Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Nejvyšší vrabčák

Nejvyšší vrabčák

Hlava náboženského uskupení Vrabčáci, kteří se rozšířili v Králově přístavišti.

Sezóny 2
2015 - 2016

Nejvyšší vrabčák je velmi moudrý člověk. Je silně nábožensky založený, ale v podstatě nemá žádnou oficiální funkci. Svou víru v Sedm začal vyznávat mezi obyčejnými a chudými lidmi v Králově přístavišti, kde se rozšířil jeho kult.

Postupem času se začalo jeho skupině náboženských „fanatiků“ přezdívat Vrabčáci. Díky tomu si vysloužil označení Nejvyšší vrabčák a jenom díku tomu víme, jak jej nazývat, protože neznáme jeho skutečné jméno.

Na první pohled vypadá Nejvyšší vrabčák jako neškodný stařec, ve skutečnosti to však je osoba plna moudrosti. Jeho víra je v něm hluboce zakořeněna, každý jej v jeho okruhu uctívá, proto je Nejvyšší vrabčák považován za velmi vlivného náboženského vyznavače. Nelze ho podplatit a jen stěží ho zastrašíte.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

O Nejvyšším vrabčákovi se dozví Cersei Lannister, proto ho jde osobně navštívit do „horších“ čtvrtí Králova přístaviště. V Nejvyšším vrabčákovi uvidí osobu, která by jí mohla pomoci ve svržení sílícího rodu Tyrellů.

Jejich původní rozhovor se vedl v poměrně přátelském duchu. Později se Cersei rozhodne z Nejvyššího vrabčáka udělat hlavu církve (víry v Sedm), když z něj udělá Nejvyššího septona. Díky tomu Nejvyšší vrabčák získá vliv, který tak potřeboval k tomu, aby napravil královskou rodinu.

Cersei využije Nejvyššího vrabčáka k tomu, aby svolal soud, kde má dojít k uvěznění Lorase Tyrella. Ten všechna obvinění proti němu popírá, proto jej Nejvyšší vrabčák odvolá pryč. Esem v rukávu se stane Olyvar, se kterým měl Loras intimní styk, proto jej Nejvyšší vrabčák zavře do vězení. To stejné udělá i s královnou Margaery Tyrell, kterou za lhaní u soudu také zavře. Olenna Tyrell je se zavřením svých vnoučat nespokojena, proto se snaží Nejvyššího vrabčáka přemluvit, poté i uplatit, nic se však nezdaří.

Nejvyšší vrabčák získává čím dál větší moc. Tuto získanou moc použije proti Cersei, kterou obviní z cizoložnictví. Když to Cersei popírá, tak Nejvyšší vrabčák předvolá Lancela Lannistera, se kterým měla styk, a tak Cersei posílá do vězení. Časem se Cersei rozhodne přiznat k tomuto hříchu, proto jí Nejvyšší vrabčák udělí trest vykoupení, kterým je cesta hanby, kde Cersei musí projít celým městem zcela nahá.

šestá série (Tanec s draky)

Nejvyšší vrabčák se snaží přimět královnu Margaery k doznání svých hříchů, ale stále se mu to nedaří. Snaží se ji zlomit za pomoci jejího bratra Lorase, krále Tommena a septy Unelly. Nakonec se mu to přeci jenom podaří.

Když má dojít k Margaeryně cestě pokání, tak se Nejvyššímu vrabčákovi postaví Jaime Lannister a vojsko rodu Tyrellů. Celou situaci zachrání král Tommen, který se spolčil s Nejvyšším vrabčákem a který vyhlásí vládu Koruny a víru v Sedm.

Nejvyšší vrabčák začne manipulovat s králem a donutí ho k různým věcem. Největší změna nastane, když král Tommen oznámí, že se ruší rozsouzení soubojem u soudů. To Cersei nedá a rozhodne se s tím něco udělat.

V Baelorově septě se brzy koná soud. Na něm Loras Tyrell přizná ke všem hříchům, díky čemuž se stane jedním z Vrabčáků. Poté má na řadu přijít Cersei, ale ta není k nalezení. Margaery začne upozorňovat Nejvyššího vrabčáka, že je něco špatně, ale Nejvyšší vrabčák je zaslepen svou sebedůvěrou a nic mu nepřijde podezřelé. Za chvíli vyletí celé Baelorovo septum do povětří, a to kvůli divokému ohni, který Cersei umístila pod septum. Nejvyšší vrabčák a spousta dalších lidí umírá.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Náhodou dobrý človek, nebol tak úplne mimo, chcel len spravodlivosť. Ja som ho mal celkom rád.

webmaster
30.10.2022 | 18:18:46
BixB

Mně se jeho charakter líbil. Tak nějak jsem si vždy představoval středověké fanatiky do náboženství. :D Navíc… uměl velice zdatně manipulovat a i já jsem mu rádoby věřil každé slovo. Cersei je jen hloupá, že mu naletěla a dala mu tolik moci, pak už to nebylo možné zastavit. Ale jeho smrt byla velmi pěkná! :)

22.7.2016 | 16:47:06
RKparadise

nejhorší postava za celou serii her o truny,těšil jsem se až zhebne

16.7.2016 | 13:37:17
Bunt

Nevidím důvod, proč by si měl někdo oblíbit tuto postavu. Nejvyšší vrabčák sice pomáhá chudým, ale ve výsledku jen využil Cerseina rozmaru a bezdůvodně zatkl Margaery. Jediné, co se mu povedlo, tedy zatčení Cersei, ho zase stálo život. V knížkách vypadá jeho chování trochu jinak, ale přesto se mi ani tam nelíbí. Pod laskavými slovy a pomocí druhým totiž skrývá manipulativní mysl. Nicméně uměl získat moc a v jednu chvíli ovládal celé Královo přístaviště…

3.7.2016 | 15:06:14
Trepy

Nechápu, co proti němu všichni mají, sice nesnáším fanatiky a náboženství, ale tenhle týpek je prostě dobrej.

3.7.2016 | 1:45:05
Luciz

Začínám ho mít ráda, aspoň trochu hýbe dějem v KL a dohání Cersei do kouta. Skvělý hráč.

15.6.2016 | 20:27:33
Socirel

Nejdříve jsem byl rád že zatopil Cersei, ale už mi začíná lézt na nervy.

24.5.2016 | 11:02:48
SaDiablo

70%

27.7.2015 | 12:35:52
Stardos

Šťastný konec ho určitě nepotká :D

23.7.2015 | 23:43:35
StrejdaCZ

Zajímá mě, co se rozhodne udělat dál, ale momentálně pro mě průměrná postava… Ale dostává + za uvěznění Cersei :)

23.7.2015 | 16:56:59
1

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama