Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Renly Baratheon

Renly Baratheon

Pán Bouřného konce, člen Malé rady a nejmladší bratr krále Roberta Baratheona.

Sezóny 2
2011 - 2012

Nejmladší bratr Stannise Baratheona a krále Roberta Baratheona a pán Bouřlivého konce. Právě Bouřlivý konec byl Renlymu věnován Robertem poté, co dosedl na Železný trůn, zatímco Stannisovi byl dán ke správě Dračí kámen, jehož území jsou podstatně menší a méně bohatá. To je jen jeden z možných příkladů toho, jaká nevraživost mezi všemi třemi bratry postupně vznikala.

V Králově přístavišti je Renly členem Robertovy královské Malé rady. A přestože je mezi lidem Sedmi království obecně velmi oblíben, od svého nejstaršího bratra musí neustále poslouchat urážky, jak není správným mužem, protože nikdy nebojoval v žádné válce či pro změnu nesouložil s dívkou z každého ze Sedmi království.

Renlymu v mládí zemřel otec Steffon, a tak veškeré jeho tituly převzal Renlyho starší bratr Robert. Když Robert vyvolal povstání proti Aerysi II. Targaryenovi, tak se této války Renly neúčastnil, protože byl na to ještě příliš mladý. Po získání Králova přístaviště a nastolení vlády krále Roberta Baratheona se Renly stal členem Malé rady jako mistr práva.

Renly Baratheon je…

první série (Hra o trůny)

Renly má homosexuální milenecký vztah s Lorasem Tyrellem, který se společně snaží udržet v tajemství. Po příjezdu Eddarda Starka do Králova přístaviště se s Renlym zdraví a ten mu podává informace o nadcházejícím turnaji pro krále.

Na turnaji se Petyr Baeliš a Renly vsadí, jestli vyhraje ser Loras či Gregor Clegane. Loras porazí svého oponenta a Renly vyhrává značnou sumu peněz. Poté je Renly společně s Lorasem na hradu, kde ho Loras holí. Baví se o nástupnictví na Železný trůn, kde je Renly až čtvrtý v pořadí.

Renly jde s Robertem na lov a cestou se hádají. Robert je následně poražen kancem a po převezení na hrad umírá. Renly se staví za Nedem a chce po něm, aby jej podpořil při nástupnictví na trůn. Ned ale raději podpoří jeho staršího bratra Stannise, a tak Renly a Loras prchají pryč z města.

druhá série (Střet králů)

Renly se stává jedním z pěti uchazečů o trůn, uskuteční spojenectví s rodem Tyrellů tím, že si vezme Lorasovu sestru Margaery Tyrell, přičemž svůj milenecký vztah s Lorasem stále přetrvává. Tímto spojenectvím si získal obrovskou armádu 100 000 mužů. Také došlo ke změně znaku jeho rodu, aby upevnil své spojenectví s Tyrelly.

Ve svém sídle uspořádá soubojový turnaj, kde ve finále neznámý bojovník porazí Lorase Tyrella. Překvapivě se jedná o ženu jménem Brienne z Tarthu, která chce za odměnu vstoupit do Renlyho služeb.

Renly ji přijme a Loras na ni začne žárlit. Když Loras odejde z Renlyho ložnice, tak přijde Margaery a pokusí se s ním vyspat, Renly to ale nezvládne, čímž Margaery pozná, že má s Lorasem milenecký poměr.

Lady Catelyn Tully jde žádat jménem svého syna Robba Starka o spojenectví. Renly ale spojenectví nechce, a tak Catelyn odmítá. Renly jde poté vyjednávat se svým bratrem Stannisem, ale nedokáží se na ničem domluvit, protože každý z nich chce Železný trůn pro sebe.

Renly se rozhodne přijmout spojenectví s Robbem Starkem, aby si navzájem pomohli, čímž by Renly získal Železný trůn. Když mu poté Brienne sundává brnění, tak je Renly zabit černým stínem, který vytvořila čarodějnice Melisandra ze Stannisova tábora. Tím zemřel první z uchazečů o trůn a Brienne je obviněna z vraždy.

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

V prvej sérii nebol moc zaujímavý, ale v druhej už áno. Škoda že nevydržal dlhšie.

webmaster
7.1.2022 | 21:43:39
Terryle

Renlyho jsem měla ráda, škoda, že skončil tak brzo.

14.5.2019 | 9:51:48
Vampires are sexy

gay postavy jsou nejlepší… víc takových.

13.9.2017 | 13:37:20
BixB

Možná byl trošku bezohledný vůči některým postavám, ale oblíbil jsem si ho za jeho sebevědomost, 100%.

22.7.2016 | 16:51:53
TALKsnake

Furt mi přijde, že byl celkem arogantní, když chtěl předběhnout svého staršího bratra který měl na trůn největší nárok z těch pěti králů.

19.7.2016 | 13:08:56
WILLIAM_MOINSPIELD

Jo no měl podpořit Stanise :-)

17.7.2016 | 16:35:16
Trepy

Na co si ten buzík hrál? Nástupnický právo mu nic neříká?

30.6.2016 | 18:03:21
Ellar

Knižní Renly byl vynikající postava, seriálový mi přišel o spoustu věcí ochuzený. Škoda. Myslím, že díky jeho povaze a vědomostem by to byl dobrý král, ale měl podpořit Stannise.

9.6.2016 | 18:48:52
Socirel

Byl by z něj slabý král, v Západozemí je potřeba tvrdé ruky.

24.5.2016 | 9:11:57
StrejdaCZ

I přes to, že je gay je to suprová postava a myslím si, že by byl ideální král. :)

7.7.2015 | 23:20:28
1

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama