Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Pán kostí

Pán kostí

Velitel bojové skupiny Manceho Nájezdníka.

Sezóny 3
2012 - 2015

Pán kostí je jeden z divokých, kteří se nachází na sever od Zdi. Tito lidé jsou podvoleni novému samozvanému vůdci Mancemu Nájezdníkovi. Pán kostí, kterému se také říká Chřestivá košile (takhle jej nazvali členové Noční hlídky), je velitelem jedné bojové skupiny divokých. Je to výborný válečník, který se ničeho a nikoho nebojí.

Je známý tím, že na sobě nosí brnění, které je sestaveno pouze z kostí. Místo helmy má přes obličej nasazenou část lebky, kterou získal z obra. Tyto věci nosí proto, aby zastrašil své nepřátele, což mu někdy vychází. Proto se mu začalo přezdívat Pán kostí. Díky této přezdívce není známo, jaké je jeho skutečné jméno.

Pána kostí si zahráli celkem dva herci. Ve druhé a třetí sérii ho ztvárnil herec Edward Dogliani, kterého v páté řadě nahradil herec Ross O'Hennessy.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Ygritte přivede Jona Sněha do pasti, a tak je Jon zajat divokými. Ty vede Pán kostí, který má už ve svém zajetí Qhorina. Pán kostí si ale myslí, že je Jon k ničemu, a proto rozkáže, ať jej zabijí. Ygritte se jej zastane a říká, že je to bastard Eddarda Starka a Mance by s ním mohl mít určité plány. Pán kostí řekne Ygritte, že jej má na starost, jinak ho zabije osobně.

Cestou se neustále Qhorin s Jonem hádají. Když jejich spor vyvrcholí, Pán kostí se rozhodne jejich potyčku vyřešit soubojem na život a na smrt. Jonovi se podaří Qhorina zabít, a proto jej Pán kostí pouští ze zajetí. Tím, že zabil Qhorina, ukázal, že už není vrána, ale jedním z divokých.

třetí série (první část Bouře mečů)

Pán kostí dovede Jona Sněha k Mancemu Nájezdníkovi. Tam Tormundovi oznamuje, že zabili všechny jeho spolubojovníky a nechali naživu jen jeho, protože si mysleli, že se bude Mancemu hodit bastard Neda Starka.

Následně je Pán kostí poslán pryč ze stanu, aby si s Jonem mohl Mance v klidu promluvit. Pán kostí poté zůstává v táboře divokých, zatímco se Mance vydá na pochod na jih k Pěsti Prvních lidí. Tam čeká na Manceho rozkazy, aby konečně mohli napadnout Černý hrad a vyhnout se tak hrozbě bílých chodců.

Dále se s Pánem kostí nesetkáváme. Dokonce se ani neúčastní boje o Černý hrad.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Pán kostí je jedním z hlavních divokých, kteří se nacházejí v Tvrdodomově. Když sem připluje Tormund a Jon Sníh, tak Pán kostí obviní Tormunda ze zrady. Ten, když to slyší, ho udeří a následně ho omráčí. Nikdo poté Tormundovi a Jonovi nestojí v cestě. Vydávají se do hlavního stane, kde se koná setkání hlav divokých.

Brzy je Tvrdodomov přepaden nemrtvými, proto všichni utíkají pryč. Pán kostí se s nimi snaží bojovat, ale brzy podléhá jejich útoku a je usmrcen. Když je bitva u konce, tak Noční král ukazuje, jak oživuje mrtvé. Není přesně jasné, zda mezi oživlými mrtvolami byl i Pán kostí.

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Hrozne protivný chlap, ale mal vtipnú smrť :D

webmaster
21.9.2022 | 19:52:10
LIPLIK

Pán kostí je zabit Tormundem, tudíž nemůže bojovat proti nemrtvým.

5.4.2019 | 20:31:24
Trepy

Funny smrt :D

3.7.2016 | 2:18:58
BixB

Zajímavý chlapík.

5.5.2016 | 12:24:25

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama