Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Olly

Olly

Mladý chlapec, ze kterého se stane kvůli divokým sirotek. Později se z něj stane nejmladší člen Noční hlídky.

Sezóny 3
2014 - 2016

Olly je mladý farmářský chlapec, který se narodil v jedné vesnici nacházející se na Daru kousek od Zdi. Po většinu života žil se svými rodiči poklidný farmářský život. Nikdo jejich vesnici nenapadal a nikdo ji nijak neomezoval, proto měl Olly poměrně klidné dětství.

Olly je…

  • synem Guymona

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Olly se vrací se svým otcem domů a v tom je jejich malá vesnička napadena skupinkou divokých. Jedna z divokých, Ygritte, zastřelí Ollyho otce a ten se proto utíká schovat. V úkrytu Olly pozoruje, jak je jeho vesnice demolována a také spatřuje, jak jeho matka umírá rukou Styra.

Celá vesnice je již téměř vyvražděna a jeden z divokých si Ollyho všimne. Dovede jej ke Styrovi, který mu řekne, aby utíkal na Černý hrad, kde má Noční hlídce vzkázat, že se divocí blíží.

Olly po příchodu na Černý hrad všechno vyzradí a stane se členem Noční hlídky (vůbec nejmladším členem Noční hlídky v seriálu). Jako každý člen, tak i on začne cvičit na nádvoří, kde všem řekne, že spíše ovládá luk a šípy místo meče.

Brzy se koná bitva o Černý hrad a Olly se také musí účastnit. Celá posádka čítá málo mužů, ale i přesto se jim podaří nad divokými zvítězit. Olly se sice většinu času staral o chod výtahu, ale po Samově radě si bere luk a šíp a začíná po divokých střílet. Dokonce se mu i podaří zabít Ygritte, která se chystala zabít Jon Sněha.

pátá série (Hostina pro vrány)

Olly si velmi oblíbí Jona Sněha, díky kterému Noční hlídka vyhrála bitvu o Černý hrad. Dále pokračuje ve cvičení s mečem a účastní se hlavních událostí na Černém hradě.

Během volby 998. lorda velitele Noční hlídky je Olly potěšen, že Jon porazil stávajícího sera Allisera Thorneho. Po této volbě se Jon rozhodne, že mu Olly bude dělat majordoma, aby se zaučil, čímž by se z něj mohl jednoho dne také stát lord velitel.

Ollyho důvěra v Jona značně klesá od chvíle, kdy Jon začne uvažovat nad tím, že by se spojil s divokými, se kterými by byl schopen porazit bílé chodce. To se Ollymu jednoznačně protiví, protože si moc dobře pamatuje, kdo zabil jeho rodiče.

Když Jon pustí všechny divoké přes Černý hrad na jih, tak to Olly a ostatní členi Noční hlídky nevydrží a rozhodnou se tomu všemu učinit přítrž. Jednoho večera vběhne Olly za Jonem do jeho komnaty a řekne mu, že jeden z divokých viděl jeho strýce Benjena. Když se na to jde Jon podívat, tak zjistí, že byl zrazen svými bratry a je jimi následně ubodán. Poslední ránu zasadí Olly, kterého Jon nejvíce zklamal.

šestá série (Tanec s draky)

Po zabití Jona Sněha se bratři Noční hlídky schází v jídelně, kde Alliser Thorne oznamuje, že Jon musel zemřít. V jídelně se nachází i Olly, který je pyšný na to, co Jonovi udělal. Jon jej jakožto lord velitel velmi zklamal, protože stál na straně divokých, kteří zabili jeho rodiče.

Olly a další zrádní bratři se snaží vyjednávat s Davosem, který se s ostatními bratry zavřel do budovy. Když vyjednávání nepomáhá, tak dá Alliser povel k tomu, ať se zrádní bratři dostanou do budovy za pomoci násilí. V tom však na Černý hrad přijdou divocí, kteří nastolí pořádek.

Jon, který byl oživen Melisandrou, se rozhodne potrestat vzbouřené bratry tím, že je oběsí. Mezi oběšenými bratry je i Olly, který do poslední chvíle nelitoval toho, co udělal.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Whitewolf114

Tak za a) Jon zachránil divoký, ale jednalo se o lidi, který s jeho zmasakrovanou vesnicí nemají nic společnýho. Za b) Ano, Jon začal spolupracovat s Tormundem a ano, Tormund se bohatě podílel na masakrování jeho vesnice, ale to je snad pádný důvod k tomu ubodat osobu, která mu věřila a zamilovala si ho? Co třeba víc konverzovat? a za c) Že to byl malý kluk? Zas tak malý nebyl, když věděl, kde je srdce. Chci tím říct, že opravdu nebyl tak malý, aby si neuvědomoval, co udělal. Zabil osobu, která si ho vzala pod svá křídla jen proto, že jednoho divokýho ušetřil. Pochopila bych, kdyby se s ním nějakou dobu hádal nebo se chtěl Tormundovi pomstít sám, ale podílet se na ubodání?? Zabít ho? To teda opravdu ne. Nebylo mu 10. Prostě Zrádce.

15.10.2022 | 1:19:38
ori

Odporné decko, ale jeho činy úplne chápem.

webmaster
1.10.2022 | 21:04:31
Lunixis

Je docela logický že zabil Snowa … Tormund a spol mu zabili rodiče a Snow je chránil , jeho reakce je pochopitelná

14.1.2017 | 17:24:17
WILLIAM_MOINSPIELD

OLLY JE FAKT NA FACKY!…PS: Podle mě to neni spatně, ze je tu ta postava tak odsuzovaná. Alespoň je vidět, že je dobře zahraná, protože emoce při záběru na ní srší proudem :-)

22.7.2016 | 7:31:39
ChloëNoir

Negativní reakce na tuhle postavu jenom odhalují nechutný pokrytectví většiny lidí. Je sice pravda, že Olly udělal velkou chybu, když se obrátil proti Jonovi, který pro něj byl do té doby téměř jako bratr. Ale musíte pochopit, že byl ještě dítě, které bylo snadno manipulovatelné, a které si prožilo hrozné věci. Řekla bych, že v situaci v jaké se ten chudák ocitl, se dá jeho chování a činy rozhodně pochopit (ne však omluvit!). Každopádně bych nevynášela tak ostré soudy jako to tu mnozí dělají. Sprostě kritizovat postavu dítěte, které jednalo pod tíhou situace, emocí a navíc pod tlakem většiny mi přijde dost nemístné a hlavně nefér, když uvážím jak ho po přepadu divokých všichni litovali. Chtěla bych vidět vaše nadšení, kdyby váš skoro-bratr bez pardonu vpustil do dveří vrahy vašich rodičů.

12.7.2016 | 22:37:02
Tabashi

Chápu, proč to udělal, ale stejně je mi z něho blbě.

6.7.2016 | 15:34:27
Trepy

Pochopte, že mu sežrali rodiče a je to jen kluk…

3.7.2016 | 2:23:27
Socirel

chápu dělal co dělal, ale tento typ postav se mi hnusí.

24.5.2016 | 10:17:30
teamjon

Sice tenhle malý zmrdík bodnul moji lásku Jona, ale je mi ho celkem i líto. Vždyť viděl, jak mu Wildlings zabíjí rodinu, tak když se pak s nimi Jon spojoval, jak se asi měl cítit, žejo. Byl ještě hloupé dítě. Celkem chápu, že choval vůči Jonovi určitou nenávist. A když se pak zmrdi z Night's watch rozhodli Jona zabít, tak se prostě přidal. Ale jo, hajzlík to je, když dokázal tak chladnokrevně zabít. Na kokota Joffreyho ale zdaleka nemá.

24.5.2016 | 0:10:12
Spiker

Sral by dycky a dostal za to odměnu. I před tou zradou pěkně otravnej klučík.

14.5.2016 | 21:12:41
1

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama