Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Robb Stark

Robb Stark

Nejstarší syn Eddarda Starka a Catelyn Tully, dědic Zimohradu, přezdívaný Mladý vlk.

Sezóny 3
2011 - 2013

Robb Stark je nejstarším synem lorda Eddarda Starka a lady Catelyn Tully, dědicem Zimohradu a severních zemí. Je si velmi blízký se všemi svými mladšími sourozenci i nevlastním bratrem Jonem Sněhem. Jeho nejbližším přítelem je jeho společník Theon Greyjoy, syn Balona Greyjoye, který se po otcově porážce v rebelii Greyjoyů stal svěřencem Eddarda Starka.

Robb sdílí otcův smysl pro čest a spravedlnost, spolu i s jeho odhodláním. Narodil se v Řekotočí a vyrůstal v Zimohradu. Zde ho ser Rodrik Cassel naučil šermu, který již Robb ovládá a dává své zkušenosti hlavně svému mladšímu bratrovi Brandonovi.

Robb Stark je…

první série (Hra o trůny)

Robb doprovází svého otce k popravě jednoho z dezertérů Noční hlídky. Když se vrací zpět do Zimohradu, tak naleznou několik mláďat zlovlků. Jednoho z nich si přivlastní i Robb a pojmenuje ho Šedý vítr.

Po příjezdu krále Roberta Baratheona je Robb nešťastný ze zranění svého bratra Brandona. Brandona ale všichni členové rodiny opouštění, a tak se o něj musí Robb postarat.

Brandon později testuje nové sedlo navržené Tyrionem Lannisterem a Robb a Theon jej doprovází do lesa. Robb se ale zapovídá s Theonem a ztratí tak dohled nad Brandonem. Když to zjistí, tak jej jdou hledat.

Robb je svědkem toho, jak Brandona přepadnou divocí, ale naštěstí včas zasáhne a podaří se mu s pomocí Theona všechny divoké zabít, tedy až na ženu Ošu, kterou se Robb rozhodne vzít jako otroka na Zimohrad.

Eddard je v Králově přístavišti zavřen do vězení a Robb se rozhodne svolat všechny své vazaly a vytáhnout na Královo přístaviště s cílem osvobodit svého otce. Robb je ale ještě mladý, a tak ostatní nevěří v jeho schopnosti. Největší rozpor má s Velkým Jonem Umberem, kterého si ale později získá na svou stranu.

První problémy v cestě nastanou na Dvojčatech, kde musí požádat o přechod přes most Waldera Freye. Ten jim to dovolí, pokud si Robb vezme jednu z jeho dcer poté, co válka skončí. Robb to přijímá a jeho armáda může pokračovat.

Robb táhne na Královo přístaviště a během pobytu v jednom z táborů je chycen zvěd Lannisterů a je doveden do Robbova stanu. Robb jej překvapivě nezabíjí a propouští jej, takže zvěd může říct všechny informace, které zjistil Tywinu Lannisterovi. Velký Jon Umber mu za tohle pořádně nadá.

Jednalo se ale o lest, čímž nalákali do pasti Jaimeho Lannistera a zajali jej jako rukojmího. I přes tenhle úspěch přichází zdrcující zpráva: Eddard byl v Králově přístavišti popraven a Robb má ještě větší vztek. Kvůli tomu se rozhodnou všichni jeho vazalové jmenovat Robba králem severu, čímž vyhlašují severním zemím nezávislost.

druhá série (Střet králů)

Robb nadále pokračuje ve válce s Lannistery a nadmíru se mu daří, protože vyhrává každou bitvu. Tím si vysloužil přezdívku Mladý vlk. Robb ale ví, že na Královo přístaviště nebude stačit sám, a tak se rozhodne spojit s Balonem Greyjoyem (kam pošle vyjednávat Theona) a Renlym Baratheonem (kam pošle vyjednávat svou matku Catelyn).

Robb si zvolil za svého nejbližšího rádce Rooseho Boltona. Po jedné z dalších bitev se Robb setkává s ošetřovatelkou Talisou Maegyr, do které se ihned zamiluje. Když to zjistí jeho matka, tak z toho není nadšená, protože se Robb přislíbil jedné z dcer Waldera Freye.

Jaimemu se podaří utéct z cely, ale naštěstí jej vojáci chytnou. Rickard Karstark se dožaduje pomsty, ale Catelyn mu to nedovolí, protože kdyby ho zabil, tak Lannisteři zabijí její dvě dcery v Králově přístavišti.

Catelyn ale cítí napětí v táboře, a tak se rozhodne sama osvobodit Jaimeho a vyslat jej s Brienne do Králova přístaviště, aby ho vyměnila za její dvě dcery. Když se tohle Robb dozví, tak nestrpí matčinu zradu a rozhodne se ji uvrhnout do domácího vězení.

Robb se ale dozvídá další ránu. Nejenže mu nevyšlo spojenectví s Renlym, který byl zabit, ale také selhalo spojenectví s rodem Greyjoyů, jejichž vojáci se vydali pod Theonovým velením na Zimohrad a dobyli jej. Robb nyní přišel o svůj vlastní domov, ale také o svého nejlepšího přítele.

Robb se rozhodne vrátit do Zimohradu, ale Roose mu řekne, že kdyby se vrátil, tak tuto válku prohraje. Proto tam Roose posílá svého bastarda Ramsaye Sněha, který získá Zimohrad zpět a zajme Theona.

Robb se konečně dává dohromady s Talisou a následně se tajně oddají, a tak se z nich stávají manželé, čímž ale Robb porušil svou přísahu Walderu Freyovi.

třetí série (první část Bouře mečů)

Robbova armáda míří do Harrenova, které je překvapivě prázdné a plné mrtvol. Do Harrenova přichází ale další dvě zdrcující zprávy: Zimohrad byl sice dobyt zpět, ale nenalezli se Brandon a Rickon. Další zprávou je, že zemřel otec Catelyn Hoster Tully. Robb matce oznámí, že jedou na jeho pohřeb a správu Harrenova předává Roose Boltonovi.

Po příjezdu do Řekotočí jsou svědky pohřebního rituálu rodu Tullyů. Poté se vydávají do pevnosti, kde se Robb baví se svým strýcem Edmurem Tullym o vojenských taženích. Edmure selhal, protože neuposlechl Robbových rozkazů. Díky tomu získal mlýn a zajal dva mladé Lannistery. Kdyby Robba poslechl, tak by měli v zajetí Gregora Cleganeho.

Zajatých Lannisterů využije Rickard Karstark a zabije je, aby konečně vykonal svou pomstu. Z toho ale Robb není nadšen a rozhodne se Rickarda popravit. Tím, že popravil hlavu rodu Karstarků, přišel o polovinu své armády.

Robb začne vymýšlet nový plán. Rozhodne se napadnout Casterlyovu skálu, domov rodu Lannisterů. K tomu potřebuje velkou armádu a tu může získat od svého spojence Waldera Freye. Proto si pozve do Řekotočí posly. Ti říkají, že Walder toto spojenectví klidně přijme, ale jen pokud si Edmure vezme jednu z jeho dcer. Robb a Brynden Tully mu naštěstí domluví, a tak Edmure s tímto sňatkem souhlasí.

Vše je domluveno a Robb se svou armádou vydává na Dvojčata, kde se bude svatba konat. Walder není nadšen Robbovou zradou, když porušil zasnoubení s jednou z jeho dcer, ale promine mu to.

Celá svatba probíhá v poklidu, ale když se novomanželé odeberou na svá lóže, tak začne krveprolití. Robb se stane obětí zrady, když se Roose Bolton, Walder Frey a Tywin Lannister spolčili proti němu. Všichni Robbovi vojáci jsou s Talisou, Catelyn a Robbem povražděni. Robbovi je následně useknuta hlava a místo ní mu Freyové dají hlavu jeho zlovlka odkazující k jeho přezdívce Mladý vlk. Tím je dědic Zimohradu nadobro mrtev.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Skvelá a nádejná postava, škoda ho.

webmaster
11.2.2022 | 17:16:51
Elis Malfoy

Prostě mi nesedl :-\

14.8.2020 | 22:05:43
Vlastakrabsova

Young wolf.

4.11.2018 | 17:39:11
Ellyse

Robb mi vážně bude chybět, patřil mezi mé největší oblíbence

12.2.2018 | 16:20:51
mar.st

sympaťák :)

19.8.2017 | 15:25:08
&Kyso

Fandil som vo vojne severu. Ale tento týpek bol nesympatický od začiatku a tá zdravotnícka… No ale bol potrestaný.

15.8.2017 | 17:27:21
Crixus2204

Člověk, kterého bych následoval. Líbí se mi, jakou naději mi dodával v první sérii, když se Nedův život zkracoval. Rudá svatba mě zasáhla tak moc, jak vyjádřit nedokážu.

28.7.2017 | 13:32:42
Germaister

Král Severu !!! – a jak dopadl :( Škoda po Jonovi a Aryi nejlepší Stark

22.7.2017 | 11:08:30
DK666

toho byla velká škoda!

10.7.2017 | 19:03:00
Areyas

Škoda ho. Spočiatku mi prišiel len ako obyčajný dedič Eddarda Starka, ktorý je len jeho veľmi slabým odtieňom. Ale to ako bez rozmyslu vytiahol do vojny proti najmocnejšiemu rodu a ako si v tom boji viedol ukázalo, že právom mal zdediť Winterfell. A fakt, že v boji zajal legendárneho Jamieho Lannistera s ešte oboma rukami ukázal, že ho právom volali King in the North. Jeho jedinou chybou bolo, že mu chýbal širší rozhľad. Najprv porušil sľub Freyovi a potom dal popraviť Karstarka a pripravil sa o väčšinu armády. Tieto dve chyby ho napokon stáli život. Chcel by som vidieť ten boj o Winterfell proti Boltonovcom, ak by tam bol ešte Robb po boku Jona Snowa :)

28.2.2017 | 11:09:19

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama