Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Nymeria Písek

Nymeria Písek

Druhá nejstarší dcera Oberyna Martella, která to umí s bičem.

Sezóny 3
2015 - 2017

Nymeria Písek je druhou nejstarší dcerou z celkových osmi dcer Oberyna Martella. Nymeriina matka je neznámá šlechtična z Východních zemí, kterou si Oberyn nikdy nevzal, proto není Nymeria považována za plnohodnotného potomka rodu Martellů, a tak se musí spokojit s označením Písek.

Její matka ji v brzkém věku naučila s bičem a toho se Nymeria drží dodnes. Po svém otci zároveň zdědila mazanost a zručnost, a když to všechno spojíte dohromady, tak vám z Nymerie vyjde dobrá bojovnice.

Nymeria je pojmenovaná po slavné Nymerii, která před tisíci lety přivedla své lidi do Dorne. V Dorne se obecně jedná o velmi oblíbené jméno, dá se srovnat s oblíbeností jména Brandon na Severu, kde zas takto pojmenovávají své děti podle slavného Brandona Stavitele.

Nymeria Písek je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Ellaria Písek touží po pomstě svého zesnulého milence Oberyna Martella, proto svolává jeho dcery, aby společně vymyslely plán pomsty. Všechny svolané dcery Tyene, Obara a Nymeria se shodují na tom, že touží po pomstě, proto spolu začnou vymýšlet plán.

Všechny se nakonec dohodnou na tom, že unesou a zabijí Myrcellu Baratheon, která si má vzít prince Trystana, čímž by dokonale pomstily svého otce a zároveň tak ublížily rodu Lannisterů. Pokus o útok je však zhacen Jaimem a Bronnem, kteří se zrovna pokusí Myrcellu zachránit. Vzniká tak napínavý souboj, ve kterém Nymeria bojuje nejprve s Jaimem a poté s Bronnem.

Boj je ukončen kapitánem stráží Areo Hotahem, který všechny účastníky zavře do vězení. Po čase jsou všechny propuštěny, protože se Jaime a Doran dohodli na tom, že Myrcella může odplout zpět do Králova přístaviště.

šestá série (Tanec s draky)

Nym a Obara dopluly do Králova přístaviště a přepadly svého bratrance Trystana. Ten je překvapen tím, že ho jeho sestřenice chtějí zabít, ale i přesto je připraven jim čelit. Nym mu dá na výběr. Buď bude bojovat s ní, nebo s Obarou. Trystan si vybere Nym, a proto na ni jde. V tom je ale zezadu zabit Obarou. Nym je zklamaná, že si ho nemohla zabít sama, a proto to Obaře řekne.

Nym je společně se svými sestrami a nevlastní matkou ve Vodních zahradách, kterým vládnou. Jednoho dne je přijde navštívit Olenna Tyrell, které umřela celá rodina. Olenna hledá v Dorne spojenectví, a proto jí ho Ellaria a Oberynovy dcery nabídnou.

sedmá série (Vichry zimy)

Nymeria pluje se svými nevlastními sestrami a nevlastní matkou na Dračí kámen, kde spojenci Daenerys Targaryen vymyslí plán, jak dobudou Západozemí. Všichni Píseční hadi se vydají do Dorne, kde mají za úkol shromáždit armádu, která by dračí královně pomohla s dobýváním jejího nového království.

Do Dorne se však nikdy nedostanou. Když si zrovna s Obarou dělá srandu z Tyene, tak jejich loď přepadne flotila Eurona Greyjoye. Ten se na moři vyzná, a proto pro něj není nijak těžké usmrtit jak Nymerii, tak i Obaru. Z Písečných hadů přežila pouze Tyene, která se stala Euronovou zajatkyní. Euronovi se zároveň podařilo zajmou i Ellarii.

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Tak táto bola kočka, rozhodne najlepšia z tých troch.

webmaster
3.11.2022 | 20:23:26
Trepy

Tyhle tři postavy nesnáším.

30.6.2016 | 18:30:32
Vinstor

Táto je ešte aj nevýrazná… Odpad ako každý piesočný had, najhoršie tri postavy v seriály.

9.5.2016 | 10:20:05

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama