Meryn ji bezcitně dává pohlavky jakoby nic.

druhá série (Střet králů)

Po vítězství Robba Starka v další bitvě je Sansa předvolána před Joffreyho. Zde ji Meryn na králův rozkaz roztrhává šaty a poté ji má zmlátit. Vše naštěstí zastaví Tyrion Lannister, který se Sansy zastane. Když ser Meryn odporuje, tak je upozorněn, že pokud ještě jednou promluví, tak jej Bronn zabije.

Meryn se účastní odplutí Myrcelly Baratheon. Když se všichni vrací zpět do města, tak jsou vyvolány nepokoje, během kterých se ztratí Sansa. Když jsou všichni v bezpečí, tak Tyrion začne Sansu hledat a rozkáže Merynovi, ať ji najde. Ten jeho rozkaz odmítá, protože on přijímá rozkazy pouze od krále.

třetí série (první část Bouře mečů)

Ser Meryn doprovází královnu Cersei k pokoji Tyriona Lannistera. Cersei do pokoje vstoupí sama, a tak stráže čekají před dveřmi. Z druhé strany ale přijde Bronn z Černovody a pustí se do slovního sporu s Merynem.

Meryn mu říká, že není žádný ser, a tak mu to Bronn oplácí tím, že mu říká, že bije jen malé holčičky, ale na opravdové muže si netroufne. Toho má už Meryn plné zuby, a tak všichni už chtějí tasit meče. V tom se ale objeví Cersei a Meryn ji doprovází pryč. Dále se Meryn nachází po boku Cersei a Joffreyho jako člen Královské gardy. Většinou jen postává u krále a zamračeně mlčí.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Meryn Trant se nachází v místnosti, kde Jaime Lannister rozmisťuje stráže na královskou hostinu krále Joffreyho. Meryn zde podlézá králi, z čehož není Jaime dvakrát nadšen. Na svatbě umírá král Joffrey a Meryn zatýká Tyriona Lannistera za to, že zřejmě otrávil Joffreyho.

Během Tyrionova soudu je Meryn jedním ze svědků, který proti Tyrionovi svědčí. Mluví o všech událostech, kdy byl Tyrion na Joffreyho hrubý a drzý. Meryn tak přidal další hřebíček do Tyrionovi rakve. Poté odchází a je se svými vyřčenými slovy proti Tyrionovi spokojen.

pátá série (Hostina pro vrány)

Ser Meryn přivádí k Cersei muže, kteří tvrdí, že zabili Tyriona Lannistera. Cersei je zklamaná, když zjistí, že se nejedná o jejího bratra, proto Meryn navrhne, ať je dá do žaláře. Cersei jim to však promine, protože by tak akorát zastrašili ostatní lidi od polapení jejího bratra.

Cersei se vydává do chudinských částí Králova přístaviště, kde se chce setkat s Nejvyšším vrabčákem. Meryn Trant ji celou cestu doprovází, aby se jí něco nestalo. Merynův pobyt v Králově přístavišti však brzy skončí, protože ho Cersei pošle s Mace Tyrellem do Braavosu.

Po příjezdu do Braavosu jsou přivítání Tycho Nestorisem, který je provádí městem. Merynova příchodu si však všimne mladá Arya Stark, která ho začne sledovat. Brzy zjistí, že Meryn zamířil do nevěstince. V nevěstinci si Meryn žádá mladé dívky. Jednou z nich je i Arya, která má na sobě tvář ze Svatyně tváří. Když si ji Meryn vybere, tak ho Arya zabije, čímž vykoná svou dlouhodobou pomstu.

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Riadny zmrd, krásna smrť. Pedofilovia dávajú 100% :D

webmaster
25.9.2022 | 20:04:08
dfx

„Too old.“

25.12.2016 | 1:57:31
Trepy

Co to je za vagínohlavce.

3.7.2016 | 1:47:25
Socirel

Dostal co si zasloužil.

24.5.2016 | 11:01:22
scroller

Sympatický boreck. 100%

3.4.2016 | 16:43:15
horacki

Meryn Fuckin Trant

11.9.2015 | 18:14:27
Koalista

Další s postav kterou bych strašně rád viděl mrtvou :D

1.9.2014 | 17:10:05
Saluriel

Meryn fuc*ing Trant

17.6.2014 | 22:27:47

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama