Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Rhaegar Targaryen

Rhaegar Targaryen

Nejstarší syn Aeryse Targaryena a dědic železného trůnu.

Sezóny 1
2017 - 2017

Princ Rhaegar je nejstarším synem bývalého krále Aeryse II. Targaryena, zároveň je bratrem Viseryse Targaryena a Daenerys Targaryen, nicméně svou sestru nikdy nepoznal, protože ta se narodila až po jeho smrti. Jakožto nejstarší potomek krále se jednoho dne měl i Rhaegar stát panovníkem Sedmi království, nicméně k tomu nikdy nedošlo.

Aerys si myslel, že ho jeho nejstarší syn bude chtít svrhnout, a proto ho oženil s Eliou Martell, aby si nemohl vzít nikoho z Lannisterů. Ten s ní ani pořádně nebydlel v Králově přístavišti, protože tu jeho otec vedl vládu teroru. Rhaegar byl zároveň přesným opakem svého otce, lid ho miloval a podle všeho byl velmi krásný.

Manželka Elia mu porodila dva potomky, ale Rhaegar pevně věřil v proroctví, a proto si stál za tím, že drak má mít tři hlavy. Během turnaje v Harrenově se očividně zakoukal do Lyanny Stark, kterou později údajně unesl. Rhaegar nakonec padl na bitevním poli, kde během rebelie podlehl vojskům Roberta Baratheona a jeho spojenců.

Rhaegar Targaryen je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Brandon Stark se jakožto nová Třioká vrána častokrát vracel do minulosti, kterou se snažil probádat. Nikdy však neměl pořádný důvod se zaměřit na Rhaegara Targaryena. Nicméně současné dění ho k tomu později donutilo.

Rhaegar ve skutečnosti nikdy neunesl Lyannu, ta s ním totiž utekla dobrovolně. Společně žili zhruba rok ve Věži radosti, kde se jim narodil syn Aegon, který byl později přejmenován Nedem Starkem na Jona Sněha. Toto odhalení bylo sice šokující, ale to pravé přišlo později. Jak později Bran společně se Samem zjistili, když Rhaegar a Lyanna utekli, tak se brzy poté vzali. Kvůli tomu je jejich potomek legitimní následníkem železného trůnu, protože je Targaryen.

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
SaDiablo

ehhh ne, co udělal elii a jejich dětem + jenom kvůli lyanně, která byla sama dítě. v seriálu ta postava není tak prominentní, což je možná i dobře.

20.6.2019 | 22:32:39
mar.st

Asi zajímavý charakter, ale z toho, co nám ukázali si těžko uděláme představu

20.6.2019 | 19:32:00

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama