Game of Thrones (Hra o trůny) Mirri Maz Duur

Mirri Maz Duur

Mirri Maz Duur

Léčitelka, provozující krvavou magii.

Sezóny 1
2011 - 2011

Mirri Maz Duur je bývalá velekněžka ovčího lidu z Východních zemí. Jedná se o velmi moudrou ženu, která se prezentuje jako léčitelka. Léčitelky mají však neslavnou pověst, říká se o nich, že provozuji magii, dokonce i tu nejhorší, krvavou magii.

Dothrakové označují cizí léčitelky za maegi, protože mají za to, že provozují krvavou magii. Takto je Dothraky označována i Mirri, která krvavou magii skutečně provozuje.


I když je Mirri prostá žena, tak i tak má něco do sebe. Její lid ji má rád, což ostatní nemohou pochopit. Díky svým schopnostem je velmi praktickou ženou, která se dokáže postarat o zraněné. Svému řemeslu dokonale rozumí a maximálně se mu věnuje. Nicméně nemůže být překvapena z toho, že je označována za čarodějnici.

první série (Hra o trůny)

Khal Drogo hledá otroky pro svou cestu do Západozemí, proto se vypraví se svým lidem do vesnice, kde začne nabírat tuto novou pracovní sílu. Dothrakové se však ke všem otrokům, zvláště k ženám, chovají velmi krutě, což se nelíbí Drogově manželce Daenerys Targaryen. Ta si po chvíli vyžádá u svého manžela, aby bylo s ženami zacházeno slušněji.

Drogovo rozhodnutí se nelíbí jednomu z Dothrakům, proto spolu začnou bojovat. Z boje vyjde Drogo se škrábancem, což se zachráněné otrokyni Mirri nelíbí. Drogo se od Mirri nechá prohlédnout a ta po chvíli řekne, že se rána musí vyléčit, jinak Drogo dostane infekci.

Časem Drogo svému zranění podlehne, proto Daenerys vyhledá Mirri a požádá ji, aby Droga přivedla zpět k životu. Mirri řekne, že může provést krvavou magii, ale cena prý bude vysoká. Mirri se po souhlasu Daenerys skutečně podaří oživit Droga, ten je však ve stadiu nehybné zombie, proto jej Daenerys z milosti zabíjí. Následně přiváže Mirri k haldě dřeva, kterou zapálí. Mirri je jako čarodějnice upálena na kůlu za to, že nedokázala splnit slib, který dala Daenerys.

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
CoRnDuCK

Zabila si mi Momíka >:(

19.3.2019 | 22:37:08
ReyKej

20% je moc

14.7.2016 | 16:33:11
Efixan

Hnusí se mi..

6.7.2016 | 2:04:53
Trepy

Jedna z nejhorších postav.

3.7.2016 | 1:51:32

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás