Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Qhorin

Qhorin

Zkušený bojovník a strážce Noční hlídky.

Sezóny 1
2012 - 2012

Qhorin je jeden z nejzkušenějších a nejlepších strážců Noční hlídky. Je nazýván Qhorinem Půlrukým nebo prostě jen Půlruký, protože přišel o většinu svých prstů na jeho pravé ruce v boji s divokými za Zdí. Od té doby se začal učit šermovat levou rukou, což mu šlo hnedka od ruky, tudíž i po svém zranění je ještě stále vynikajícím bojovníkem. I když není nejmladším, tak je stále respektován jako zkušený strážce, který je hlavně využíván jako zvěd.

Po příchodu k Noční hlídce se velmi spřátelil s Mancem Nájezdníkem, ale po jeho zradě o něm Qhorin už nechtěl vědět. I když je stále členem Noční hlídky, svůj život tráví za Zdí ve Stínové věži, kde se mu povedlo ve volné přírodě přečkat zimu (zima zde trvá několik let).

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Qhorin se přidává k výpravě vedené Jeorem Mormontem. Po průchodu několika vesnic Qhorin navrhne, aby se rozdělili do průzkumných týmů, který by sám vedl. Navrhuje, ať se k němu přidá Jon Sníh, protože ví, že dokáže bojovat s bílými chodci. Když se na Jonovu stranu přidá i Sam, tak Jeor jeho návrh nemůže odmítnout.

Qhorin se svým průzkumným týmem přepadne malý tábor divokých. Podaří se jim všechny členy divokých eliminovat, tedy až na ženu, kterou má Jon sám zabít, proto Qhorin odchází a Jon jej má potom doběhnout. Když se Jon stále nevrací, tak ho jdou hledat, ale nikde po něm nebyla ani stopa. Toho využije Pán kostí, který je se svými divokými přepadne a Qhorina zajme.

Pánu kostí se podaří také zajmout Jona a vedou je k Mancemu Nájezdníkovi. Cestou Qhorin předstírá, že je na Jona naštvaný, protože nedokázal splnit úkol, který mu zadal, a tak se tento spor nedá vyřešit jinak, než soubojem na život a na smrt. Během boje Jon začíná prohrávat, protože jej Qhorin popichuje jeho řečmi o tom, jaký byl jeho otec děvkař. Jon se naštve a probodne Qhorina, čímž Jon pochopí, že se jednalo o lest, aby jej divocí začali uznávat. Divocí tak také dělají, když mají u sebe někoho, komu se podařilo zabít legendárního Qhorina Půlrukého.

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Veľmi sľubná postava, škoda že tam bol tak krátko.

webmaster
17.1.2022 | 19:19:34
Trepy

chytrej

3.7.2016 | 2:28:33
Socirel

Jeho smrt vlastně vyhrála vránám válku.

24.5.2016 | 10:22:38
StrejdaCZ

Bylo by zajímavý, kdyby udělali spin-off o něm a o Mancovi :)

7.7.2015 | 23:48:24

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama