Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Podrick Payne

Podrick Payne

Tichý panoš Tyriona Lannistera.

Sezóny 7
2012 - 2019

Mladý panoš, který pochází z malého rodu Payneů, a který se stal panošem Tyriona Lannistera, pobočníka krále. Podrickovým snem je, aby se jednoho dne stal rytířem, k čemuž mu služba u Tyriona dopomůže.

Tyrion jej oslovuje Pod, a věří mu více, než komukoliv jinému. Díky tomu se mezi nimi vyvinul velmi přátelský vztah. Podrick na svou slávu ale ještě musí počkat, což už dokázal jeho vzdálený bratranec Ilyn Payne, který slouží jako vykonavatel královy spravedlnosti (kat). I když jsou to bratranci, tak je mezi nimi věkový rozdíl minimálně 30 let.

Podrick Payne je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Když se Tyrion Lannister stává pobočníkem krále, tak získává Podricka jako svého osobního panoše. Ten se neustále motá kolem svého pána a doufá v to, že jednou se z něj stane rytíř. Před bitvou o Královo přístaviště Podrick obléká Tyriona do brnění. Přitom se Tyrion baví s Varysem. Ten se jej zeptá, jestli věří svému panoši Podrickovi. Když Tyrion řekne, že ano, tak Varys vytáhne mapu podzemních tunelů.

Během bitvy svolává Tyrion své muže a jde s nimi před hradby, aby porazil Stannisova vojska. Když se bojuje, tak jeden z vojáků Králova přístaviště sekne Tyriona do obličeje. Když jej chce dorazit, Podrick ho probodne zezadu kopím, čímž zachrání Tyrionovi život.

třetí série (první část Bouře mečů)

Tyrion posílá Podricka za Bronnem, protože s ním potřebuje probrat jeho povinnosti. Podrick jej najde v nevěstinci Petyra Baeliše. Když je Bronn s Tyrionem, tak mu Bronn připomíná, že stále dluží Podrickovi odměnu za to, že jej v bitvě na Černovodě zachránil.

Podrick dostane za odměnu od Tyriona strávený čas se třemi profesionálními prostitutkami v Petyrově nevěstinci. Podrick má tím konečně přijít o své panictví a Tyrion se mu dostatečně odmění.

Podrick se navečer vrací zpět za Tyrionem a donese mu zpátky jeho peníze, které zaplatil prostitutkám. Tyrion je naštvaný, že Podrick odmítl jeho odměnu, ale Podrick mu říká, že ji neodmítl, jen prostitutky nechtěly žádné peníze.

Když si to Tyrion poskládá v hlavě, tak přijde na to, že prostitutky byly s Podrickem tak spokojené, že ani nechtěly zaplatit. Ihned si k němu s Bronnem sedají a snaží se přijít na to, jak to udělal. Podrick se tímto činem proslaví u všech žen v Králově přístavišti.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Podrick čeká se svým pánem Tyrionem na prince Oberyna Martella, ale ten do města nepřijíždí, protože tam už dávno je. Po usmrcení krále Joffreyho Baratheona je Tyrion obviněn ze zabití, tudíž Podrick přichází o svého pána.

Podrick navštěvuje Tyriona ve vězení a ten mu říká, že může získat rytířský titul, pokud bude svědčit proti němu. Podrick to odmítá, je naprosto věrný sému pánovi, proto jej Tyrion zprošťuje jeho služby. Podrick začne sloužit nové paní – Brienne z Tarthu. Ta z toho není nijak nadšená, ale nakonec jej přijme a jedou spolu pryč z Králova přístaviště. Podrick ještě dostane od Tyriona jako dárek sekeru, kterou měl při bitvě o Černovodu.

Podrick se ukáže jako velmi nepoužitelný panoš v terénu, který neumí ani pořádně jezdit na koni či vařit, ale i díky tomu si jej Brienne oblíbí a nakonec se s ním i sžije. Spolu dorazí až do Údolí, kde potkají Aryu Stark a Sandora Cleganeho. Brienne začne soupeřit se Sandorem, zatímco Podrick má najít Aryu. Arya mu uteče, a tak se Podrick vydá za Brienne, která mu nadá, že ji ztratil.

pátá série (Hostina pro vrány)

Po neúspěchu Brienne uvažuje nad tím, co bude dělat. Podrick navrhne, ať cestují na Černý hrad, kde by mohla být Sansa Stark. Brienne je však stále zahořklá a zároveň pevně rozhodnutá o tom, že už Poda nechce za panoše. Když se zastaví v jednom hostinci, tak Pod pozná, že se v něm nachází jak Petyr Baeliš, tak i dlouho ztracená Sansa. Brienne to nedá a jde si se Sansou promluvit. Bohužel se jí nepodaří Sansu přemluvit.

Pod a Brienne se však nevzdají a sledují, kam Petyr se Sansou míří. Nakonec se zabydlí kousek od Zimohradu, odkud sledují, zda Sansa reaguje na jejich dopisy. Stále se nic neděje, ale najednou Pod řekne, že se ze severu na Zimohrad valí armáda Stannise Baratheona. Když o tom Brienne slyší, tak se společně s Podem vydá k bojišti.

šestá série (Tanec s draky)

Pod společně s Brienne zachrání Sansu a Theona Greyjoye před boltonskými strážemi. Poté se Sansa omlouvá Brienne za to, že nepřijala její pomoc. Brienne si z toho nic nedělá, a proto ji Sansa, za pomoci Poda, přijímá do svých služeb.

Všichni kromě Theona cestují na Černý hrad, kde plánují, jak dobyjí Zimohrad. Sansa pošle Brienne do Řekotočí, aby přemluvila jejího strýce Bryndena k tomu, aby se k nim připojil. Pod pochopitelně cestuje se svou paní.

V táboře u Řekotočí Pod narazí na Bronna, který si z něho začne utahovat. Pod přijme jeho cenné rady do života, a poté následuje svou paní do hradu, který je následně dobyt Lannistery. Brienne a Pod uprchnou na loďce, kterou se plaví pryč.

sedmá série (Vichry zimy)

Pod se se svou paní vrátí zpátky na Zimohrad, kde se učí šermu. Sama Brienne se ho snaží naučit novým kouskům, ale Pod proti ní nemá stále šanci. Když se na Zimohrad vrátí Arya Stark, tam Pod řekne své paní, že by na ni lady Catelyn byla pyšná, protože se jí podařilo dodržet slib.

Když Arya vyzve Brienne na cvičný souboj, tak ho Pod sleduje a je rád, že je tu někdo někdo, kdo Brienne dokáže přemoci. Poté se Pod vydává zpátky do Králova přístaviště, kam Sansa poslala Brienne. V Dračím doupěti se po delší době setkává s Bronnem, se kterým se pustí do řeči. Když jednání v Dračím doupěti začne, tak Bronn odvede Poda, protože by do vyjednávání stejně nijak nezasáhli.

osmá série (Sen o jaru)

Po příjezdu na Zimohrad se Pod pustí do tréninku šermování, nicméně tentokrát on dává cenné rady místním obráncům. Brienne je na něj hrdá, ale přiznává, že i na něj stále čeká spousta tréninku. Když se však Pod následně dozví, že k bitvě dojde už nadcházející večer, tak tráví čas ve velkém sále, kde je svědkem toho, jak je Brienne pasována na rytířku.

Během bitvy Podrick zužitkuje své zkušenosti a nakonec se mu podaří přežít. Po bitvě si užívá společně s ostatními na hostině, přičemž se účastní například několika picích her. Když armády odcestují na jih, tak Pod zůstává s Brienne na Zimohradu, ale nakonec odsud společně odjedou do Králova přístaviště, kde se z Brienne stane velitelka Královské gardy. Ta si však Podricka pochopitelně i nadále drží blízko sebe, protože ho jmenovala členem Královské gardy.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Sardelli

Panic a charakter do posledního dílu.

16.5.2019 | 16:43:30
JustEllie

Tuhle prdelku miluju :D

17.4.2017 | 12:29:22
MartinFir

Jedinej borec, kterýmu platí prostitutky za sex. Prostě frajer.

8.12.2016 | 16:39:27
Trepy

Věrnej borec, co umí upéct králíka!

3.7.2016 | 2:33:24
anicka.nah

Nejlepší postava :D

20.6.2016 | 19:58:20
Luciz

,,Kluk s kouzelným ptákem" :D Takový doplňkový charakter pro pobavení řekla bych :D

15.6.2016 | 20:52:57
Socirel

Někdy je s ním sranda.

24.5.2016 | 10:10:45
Kath315

Vždy poteší :D

3.5.2016 | 22:14:07
Joe420

Největší frajer všech dob… ani v bordelu platit nemusí :D

3.5.2016 | 21:22:24
Ninpin

Mám ho hodně rád ! :D

3.5.2016 | 18:39:58
1

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama